riuska
18.08.04,15:07
Ahojte,
som stvrtrocny platca DPH a chcela by som predat AVIU, ktoru sme kupili bez DPH /od neplatcu DPH/. Predam ju bez DPH, vsak?
Dakujem.
accad
18.08.04,16:33
Podľa zákona o DPH
§ 42 Oslobodené od dane je dodanie tovaru ...,a dodanie tovaru, pri ktorého nadobudnutí nie je možnosť odpočítania dane podľa § 49 ods.6.
§ 49 ods.6 - Platiteľ nemôže odpočítavať daň pri
a) kúpe a nájme osobného automobilu...
Z toho mi vyplýva, že aj keď ste úžitkové nákladné auto kúpili od neplátcu DPH a teraz ho predávate, tak sa na Vás tieto § nevzťahujú a predaj nie je oslobodený od DPH, t.z. že máte faktúru vystaviť s DPH. Vy na tom nestrácate, nakoľko DPH Vám odberateľ uhradí vo faktúre a vy túto DPH odvediete. S pozdravom Edita
ANNA
19.08.04,07:14
Súhlasím s Editou. Ide o úžitkové auto. Uvedené ustanovenia sa týkajú osobných aút.
riuska
19.08.04,12:51
Dakujem za odpoved, ale ja som stale pomylena z toho, ze som ho kupila bez DPH ...