Prinerova Viera
19.01.11,12:44
Pracujem v zdravotníctve, 12 hod. smeny /resp. 11,5 h. nakoľko 1/2 h. na obed, na ktorý mimochodom nemôžem z pracoviska odísť/, deň - 12 hod., volno, noc - 12 hod., 3 dni volno a znova - deň, noc, 3dni volno. Zamestnávateľ nám za čerpanú dovolenku priznáva len 7 hod., teda za smeny deň, noc, si musím čerpať aspoň 4 dni dovolenky, aby som mala odpracovaný úväzok. Je postup zamestnávateľa správny????? Viera
Chobot
19.01.11,13:22
Pracujem v zdravotníctve, 12 hod. smeny /resp. 11,5 h. nakoľko 1/2 h. na obed, na ktorý mimochodom nemôžem z pracoviska odísť/, deň - 12 hod., volno, noc - 12 hod., 3 dni volno a znova - deň, noc, 3dni volno. Zamestnávateľ nám za čerpanú dovolenku priznáva len 7 hod., teda za smeny deň, noc, si musím čerpať aspoň 4 dni dovolenky, aby som mala odpracovaný úväzok. Je postup zamestnávateľa správny????? Viera

Pri nerovnomerne rozvrhnutom pracovnom čase sa čerpanie dovolenky počíta inak, než pri rovnomernom rozvrhnutí, teda neplatí, že deň práce = deň dovolenky. Ty máš nárok na 20 (resp. 25) dní dovolenky po 8 hodín. Keby si rátala, že deň práce je deň dovolenky, tak by si mala celkovo nárok na 240 hodín dovolenky, čo je v prepočte 30 dní! Preto ti zamestnávateľ za 2 dni voľna píše čerpanie 4 dní dovolenky (neviem, či je to presné, nechce sa mi to prepočítavať - vyhľadaj si staršie témy so slovami "dovolenka nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas" - dočítaš sa tam toho viac).
Prinerova Viera
21.01.11,09:36
Srdečná vďaka, všetko chápem, ale prečo len 7 hod., prečo nie 7,5 h. alebo 8 h.?
Tweety
21.01.11,09:36
Srdečná vďaka, všetko chápem, ale prečo len 7 hod., prečo nie 7,5 h. alebo 8 h.?
:confused:
zk24
21.01.11,09:38
Srdečná vďaka, všetko chápem, ale prečo len 7 hod., prečo nie 7,5 h. alebo 8 h.?

Tak toto zaujima aj mna :D
Chobot
21.01.11,09:45
Srdečná vďaka, všetko chápem, ale prečo len 7 hod., prečo nie 7,5 h. alebo 8 h.?

Ak k odpovedi na tvoju pôvodne zadanú otázku máš doplňujúcu otázku, pokračuj v téme, ktorú si zadala a nezakladaj novú tému, lebo takto sa stratí prehľad a ostatní nevedia, na čo sa pýtaš. Takže zadaj ešte raz otázku v tvojej prvej téme, tu:

http://www.porada.sk/t156808-dovolenka.html#post1624048

Bohužiaľ ti neviem presunúť príspevky do nej. Tu už nepokračujte v diskusii.
arizona
21.01.11,11:45
mimotemy

Temy som spojila-aby mali suvis...

Na odpoved sluzi tlacitko "odpovedat" v lavom dolnom rohu-netreba zakladat novu temu ;)