Carlie
19.01.11,12:52
Dobrý deň.

Prosím o Váš názor... chcela by som vyrábať a následne distribuovať výrobok,
ktorý neviem zatiaľ, že by sa niekde vyrábal a predával /plánujem si ho dať patentovať/. Distribúcia apd nie je problém, to mám v podstate vyjasnené.
Skôr mám problém s výrobou, materiálom a technické veci....
Neviete mi poradiť, čo s tým? Mám predstavu, účel...aj rôzne obmeny, typy, príp. farby..proste detaily, ale neviem čo s tou výrobou a veci s tým spojené :((

ďakujem za pomoc
profesional
19.01.11,17:18
Co tak napisat konkretne otzky s cim konkretne mas problem?
Carlie
19.01.11,18:10
No to je tažko takto, keď ešte nemám patent:) nie že by to bol nejaký trhák, ale prišla som na to sama a rada by som bola sama aj pri návrhu /mám len hmlistú predstavu/, výrobe a sama si to distribuovala, marketing a tak...
Takže neviem na koho sa obrátiť ohľadom konzultácie materiálu, čo by bolo najvhodnejšie a podľa toho voliť výrobu..a to zas neviem, koho osloviť. Ak by som už mala ten výrobok hotový...už viem čo s ním, kam ísť, koho osloviť a tak...aspň som o tom presvedčená:)
už dlho hĺadám na nete informácie a asi slabo, pretože nič, čo by mi pomohlo, nenachádzam. Najhoriše je, že som to tak pochopila, že už aj k patentu potrebujem nejaké konkrétne návrhy čo do materiálu a výroby...:(
Dantess
19.01.11,18:31
S nápadom v podstate nemôžeš nič. Tých je milión. Kým si nevytvoríš prototyp tej veci, alebo fungovania toho plánu, tak to nemá cenu a keďže si písala, že sama to nevieš úplne presne, tak kto to potom má vedieť ? Môžes podpísať klauzulu mlčanlivosti, ale na to mnoho firiem nezvykne pristúpiť... taktiež ak si to chceš patentovať, tak ťa to vyjde zhruba na 5 000eur + 1 rok času, kým sa to celé vybaví, takže želám mnoho zdaru.
Carlie
19.01.11,19:10
Nemám si ako vytvoriť prototyp, keďže nie som technicky zručná, ako napr. ten, čo tu zostrojil ten automat...som skôr na obchod, vedenie apd.
Fungovanie tej veci je mi jasné, veď píšem, že účel viem. Ja sa pýtam, že či mi niekto nevie pomôcť, na koho sa obrátiť ohľadom výroby.....na nejakú firmu? na akú atď
ten poplatok sa mi nezdá....preto je toľko vecí, projektov... patentovaných, že by mali všetci také loove len tak búchať do patentov?sú drahšie a lacnejšie patenty, nie? tusím priemyselný výrobok je lacnejší
1. materiál....ako mám vedieť, aký materiál by bol najvhodnejší?? ja si poviem, noo mohol by to biť plast a čo keď nejaký odborník by mi povedal, že lepší by bol silikón, alebo látka? potrebujem vedieť, čo by bolo najlepšie, konzultovať to
2. výroba toho predmetu...ako som písala, sama to neviem, možno sa to dá nejakým strojom...ale to neviem, ak áno, ok , tak ho kúpim..ale to tiež potrebujem nejako zistiť
Je to totiž predmet určený na používanie, takže musí zaručovať spokojnosť a plniť účel.Nie je to len tak...
Carlie
19.01.11,19:12
pardón...opravujem ,,biť" na ,,byť"
janulka
19.01.11,19:15
Obdivujem ľudí, ktorí prídu s ničím takým ako Carlie, ale ako ti majú ľudia pomôcť, keď ani len netušia a podľa teba nesmú tušiť o čo ide. Podľa mňa je to nemožné. Tak skús nájsť niekoho v tvojom okolí komu dôveruješ a zver sa mu. Ja ti poviem, že ma niečo bolí - myslím akože na tele - a ty mi daj liek. Však musíš vedieť najpr čo ma bolí aby si ma mohla správne liečiť, nie? alebo som niečo zle pochopila? aj sa ti tu ľudia snažili pomôcť, ale základom toho aby mi niekto pomohol s mojím problémom je popísať mu o čo ide.
Carlie
19.01.11,19:23
Ten pán, čo vynašiel papieriky na použité žuvačky, si to nechal patentovať a až potom začal vyrábať....
Ice dive
19.01.11,19:30
ak ti máme poradiť ako vyrábať mali by sme vedieť o čo ide... ak nechceš povedať (čo je aj logické) tak nežiadaj radu...
lebo vyrábať sa dá z kadečoho kadečo... niečo z plastu tam sú iné firmy, niečo zo železa na to bude niekto iný macher... niekto sa s výrobou pod 1000 ks nebude ani zaoberať, pre niekoho to môže byť bomba zákazka... a myslím, že nik tu nemá veštecké schopnosti aby ti vedel povedať/odporučiť ti ten naj postup...
Ice dive
19.01.11,19:32
Ten pán, čo vynašiel papieriky na použité žuvačky, si to nechal patentovať a až potom začal vyrábať....
no len povedzme si otvorene to zas nie je nejaká brutál nákladná výroba... a ľudstvo sa zaobíde aj bez toho... veď väčšina jeho odberateľov sú skôr reštauračné zariadenia a v BA podnikoch som sa s tým napríklad ešte nestretol...
Carlie
19.01.11,19:32
ok,ďakujem za pomoc
Carlie
19.01.11,19:38
zaobíde, ale zas nemám nič proti veciam, ktoré môžu zestetičniť / skultúrniť život....možno to za pár rokov bude patriť k etikete...tažko povedať......ja napr. žuvačky zahadzujem, takže ich nepotrebuejm, ale poznám ľudí, ktorí ich lepia kade take, je to negustiózne a ešte ich potom znova žuvajú...ale to je vec názoru:)
zas na druhej strane, keď som robila čašníčku a ľudia mi nacpali do popolníka žuvačky, ktoré sa tam priplepili a ja som to potom musela odškrabávať...vtedy by sa mi taký papierik hodil....
janulka
19.01.11,19:45
Carlie ruku na srdce to čo je popísané v tvojom poslednom príspevku je všetko pravda, ale skús nás pochopiť sme len ľudia, nemôžeme veštiť, aj keď ti možno za pár rokov budeme všetci ticho závidieť ako budem v správach počuť o super nápade, ktorý si niekto nechal patentovať a vynieslo mu to krásne euráčiky, ale dnes v tejto chvíli nemôže radiť, lebo nevieme k čomu
Ice dive
19.01.11,19:48
zaobíde, ale zas nemám nič proti veciam, ktoré môžu zestetičniť / skultúrniť život....možno to za pár rokov bude patriť k etikete...tažko povedať......ja napr. žuvačky zahadzujem, takže ich nepotrebuejm, ale poznám ľudí, ktorí ich lepia kade take, je to negustiózne a ešte ich potom znova žuvajú...ale to je vec názoru:)
zas na druhej strane, keď som robila čašníčku a ľudia mi nacpali do popolníka žuvačky, ktoré sa tam priplepili a ja som to potom musela odškrabávať...vtedy by sa mi taký papierik hodil....
no hodil by sa skôr dotyčnému čo tam tu žuvačku do toho popolníka dal... tebe by asi pomohla lepšie špachtla...

v podstate ten človek má môj obdiv, nakoľko ten nápad je v podstate absolútna blbosť až je geniálna...:D:D veď sú tu papierové vreckovky, servítky a pod... a on dokázal vymyslieť produkt, presvedčiť ľudí, že ho potrebujú a vybudovať na tom svoje podnikanie...
Carlie
19.01.11,20:30
:)) no áno, v podstate máš pravdu, ale zas...vreckovky nemá vždy každý pri sebe a len zopár ľudí je takých, že to dajú do servítky....ale ako potom vyzerá servítka, v ktorej je žuvačka a na to sa mám pozerať, keď idem jesť ... a bla bla, veď zas na druhej strane, tiež ma napadlo, že ako môže zarobiť na takej blbosti :))) na jednej strane blbosť na druhej obhájiteľné...fakt je dobrý :D

tak vám ďakujem za pomoc, musím porozmýšľať nad stratégiou, mám podporu u mamy, ale to mi ďalej tiež nepôže :) ona mi to len odobrila:))))
dám vedieť ako som pokročila potom:)
blavaciko
19.01.11,22:28
Ice Dive, v jednej dobe ich mali v bratislavskej Cajovni v podzemi, ale ti si zrejme tlacili sami...
autobusárka
20.01.11,15:30
Nápad je veľmi dobrá vec, ale podstatné je vedieť náklady spojené s výrobou a či pri celkovej výrobe bude trh schopný kupovať tvoje výrobky. Od nápadu trvá veľmi dlhá cesta k realizácii. Najprv zisti výšku nákladov fixných i variabilných, pridaj patričný rabat a či trh kde to budeš distribuovať je natoľko solventný. Je veľmi veľa výrobkov a dobrých, ale bohužiaľ väčšinou nie je odbyt pre vysokú cenu, a predáva sa často lepšie nekvalitný ale lacný výrobok. Musíš zvážiť všeky pre a proti aby si sa výrobou nezrujnoval a nezostal ti vyrobený výrobok na sklade začni opatrne a prvý je rozpočet
Carlie
20.01.11,16:20
autobusárka..... najpr idem patentovať, dizajn mám, už som si ujasnila materiál....výroba nebude nákladná, nie je to totiž nič zložité....ale určitej skupine ľudí to pomôže....a som pripravená vložiť do toho všetko čo to bude vyžadovať:)
autobusárka
20.01.11,16:23
Držím palce
Carlie
20.01.11,16:26
ďakujem
blavaciko
20.01.11,20:39
dufam, ze ked to bude aktualne, prezradis nam o co sa jedna :) kazdopadne drzim palce :)
loui more
24.01.11,19:18
No to je tažko takto, keď ešte nemám patent:) nie že by to bol nejaký trhák, ale prišla som na to sama a rada by som bola sama aj pri návrhu /mám len hmlistú predstavu/, výrobe a sama si to distribuovala, marketing a tak...
Takže neviem na koho sa obrátiť ohľadom konzultácie materiálu, čo by bolo najvhodnejšie a podľa toho voliť výrobu..a to zas neviem, koho osloviť. Ak by som už mala ten výrobok hotový...už viem čo s ním, kam ísť, koho osloviť a tak...aspň som o tom presvedčená:)
už dlho hĺadám na nete informácie a asi slabo, pretože nič, čo by mi pomohlo, nenachádzam. Najhoriše je, že som to tak pochopila, že už aj k patentu potrebujem nejaké konkrétne návrhy čo do materiálu a výroby...:(
zdrawim. mam jeden napad na zalozenie wlastnej značky oblečenia na ktorom pracujem uz asi 3 - 4 roky zatial neoficialne a hladam spolocnika resp. partaka do podnikania ktory sa wyzna w podnikatelskych zalezitostiach ako wedenie firmy a tak podobne.
jedna sa o prwu poriadnu hip-hopovu znacku oblecenia na slowensku a ma to uz swoju fanusikowsku zakladnu.
powedzte my na to swoj nazor :)
dakujem
padro
24.01.11,19:22
zdrawim. mam jeden napad na zalozenie wlastnej značky oblečenia na ktorom pracujem uz asi 3 - 4 roky zatial neoficialne a hladam spolocnika resp. partaka do podnikania ktory sa wyzna w podnikatelskych zalezitostiach ako wedenie firmy a tak podobne.
jedna sa o prwu poriadnu hip-hopovu znacku oblecenia na slowensku a ma to uz swoju fanusikowsku zakladnu.
powedzte my na to swoj nazor :)
dakujem
som chcel ze si si pomylil v/w ... ale po precitani som pohopil :Dmimotemy
buchač
24.01.11,19:36
zdrawim. mam jeden napad na zalozenie wlastnej značky oblečenia na ktorom pracujem uz asi 3 - 4 roky zatial neoficialne a hladam spolocnika resp. partaka do podnikania ktory sa wyzna w podnikatelskych zalezitostiach ako wedenie firmy a tak podobne.
jedna sa o prwu poriadnu hip-hopovu znacku oblecenia na slowensku a ma to uz swoju fanusikowsku zakladnu.
powedzte my na to swoj nazor :)
dakujem
Žeby..... :confused:

Žeby ...prwá parťáčka , ktorá sa wyzná ???? ........Wraj ...;):rolleyes::---:D:D:D

http://img.aktuality.sk/stories/NAJNOVSIE_FOTKY/OSOBNOSTI/SHOWBIZ/MEDIA/sefka_mojsejova_realityshow_11_3.jpg

P.S.:
Sorry , inak sa nedááááááááááá....
torrus
25.01.11,07:55
carlie:

ak chce nieco vyrabat v prvom rade si musis stanovit co to je a na co to bude sluzit ci to bude nejak namahane a asi akou silou pdla toho sa voli material (plast drevo kovy a podobne dalsia vec je ze na vyrobu si musis nacrtnut ake vsetky ukony od materialu az po hotovy vyrobok potrebujes podla toho mozes spravit nejake skusobne kusy ktore podrobis istym testom na zaklade ktorych vies spravit nejake tie upravy ci uz konstrukcne materialve alebo len upravy vyrobneho procesu
je velmi tazke ti poradit konkretne co a ako vyrabat ked nevie clovek co chce
na tvojom mieste by som si to skusil spravit a na zaklade toho zistis ci uvedena ver je realizovatelna a ako potom mozes zadavat poziadavku na vyrobne zariadenie.

je blbe mat napad a nemat o nom ani paru