slavka124
19.01.11,13:05
chcem sa spýtať, mesačné uzávierky erp sa musia robiť aj keď za celý mesiac nieje tržba ale musia sa robiť ročné? vopred ďakujem
mariana11
19.01.11,16:00
Denné uzávierky sa robia len za dni ked bola tržba, ale mesačné sa musia robiť vždy.
inuš
19.01.11,16:06
Nevidím dôvod v robení mesačných uzávierok, keď celý mesiac nebol príjem v pokladni. My používame RP len 6 mesiacov v roku (sezónny predaj) a robím uzávierky denne (pokiaľ je v ten deň tržba) a mesačné takisto. Keďže za mesiace 10, 11,12,1,2, nemám žiadnu tržbu do RP, tak nerobím mesačnú uzávierku. Načo keď je nulová? Ani kontrola z DÚ nemala žiadne pripomienky. Skontrolovali poslednú uzávierku z 9 mesiaca a následne prvú v ďalšom roku, či sú očíslované zasebou a povedali OK.
slavka124
19.01.11,17:52
je to tak ako píše mariana11, mesačné sa musia aj keď si nemala žiadnu tržbu za celý mesiac. ale čo ročné? dúfam, že sa nemusia. pekný večer
rodina1
19.01.11,18:00
je to tak ako píše mariana11, mesačné sa musia aj keď si nemala žiadnu tržbu za celý mesiac. ale čo ročné? dúfam, že sa nemusia. pekný večer
O ročnej uzávierke z ERP som ešte nepočula :confused:
slavka124
19.01.11,18:11
veď ani je, len jeden klient s tou otázkou došiel- tak preto sa pýtam, tiež som o tom nepočula.
Zita5
19.01.11,18:35
Ja len dodám

Vyhláška 55/1994 Z.z.
§ 3
(4) Dennú uzávierku vyhotovuje subjekt len za tie dni, v ktorých mal príjem; v prípade nočných a nepretržitých prevádzok
subjekt vyhotovuje dennú uzávierku po skončení alebo po striedaní zmien. Mesačnú uzávierku vyhotovuje subjekt raz za
mesiac, a to najneskôr k prvému dňu nasledujúceho mesiaca. K tomuto dňu subjekt do výkazu pripevní pásky denných
uzávierok a pásku mesačnej uzávierky. Po vyhotovení uzávierky k 31. decembru príslušného roku môže subjekt
pokračovať v evidencii tržieb na pokladnici bez vynulovania kumulatívnych obratov (grandtotálov) alebo po vynulovaní
kumulatívnych obratov (grandtotálov), ktoré môže vykonať len servisný technik; tento úkon zaznačí v knihe pokladnice v
časti Servisný záznam.

Zákon 289/2008
Denná uzávierka, intervalová uzávierka a prehľadová uzávierka

(1) Podnikateľ z údajov v prevádzkovej pamäti vyhotovuje dennú uzávierku; dennú uzávierku podnikateľ vyhotovuje len za dni, v ktorých mal tržbu. Na požiadanie daňového úradu alebo colného úradu je podnikateľ povinný v lehote určenej daňovým úradom alebo colným úradom vytlačiť z fiskálnej pamäte intervalovú uzávierku; takúto povinnosť má podnikateľ do uplynutia lehoty na zánik práva vyrubiť daň alebo rozdiel dane.12)
(2) Denná uzávierka obsahuje najmenej tieto údaje:
..........................
.........................
(3) Prehľadová uzávierka obsahuje najmenej údaje uvedené v odseku 2 písm. b) až f), h) až k) a m) až t).
(4) Intervalová uzávierka obsahuje najmenej dátum a čas vyhotovenia, údaje uvedené v § 4 ods. 4 písm. a) a b) druhom až ôsmom bode uložené vo fiskálnej pamäti a súhrnné údaje alebo podrobné údaje uvedené v odseku 2 písm. h) až n) a p) až t).
§ 13


Neviem či som zareagovala správne , alebo nie , ale záleží akú máte pokladňu a či sa riadite podľa zákona , alebo vyhlášky .