danastefan
06.12.05,11:55
Dobrý deň,prosím poradiť.Ak kúpim nový úžitkový automobil a lesing preúverujem cez hypotekárny úver ako o tom v JU účtujem,dám si do odpočtu celé DPH a cenu bez DPH dám na odpisovnie ako DHIM?´Vďaka:)
Muška
06.12.05,12:23
Danastefan, nie je mi to celkom jasné....možno sa s tým niekto stretol.

Môj klient má auto cez leasingovú spoločnosť, ale hneď má kupnú zmluvu /nie leasingovú/, obdržal faktúru na celú sumu , a mesačne zasiela splátky.
Auto som zaradila do HIM a odpisujem daňovými odpismi 4 roky.

Neviem či to čo chceš urobiť je niečo podobné.
danastefan
07.12.05,07:48
Asi som sa zle vyjadrila,auto som chcela na leasing ,ale úver je pre mňa výhodnejší.Tak sa pýtam ak kúpim auto na úver môžem si hneď odpočítať DPH z celej sumy auta a cenu bez DPH dám na odpisovanie ,a čo potom splátky za úver? Nebude odpis a splátky zdvojený výdavok? Vďaka
ALDA
07.12.05,08:00
Asi som sa zle vyjadrila,auto som chcela na leasing ,ale úver je pre mňa výhodnejší.Tak sa pýtam ak kúpim auto na úver môžem si hneď odpočítať DPH z celej sumy auta a cenu bez DPH dám na odpisovanie ,a čo potom splátky za úver? Nebude odpis a splátky zdvojený výdavok? Vďaka

Splátka je výdavok NZD ako odpis, ktorý znižuje ZD. Ale budeš mať aj úroky z úveru, tie dávam do výdavkov OZD.
Sio
07.12.05,08:28
Úver na úžitkové auto!

DPH môžeš odpočítať,a splátkový kalendár zaúčtovať :
istina- daňovo neuzn.výdavky
úver- daňovo uzn.výdavky
HIM-auto zadať do HIM a odpisy -4 roky.