Gabr
06.12.05,13:04
Máme založený devízový účet v CZK, platili sme fa do ČR a banka nám strhla 466 Czk /600 Skk prepočítané na Czk/ z devízového účtu. Tento poplatok zaúčtujeme kurzom NBS, alebo kurzom, ktorý banka uviedla na debetnom avíze, čiže kurzom banky? A akým kurzom mesačné poplatky?
Pomôžte, prosím !!!
Lila
06.12.05,12:17
kurzom účtovným
Ľubka31
06.12.05,12:19
Všetky pohyby na devízových účtoch sa účtujú prepočítané na Sk kurzom NBS, okrem nákupu a predaja cudzej meny.Takže aj bankové poplatky platené z devízového účtu sa prepočítajú kurzom NBS na SK v deň uskutočnenia účtovného prípadu, t.j. v deň keď boli odpísané z devźového účtu účtu.
Lila
06.12.05,12:36
Skúste pozrieť www.ceniga.sk (http://www.ceniga.sk) a vytlačte si materiály / je tam podrobne rozpísané účtovanie cudzej meny / DF, bank. výpisy, pokladňa valutová, poskytnuté zálohy v CM / . Ja sa riadim týmto, dáva to logiku navyše poníma o tom aj zákon o účtovníctve.
IvanaK
14.12.05,08:28
Chcem sa spýtať na zrušenie učtu, mame EUR učet, ktory chceme zrušiť. akým kurzom mam prepočitať Eura z tohoto účtu, ktoré prevádzame na SKK účet.Dakujem
liba2
14.12.05,08:47
Chcem sa spýtať na zrušenie učtu, mame EUR učet, ktory chceme zrušiť. akým kurzom mam prepočitať Eura z tohoto účtu, ktoré prevádzame na SKK účet.DakujemPravdepodobne tento prevod bude bezhotovostný, teda vykoná ho banka svojim kurzom a tento kurz použiješ aj vo svojom účtovníctve. Kurzový rozdiel nevznikne.
Lila
14.12.05,10:37
Len podotknem, budeš to účtovať ako predaj EUR za Skk .
Yuya
15.01.06,22:23
Mozes mi upresnit kde v materialoch sa to nachadza. Ja som tam prave bola a nemozem to najst.
Lila
16.01.06,13:47
skús pozrieť Materiály / viem, že stránku stále obnovujú a dávajú tam to, čo práve riešili na svojich školeniach/