lowera
19.01.11,15:50
Ahojte, potrebovala by som poradiť, už 3 roky nad nami bývajú noví susedia - a sused má v byte nahrávacie štúdio. Aj keď po 22hodine nehrá, cez deň hrá pravidelne takých 5 - 6 hodín a naozaj to veľmi ruší. Určite prekračuje normu 40dB, aj keď som to nemerala, nemám hlukomer na meranie. Susedia sú celkom neprispôsobiví - bola som už párkrát za nimi, ale nedá sa s nimi viesť normálny dialóg, preto na nich chcem podať nejakú oficiálnu sťažnosť. Neviete kam by som ju mala podať? A vyriešili by to môj problém? Už som z toho celkom zúfalá, rozmýšľam aj o presťahovaní, aj keď svoj byt mám rada, ale mám pocit, že už sa v ňom nedá bývať. Dá sa im to nejako zatrhnúť? Ďakujem za všetky rady..Lola
ivka70
19.01.11,14:58
arizona
19.01.11,15:15
hluk
05.03.12,17:56
ahoj,
ja mám ten istý problém, vedla žije rozvedená arogantná velmi jednoducha ženská, ktorá celý vchod terorizuje sústavným púšťaním hudby na plné repráky, ked začne nepočujem ani vlastnú telku, chveje sa mi stena, vlasy mi stoja dupkom, nie je to raz za čas, je to stále, celé víkendy, cez týžden celé večery, ráno začne 6.05, sprchujem sa a počuvam predpoved počasia od nej, zreteľne počujem správy, je chorá na hlavu lebo toto by normánlny človek nezniesol také decibely, správca domu nespráví nič, tomu som písala ja aj ostatní susedia, nemá zákonné možnosti, políciu som volala, tiež ostatní, tí sa tu ochunali, nahukala na nich a pekne išli preč, hanba nášmu štátu, teraz ideme podať sťažnosť na miestny úrad, potom zrejme trestné oznámenie. problem je v tom že dodržiava nočný kluk, na minutu presne, ale občianský zákonník hovorí že každý sa musi zdržať takého konania čo by ohrozilo vlastnícke právo iných užívatelov bytu, či už ide o hluk, zápach blabla, tak o toto sa chceme oprieť, no ved uvidíme, ale chápem ťa, ja už som z toho komplet na nervy, mimochodom celkom pomožu zátky do uší, kupiš v lekárni, na nich už rok fungujem, ubohe ale je to tak
Halli
05.03.12,18:52
ahoj,
ja mám ten istý problém, vedla žije rozvedená arogantná velmi jednoducha ženská, ktorá celý vchod terorizuje sústavným púšťaním hudby na plné repráky, ked začne nepočujem ani vlastnú telku, chveje sa mi stena, vlasy mi stoja dupkom, nie je to raz za čas, je to stále, celé víkendy, cez týžden celé večery, ráno začne 6.05, sprchujem sa a počuvam predpoved počasia od nej, zreteľne počujem správy, je chorá na hlavu lebo toto by normánlny človek nezniesol také decibely, správca domu nespráví nič, tomu som písala ja aj ostatní susedia, nemá zákonné možnosti, políciu som volala, tiež ostatní, tí sa tu ochunali, nahukala na nich a pekne išli preč, hanba nášmu štátu, teraz ideme podať sťažnosť na miestny úrad, potom zrejme trestné oznámenie. problem je v tom že dodržiava nočný kluk, na minutu presne, ale občianský zákonník hovorí že každý sa musi zdržať takého konania čo by ohrozilo vlastnícke právo iných užívatelov bytu, či už ide o hluk, zápach blabla, tak o toto sa chceme oprieť, no ved uvidíme, ale chápem ťa, ja už som z toho komplet na nervy, mimochodom celkom pomožu zátky do uší, kupiš v lekárni, na nich už rok fungujem, ubohe ale je to tak

správca má páky, ak o to požiadate vy ako vlastníci

zákon 182/1993 § 11

(5) Ak vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome svojím konaním zasahuje do výkonu vlastníckeho práva ostatných vlastníkov bytov alebo nebytových priestorov v tomto dome takým spôsobom, že obmedzuje alebo znemožňuje výkon vlastníckeho práva tým, že hrubo poškodzuje byt alebo nebytový priestor, spoločné časti domu, spoločné zariadenia domu, spoločné nebytové priestory, príslušenstvo alebo sústavne narušuje pokojné bývanie ostatných vlastníkov bytov, ohrozuje bezpečnosť alebo porušuje dobré mravy v dome, alebo neplní povinnosti uložené rozhodnutím súdu, môže súd na návrh spoločenstva alebo niektorého vlastníka bytu alebo nebytového priestoru v dome nariadiť predaj bytu alebo nebytového priestoru.
richard8888
07.03.12,17:55
Dakujem za radu