lucilabel
19.01.11,16:45
· Ukončila som stredoškolské vzdelanie-maturita anglický jazyk B2, teraz navštevujem sukromnu jazykovu skolu, akreditovanu MŠ a v maji mam státnice-anglicky jazyk uroven C1.Chcela by som vediet, ako dalej pokracovat v studiu, aby som mohla robit ucitelku na SŠ a ZŠ, bez toho aby som musela chodit na vysoku skolu. Dá sa to vobec nejako?? Pocula som o pedagogickom minime, ale nasla som informacie ze ho mozu robit aj vysokoskolaci, aj stredoskolaci a mam v tom riadny gulas...existuju nejake kurzy, alebo nieco ine, alebo jednoducho musim ist na vysku??? viete mi niekto poradit z vlastnej skusenosti??? :((
pe.pe
19.01.11,16:03
Ahoj,

jednoducho musis ist na vysku. Zakon o pedagogickych a odbornych zamestnancoch a z neho vyplyvajuca vyhlaska o kvalifikacnych predpokladoch pre poziciu ucitela na ZS a SS jednoznacne urcuju minimalne VS vzdelanie II. stupna. Najvhodnejsie je ist studovat ucitelstvo angl. jazyka, v tom pripade budes kvalifikovana na zaklade absolvovaneho stud. odboru, prip. mozes studovat aj iny nepedag. studijny odbor, budes potom kvalifikovana pre ZS vzhladom k absolvovanej statnici z AJ aj bez pedag. minima.
lucilabel
19.01.11,16:32
a co take doučovanie doma, kym si spravim vysku??? mozem doucovat len so statnicou???
lucilabel
19.01.11,16:33
alebo jednoducho nemam šancu robit nic kym nemam vysku?
pe.pe
19.01.11,17:44
Samozrejme, doma mozes ucit, doucovat, mozes dokonca viest napr. kruzok AJ v ZS alebo SS.
lucilabel
20.01.11,13:49
Ale keby som doučovala, a brala za to peniaze.....to si ich asi nebudem len tak davat doma do prasiatka :) kam to treba nahlasit???