JpK
19.01.11,17:19
Zdravím, bol som odcestovaný a dnes keď som prišiel som zistil, že musím podať súhrnný výkaz. 20. je zajtra, avšak to je na DÚ nestránkový deň. Podať to elektronicky nie je problém, to je otázka pár min, ale potrebujem zaniesť na DÚ krycie listy. A teraz neviem či sa za doručenie považuje deň kedy podám SV elektronicky, alebo deň kedy doručím krycie listy...
Pokiaľ by druhá možnosť bola správna tak to je celkom prúser, pretože ako som spomenul na DÚ je zajtra nestránkovy deň a preto by doručenie bolo možné až v piatok :confused:.

Čo si o tom myslíte? Vďaka, za každú radu :).
bea
19.01.11,16:25
Elektronicky treba podať do 20. a do 5 pracovných dní papiere zaniesť na DÚ. Takže máš čas :)
A podať stačí na podateľni a tá má stránkové dni, pokiaľ viem, každý deň.
Tweety
19.01.11,16:28
Elektronicky treba podať do 20. a do 5 pracovných dní papiere zaniesť na DÚ. Takže máš čas :)
A podať stačí na podateľni a tá má stránkové dni, pokiaľ viem, každý deň.
Alebo poslať poštou.
Dav
19.01.11,16:34
Elektronicky treba podať do 20. a do 5 pracovných dní papiere zaniesť na DÚ. Takže máš čas :)
A podať stačí na podateľni a tá má stránkové dni, pokiaľ viem, každý deň.
Ešte doplním :
Daňové priznanie, alebo akúkoľvek písomnosť je možné podať v podateľni daňového úradu,v čase od 8:00 do 15:00. Podateľňa je otvorená aj v nestránkové dni. Okrem toho sa za podaný považuje aj dokument, podaný (doporučene) na pošte v deň, keď mal byť doručený na DÚ.
JpK
19.01.11,16:51
Vďaka poraďáci, potešili ste ma :---.

Čo sa týka tej podateľne, tak to som si aj ja myslel, ale keď som to podával prvýkrát a prišiel s tým na podateľňu tak ani netušili čo od nich chcem, resp. čo som im to tam vlastne priniesol :rolleyes:. Čiže odvtedy rovno do kancelárie pani úradníčkam.
Tweety
19.01.11,17:05
Vďaka poraďáci, potešili ste ma :---.

Čo sa týka tej podateľne, tak to som si aj ja myslel, ale keď som to podával prvýkrát a prišiel s tým na podateľňu tak ani netušili čo od nich chcem, resp. čo som im to tam vlastne priniesol :rolleyes:. Čiže odvtedy rovno do kancelárie pani úradníčkam.
To veríme, veríme, lebo na DÚ boli z toho viac neinformovaní, ako informovaní, daňovníci mali viac informácii ako práve oni. A ešte jedna rada, s niektorými správkyniami dane sa dá slušne dohodnúť aj na dňoch, nie práve pre verejnosť otvorených.:) Ale to je potrebné povedať, že je dohoda priamo na DÚ na recepcii.