Akitka
19.01.11,17:39
Vie mi niekto poradiť,nedá sa mi na prvý raz zapnúť počítač,niekedy to ide na tretí raz,inokedy aj na desiaty a viac.Mám ísť do servisu,bude to náročná a drahá oprava.Poradte prosím,ako ďalej ak viete.
duves
19.01.11,16:45
Vie mi niekto poradiť,nedá sa mi na prvý raz zapnúť počítač,niekedy to ide na tretí raz,inokedy aj na desiaty a viac.Mám ísť do servisu,bude to náročná a drahá oprava.Poradte prosím,ako ďalej ak viete.
To môže byť elementárna závada na tlačítku. Je to nejaky piezolektricky spínač (nech ma opravia odbornici ak sa mylim), da signal doske a PC nabieha.
Da sa zohnat rozne. Ja napr. taky mam. Skusil by som avelmak.sk a nejake obchody s výpočtovou technikou, podla mna to stoji do 2€.
mepex
19.01.11,16:47
Neviem či je niekto schopný poradiť na takú všeobecnú otázku. Môže to byť od baterky, až po systémové poruchy. Možno ste nevydržali na ukončenie updejtu systému a predčasne ste počítač vypli. Dá sa robiť jediné pokiaľ je počítač v záručnej dobe (2roky) od predaja ísť ho reklamovať do predajne, kde ste ho kúpili s dokladmi o kúpe a oni posúdia čo je s ním. Ak je po záruke, môžte spraviť to isté, alebo sa spoľahnúť na známeho, ktorý by ho skontroloval a zistil, čo sa dá s ním robiť.
Vlado40
19.01.11,20:30
To môže byť elementárna závada na tlačítku. Je to nejaky piezolektricky spínač (nech ma opravia odbornici ak sa mylim), da signal doske a PC nabieha.
Da sa zohnat rozne. Ja napr. taky mam. Skusil by som avelmak.sk a nejake obchody s výpočtovou technikou, podla mna to stoji do 2€.

Ak je chybné tlačidlo ,akože štart tak to riešim prehodením s tlačidlom reset ,ktoré sa tak často nepoužíva.Stačí prehodiť kábliky na doske.Zapínam PC s tlačidlom reset.

Zabudol som k téme - pri PC je základ dobrý zdroj.
duves
20.01.11,06:02
Ak je chybné tlačidlo ,akože štart tak to riešim prehodením s tlačidlom reset ,ktoré sa tak často nepoužíva.Stačí prehodiť kábliky na doske.Zapínam PC s tlačidlom reset.

Zabudol som k téme - pri PC je základ dobrý zdroj.
Ano, da sa aj tak.
enzo2k
29.03.13,05:45
to zrejme tlacitko nebude aj ked nikdy nevies.skor by som skusil iny zdroj, ak je poruchovy moze sa to prejavovat takto. tennapad s prehodenim tlacitka na reset je tiez dobry
KoxXxo
29.03.13,07:28
Skús občas pozrieť aj dátum posledného príspevku, zbytočne vyťahuješ všetky staré témy.
erik555
29.03.13,08:50
Skús občas pozrieť aj dátum posledného príspevku, zbytočne vyťahuješ všetky staré témy.
Potrebuje dohnat zameskane a je plny poradenskeho elanu aj na 2 roky staru temu :D