Jovany
19.01.11,19:32
dobry vecer. mam otazku ohladom centier specialnopedagogickeho poradenstva. je mozne, aby CSPP s posobnostou v okrese XX prijalo za svojich klientov klientov z CSPP s posobnostou v okrese YY, ktori sa dobrovolne rozhodli nevyuzivat sluzby svojho spadoveho CSPP? Ak CSPP v okrese XX prijme tychto klientov z okresu YY, je jeho konanie protizakonne? Ma klient moznost vybrat si CSPP, ktore mu bude poskytovat sluzby, alebo je to dane "spadom"? v ktorom pravnom predpise (zakon, vyhlaska) je mozne najst viac informacii?
zdenka131
19.01.11,18:39
Zimama
22.01.11,12:29
Rodič resp. klient si môže vybrať ktorékoľvek centrum, aj súkromné - podstatné je, aby bolo zaradené v sieti ministerstva školstva, najmä ak výsledky vyšetrenia budú mať nejaký dopad na spôsob vzdelávania dieťaťa (ak sa klient chce len "sám pre seba" poradiť, môže ísť úplne kdekoľvek).
Takže človek môže byť klientom viacerých centier - a v poslednom čase sa mi zdá, že sa to stáva "módou", navštíviť viaceré poradne a vybrať si taký výsledok, ktorý mi najviac vyhovuje... (U nás sa začínajú množiť prípady, že klienti idú najprv do súkromného centra, lebo sú tam kratšie "čakacie lehoty" na vyšetrenie, ale keď pri dlhodobejšej starostlivosti treba stále platiť, prídu k nám, do štátneho zariadenia, lebo u nás je tá istá - a niekedy aj kvalitnejšia - starostlivosť zadarmo...)