filanova
19.01.11,19:44
Prednedávnom tu jeden študent napísal príspevok o nájdení investičného Zlata. Mám len jednu pripomienku - povedzme, že dotyčný človek nájde napríklad zlatú mincu bez sériového čísla. Čo v takom prípade? Myslím, že odovzdanie na políciu, alebo hľadanie majiteľa by bolo dosť naivné... Čítala som si reakcie ľudí na toho chlapca - Andrej33 a myslím, že všetky tie rady a strašenie je obyčajná závisť. Ak si niekto zakúpi zlato, predpokladám, že ho nenosí vo vrecku, alebo igelitke ako salámu a nemal by ho teda strácať na ulici. Ja osobne by som takúto zlatú mincu ochotne zakúpila a dala si z nej spraviť napríklad šperk, alebo prsteň.
Ice dive
19.01.11,18:57
a čo by mala táto tvoja téma riešiť? resp. aký je dôvod jej založenia??? prečo nepokračuješ téme Andreja33
Zita5
19.01.11,19:10
Prednedávnom tu jeden študent napísal príspevok o nájdení investičného Zlata. Mám len jednu pripomienku - povedzme, že dotyčný človek nájde napríklad zlatú mincu bez sériového čísla. Čo v takom prípade? Myslím, že odovzdanie na políciu, alebo hľadanie majiteľa by bolo dosť naivné... Čítala som si reakcie ľudí na toho chlapca - Andrej33 a myslím, že všetky tie rady a strašenie je obyčajná závisť. Ak si niekto zakúpi zlato, predpokladám, že ho nenosí vo vrecku, alebo igelitke ako salámu a nemal by ho teda strácať na ulici. Ja osobne by som takúto zlatú mincu ochotne zakúpila a dala si z nej spraviť napríklad šperk, alebo prsteň.

To snáď nemyslíte vážne ?
Petra Nová
19.01.11,19:12
Ja som ale zvedavá, či to čo tvrdíš vydávaš za pravdu alebo podľa tvojho svetonázoru si myslíš, žeby to tak malo byť. Ak to druhé, potom hneď môžem kliknúť na vyriešené.
Petra Nová
19.01.11,19:40
Dobre, že presne vieš, čo by si urobila s mincou alebo tehlou zlata. Veď čo keby si ich celkom nečakane našla na ulici a v eufórii z toľkého šťastia išla s nimi priamo na políciu???

P.S. Tých novozaložených tém "o ničom" je tu v poslednom čase akosi priveľa aj na moju dobrodružnú povahu.
filanova
20.01.11,16:08
Otázka bola - čo urobiť, keď človek nájde na ulici zlatú mincu bez sériového čísla. Bola tu taká téma a myslím, že bola uzatvorená zle. Keď niekto nájde na ulici pohodný kus zlata, svedčí to predovšetkým o ľahkovážnosti predošlého majiteľa a moja rada znie - dať si z neho urobiť napríklad prsteň, alebo šperk. Keďže som nemohla reagovať na túto zle uzatvorenú tému a prejaviť svoj názor, tak som to vyriešila takto a s touto radou môžme túto tému uzatvoriť...