Tita
19.01.11,20:09
Sme sro, robíme internetové stránky a ako náklad máme aj nákup obrázkov, ktoré sa vo weboch použijú.
Objednávanie takýchto obrázkov sa robí cez net, prevedie sa platba a jediným dokladom je mailová objednávka!!!
Je to z USA v dolároch a bez faktúry.
Ako to mám správne dať do účtovníctva? stačí to priložiť k banke a priamo zaúčtovať 501/221 bez faktúry??
Prosím poradte!
IvoM
20.01.11,06:43
Ja by som to skôr účtoval cez ID 518/379 kde by som dal ako prvotný doklad dú objednávku.
Tweety
20.01.11,06:56
Sme sro, robíme internetové stránky a ako náklad máme aj nákup obrázkov, ktoré sa vo weboch použijú.
Objednávanie takýchto obrázkov sa robí cez net, prevedie sa platba a jediným dokladom je mailová objednávka!!!
Je to z USA v dolároch a bez faktúry.
Ako to mám správne dať do účtovníctva? stačí to priložiť k banke a priamo zaúčtovať 501/221 bez faktúry??
Prosím poradte!
Len taká podotázka, a to táto krajina neobmedzených možností, nepozná pojem faktúra? To sa mi nezdá, pýtali ste ju vôbec?
Zoltán Kovács
20.01.11,07:00
Tweety, by si sa čudovala čo všetko nepoznajú za veľkou mlákou, a u nás je to samozrejmosťou. A to aj v bežnom živote, nie len v podnikaní.
Tita
20.01.11,11:51
Pýtala som sa manžela ako to funguje....lebo ani firmu tam nevidieť, vraj ich to vôbec nezaujíma, prihlásiť sa tam vie len ako mail - jeho meno...nejaký názov firmy ani nemá kam zadať a už vôbec pýtať faktúru. Tiež som mu to kázala, povedal, že viac mu nedajú:( čo mám robiť:((?
Tita
20.01.11,11:56
Ja by som to skôr účtoval cez ID 518/379 kde by som dal ako prvotný doklad dú objednávku.

518?? Mám viac takýchto nákupov "kredit na nákup obrázkov" vo faktúrach. Minulý aj tento rok som to účtovala ako nákup materiálu na 501/321, mám to radšej prerobiť na nákup služieb účet 518?
Bude to dodanie služieb z tretích krajín... ak by to bolo dodanie materiálu z tretích krajín, tiež som rozmýšľala, či treba nejako riešiť DPH, dúfam že nie:(((((
Tita
26.01.11,18:56
Môžno som už odbočila od témy...ale mohol by sa ešte niekto vyjadriť prosíím!! máte skúseností s prácou programátorov-robenie webov a v tom nákupy obrázkov z internetu? Môže sa to brať ako služba? Vďaka za každú odpoveď, ešte to stíham opraviť...
Tita
08.02.11,10:37
Vyzerá to tak, že aj do budúcna budem mať takéto náklady na firmu!!! ale k nim papierovo jedine mailovú objednávku, kde vidieť len mail konateľa!!! ?? nevadí? účtujete niekto niečo podobné? jednoducho cez ID na 518/379???
Berie sa to ako služba z tretích krajín, kde nemusím riešiť DPH?alebo musím ešte niečo sledovať?
Máte niekto skúsenosť s firmou 4Templates.com, Brentwood USA????
Je to niečo ako ked programátor si kúpi od tejto firmy hotový dizajn a použije ho vo webe ktorý vyrába.