smongi
19.01.11,20:21
Ideme predat byt, ktory som nadobudla do vlastnictva 23.3.2010. Podmienku TP 2 roky nesplnam.

Moja otazka je , ci ma platit dan:
1, ci sa zapocitava do 5 rokov vlastnictva aj doba, kedy som bola najomcom (20 rokov)? Potom by som nemusela platit dan.
2, ak musim zaplatit dan, z akeho zakladu ?
a, Platim byt 20 r. a posledna splatka cca 500 Eur bola v marci 2010, v tedy sa byt prepisal na mna. Zapocitava sa cela suma vsetkch splatok pocas 20 r. do mojho vydavku? (neexistuje na to ziadny doklad, za aku cenu som byt kupila) , alebo je vydavok tych 500 Eur ?
b, ci plati, ze pri druzstevnych bytoch je vydavok bud trhova hodnota v danom case alebo hodnota bytu urcena znaleckym posudkom. Ak teda mam znal. posudok z toho obdobia na 50.000- Eur (03/2010) a dnes ho predam za 60.000.-Eur, platim dan 19 % z 10.000.-Eur?
Dakujem!
Kvaka
19.01.11,21:11
Ideme predat byt, ktory som nadobudla do vlastnictva 23.3.2010. Podmienku TP 2 roky nesplnam.

Moja otazka je , ci ma platit dan:
1, ci sa zapocitava do 5 rokov vlastnictva aj doba, kedy som bola najomcom (20 rokov)? Potom by som nemusela platit dan. nie, započítava sa len doba vlastníctva
2, ak musim zaplatit dan, z akeho zakladu ?
a, Platim byt 20 r. a posledna splatka cca 500 Eur bola v marci 2010, v tedy sa byt prepisal na mna. Zapocitava sa cela suma vsetkch splatok pocas 20 r. do mojho vydavku? (neexistuje na to ziadny doklad, za aku cenu som byt kupila) , alebo je vydavok tych 500 Eur ?
b, ci plati, ze pri druzstevnych bytoch je vydavok bud trhova hodnota v danom case alebo hodnota bytu urcena znaleckym posudkom. Ak teda mam znal. posudok z toho obdobia na 50.000- Eur (03/2010) a dnes ho predam za 60.000.-Eur, platim dan 19 % z 10.000.-Eur? výdavkom je trhová cena alebo znalecký posudok, obidva v čase nadobudnutia bytu do vlastníctva, môžeš si započítať aj náklady v súvislosti so zhodnotením bytu, ako aj výdavky v súvislosti s prevodom bytu do vlastníctva, daň je potom len z rozdielu, ktorým je tvoj zisk
Dakujem!
Odpoveď v texte.