janka303
06.12.05,14:19
Dobrý deň, sme Ob. združenie, ktoré nemá zamestnancov. Chcem sa opýtať môžem uzatvoriť zmluvu o dielo s fyzickou osobou, kde predmetom činnosti bude grafická úprava knihy?
Ďakujem
Janka
Nike
07.12.05,11:45
Podľa mňa, grafická úprava knihy je dielo, a aj OZ môže uzavrieť zmluvu o dielo. Otázka je či to bude vyhovovať tej FO.
Prečo pochybuješ?
dadika
07.12.05,19:22
Keď ste nadhodili túto tému.Ja by som mala otázočku:

Chceme, aby nám jeden 17-ročný študent vytvoril webovú stránku o našej spoločnosti a výrobkoch, ktoré ponúkame.
Môžeme s ním uzatvoriť Zmluvu o dielo alebo Príkaznú zmluvu. Chceme, aby táto stránka sa potom stala našim vlastníctvom. Ako to ošetriť.
Prosím poraďte mi. Ďakujem. Dadika
janka303
08.12.05,10:56
Podľa mňa, grafická úprava knihy je dielo, a aj OZ môže uzavrieť zmluvu o dielo. Otázka je či to bude vyhovovať tej FO.
Prečo pochybuješ?

Prečo by nemalo? Samozrejme chceme sa vyhnut odvodom, ktore plynu z uzatvorenia Dohody o vykonani prace.
Takže môžme? Nebude daňový úrad a SP protestovať?
J.
ajobs
08.12.05,11:38
Prečo by nemalo? Samozrejme chceme sa vyhnut odvodom, ktore plynu z uzatvorenia Dohody o vykonani prace.
Takže môžme? Nebude daňový úrad a SP protestovať?
J.

Odvod z DoVP je len 0,8% na úrazové poistenie, takže žiadne veľké money.:p :D :D
Nike
08.12.05,17:42
Prečo by nemalo? Samozrejme chceme sa vyhnut odvodom, ktore plynu z uzatvorenia Dohody o vykonani prace.
Takže môžme? Nebude daňový úrad a SP protestovať?
J.

Stretla som sa s FO, ktoré nechceli uzavrieť tento druh zmlúv, ale to nie je tvoj problém.
Ja neviem o ničom prečo by SP a DU mali protestovať, ak uzavriete zmluvu v súlade s OZ.
belanicka
08.12.05,17:53
v zmluve o dielo nevidim ziaden problem.........
janka303
09.12.05,08:54
Ďakujem
Janka
janka303
04.01.06,13:01
A kto ešte v takomto pripade odvedie dan z prijmu združenie alebo FO?
J.
hron
04.01.06,13:34
Keď ste nadhodili túto tému.Ja by som mala otázočku:

Chceme, aby nám jeden 17-ročný študent vytvoril webovú stránku o našej spoločnosti a výrobkoch, ktoré ponúkame.
Môžeme s ním uzatvoriť Zmluvu o dielo alebo Príkaznú zmluvu. Chceme, aby táto stránka sa potom stala našim vlastníctvom. Ako to ošetriť.
Prosím poraďte mi. Ďakujem. Dadika

Jednoznacne je to uvedene v autorskom zakone, ak sa chcete dohodnut
na vytvoreni stranky:
http://www.zbierka.sk/ciastka.asp?ro=2003&cc=252

Ale dalo by sa to urobit aj inaksie, ak samotny navrh stranky / ako by mala
vyzerat/ bude figurovat ako podklad pre uzatvorenie DoVP na implementaciu navrhnutej stranky do pocitaca.
Nike
06.01.06,17:47
A kto ešte v takomto pripade odvedie dan z prijmu združenie alebo FO?
J.
V tomto prípade by som v tom nevidela závislú činnosť, takže daň si odvedie FO.
adrika
09.02.06,14:00
Chcela by som sa spýtať - ak s.r.o.-čka uzatvorí s niekým ,kto má aj HPP , Zmluvu o dielo - na príležitostnú prácu, aké povinnosti z toho vyplývajú pre s.r.o.? ...odvody, daň...atď...
a ešte je v tejto zmluve obmedzený počet hodín prípadne aj výška odmeny do roka ?
Ďakujem pekne