baili-27
19.01.11,23:05
Mam velku dilemu, pracujem v jednej firme ako normalny zamestnanec, mam vela volneho casu. Dostala som ponuku robit pre inu firmu, ktora ponuka pozicky, len by som si musela spravit zivnost. Dalo by sa to robit popri mojej normalnej praci. Chcem sa opytat co by z toho pre mna vyplyvalo, ci by som musela nieco odvadzat, kedze vsetko za mna odvadza moj zamestnavatel. Ma niekto skusenost s tymi firmami co ponukaju pozicky? Ist do toho alebo nie?poradte prosim!!!!
FOREST017
08.02.11,15:36
Dobrý deň.
Práve v tomto období sa venujem tejto oblasti nakoľko poskytujem pôžičky zo svojich súkromných financií. Zatiaľ čo vám môžem poradiť, tak ak chcete poskytovať pôžičky za úrok, tak je to činnosť, ktorá smeruje k dosiahnutiu zisku a takéto činnosti sa nazývajú podnikanie. Takže musíte si otvoriť na príslušnom živnostenskom úrade voľnú živnosť, a potom môžete poskytovať pôžičky a zisk z týchto pôžičiek bide váš príjem z podnikateľskej činnosti. A ak už ste ako zamestnanec, tak tiež musíte platiť za seba odvody na podnikateľskú činnosť. Za zamestnanecjý pomer vám odvádza odvody zamestnávateľ a za podnikateľskú činnosť si sám podnikateľ odvádza odvody do zdravptnej poisťovne prvý rok od začatia podnikania a potom podľa výšky príjmu aj už do sociálnej poisťovne.O tom ako a koľko odvádzať odvody je individuálne a na dlhšie vypisovanie, a aj lepšie priblíženie podnikateľského príjmu a jeho zdaňovania. Dúfam, že som vám aspn trochu pomohol a so budúcna vám znova rád odpoviem ak budem vediet.