janzitniak.info
20.01.11,08:46
No z nedostatku správnych informácií som nepodal daňové priznanie za motorové vozidlo predminulý rok (rok 2009), daň som samozrejme uhradil, ako mám teraz postupovať?
Hrozia mi nejaké sankcie z DÚ?
Tweety
20.01.11,07:47
No z nedostatku správnych informácií som nepodal daňové priznanie za motorové vozidlo predminulý rok (rok 2009), daň som samozrejme uhradil, ako mám teraz postupovať?
Hrozia mi nejaké sankcie z DÚ?
Potom na základe čoho si ju uhradil? A to sa správca dane neozval, že má platbu a nemá DP?
janzitniak.info
20.01.11,07:51
Prvý krát ako mi vznikla daňová povinnosť za auto som korektne podal daňové priznanie.

Pretože som každý rok používal rovnaké auto bol som v tom, že netreba podávať daňové priznanie, no zaplatiť daň som zaplatil podľa sadzobníka samosprávneho kraja, resp. telefonickom rozhovore s pracovníčkou DÚ
Tweety
20.01.11,07:54
Prvý krát ako mi vznikla daňová povinnosť za auto som korektne podal daňové priznanie.

Pretože som každý rok používal rovnaké auto bol som v tom, že netreba podávať daňové priznanie, no zaplatiť daň som zaplatil podľa sadzobníka samosprávneho kraja, resp. telefonickom rozhovore s pracovníčkou DÚ
To, že sa nemuselo podávať, ak sa nič nezmenilo už neplatí, to platilo pri cestnej dani. Takže daň si odviedol, ale DP nepodal, dodatočne pošli DP, aby mali k čomu pripárovať platbu, a tento rok už na DP nezabudni.
Zita5
20.01.11,07:56
Prvý krát ako mi vznikla daňová povinnosť za auto som korektne podal daňové priznanie.

Pretože som každý rok používal rovnaké auto bol som v tom, že netreba podávať daňové priznanie, no zaplatiť daň som zaplatil podľa sadzobníka samosprávneho kraja, resp. telefonickom rozhovore s pracovníčkou DÚ

Treba ísť osobne za správkyňou a dohodnúť sa na postupe .Možno to bude menej boľavé .
Zoltán Kovács
20.01.11,07:56
Len sa čudujem, že DÚ zatiaľ nekonal. U nás keď sa náhodou nepodá DP v termíne, do týždňa má daňovník predvolanku na DÚ s výzvou na podanie DP.
janzitniak.info
20.01.11,07:57
Ďakujem všetkým za odpovede. Oznam z DÚ som žiadny nedostal, bral som to ako v poriadku ...
Tweety
20.01.11,07:58
Ďakujem všetkým za odpovede. Oznam z DÚ som žiadny nedostal, bral som to ako v poriadku ...
Tak najprv skús zavolať správcovi dane, možno ho majú, len Ty si si ho zabudol založiť. A len tak naokraj, na akom základe si potom o predpise dane účtoval?
janzitniak.info
20.01.11,08:15
Dobre asi som pomotaný - zavolal som pred chvíľou správcovi dane, ktorý mi potvrdil, že je to všetko v poriadku aj za rok 2009.

Ak sa môžem opýtať - ak som začal používať iné motorové vozidlo od 1.1.2010 mal som informovať DÚ o jeho používaní hneď v tom dátume, resp. od 2.1.? alebo stačí podať daňové priznanie za iné auto /a odhlásiť staré auto/ tento mesiac?
Tweety
20.01.11,08:16
Dobre asi som pomotaný - zavolal som pred chvíľou správcovi dane, ktorý mi potvrdil, že je to všetko v poriadku aj za rok 2009.

Ak sa môžem opýtať - ak som začal používať iné motorové vozidlo od 1.1.2010 mal som informovať DÚ o jeho používaní hneď v tom dátume, resp. od 2.1.? alebo stačí podať daňové priznanie za iné auto /a odhlásiť staré auto/ tento mesiac?
Mal si si splniť oznamovaciu povinnosť a prihlásiť ho na daň. Oznamov. povinnosť sa týka aj odhlásenia MV aj prihlásenia. Je do 30 dní, od vzniku , alebo zániku DP.
janzitniak.info
20.01.11,08:21
Ďakujem za odpoveď ...