Jojo1
20.01.11,09:19
Dobrý deň, chcem sa opýtať, robím daň z nehnuteľností a konkrétne pri stavbách mám takýcto problém....
Príklad administratívna budova - výmera zastavanej plochy je 500 m2, budova má jedno podzemné podlažie s malým oknom a ďalsie dve nadzemné. V podstate kopírujú prvé prízemie s vchodom. Mám to chápať tak ze celková výmera podlahových plôch je 500 x 4 ? cize 2000 m2 ?

Ďalsia budova slúži ako dielna a administratívne priestory.... avsak táto budova je rozdelená tak ze sodok cize zastavná oplocha je dielna - hala a polka z haly je druhe poschodeie a sluzi na satne a kancelárie... ráta sa to druhé poshcodie za m2 rovnaké ako pôdoris stavby ? dakujem
pefu
20.01.11,08:40
Dobrý deň, chcem sa opýtať, robím daň z nehnuteľností a konkrétne pri stavbách mám takýcto problém....
Príklad administratívna budova - výmera zastavanej plochy je 500 m2, budova má jedno podzemné podlažie s malým oknom a ďalsie dve nadzemné. V podstate kopírujú prvé prízemie s vchodom. Mám to chápať tak ze celková výmera podlahových plôch je 500 x 4 ? cize 2000 m2 ?

Ďalsia budova slúži ako dielna a administratívne priestory.... avsak táto budova je rozdelená tak ze sodok cize zastavná oplocha je dielna - hala a polka z haly je druhe poschodeie a sluzi na satne a kancelárie... ráta sa to druhé poshcodie za m2 rovnaké ako pôdoris stavby ? dakujem
Výpočet dane zo stavieb
(1) Daň zo stavieb sa vypočíta ako súčin základu dane podľa § 11 a ročnej sadzby dane zo stavieb podľa § 12.
(2) Ak ide o viacpodlažnú stavbu, daň zo stavieb sa vypočíta ako súčin základu dane podľa § 11 a ročnej sadzby dane zo stavieb podľa § 12 zvýšenej o súčin počtu ďalších podlaží a príplatku za podlažie podľa § 12 ods. 3. Do počtu ďalších podlaží pri výpočte dane zo stavieb v prípade viacpodlažnej stavby sa nezapočítava prvé nadzemné podlažie.

Čiže vypočítaš:

1. výmera zastavanej plochy 500m2 x sadzba dane
+
2. počet podlaží 2 ks x príplatok za podlažie

Celkovú daň tvorí súčet týchto dvoch častí. Rovnako postupuješ aj v prípade druhej budovy. KOniec koncov je tento postup vlastne rozpísaný v položkách daňového priznania - pre istotu si stiahni prepočítacie tlačivo
bea
20.01.11,08:47
pre istotu si stiahni prepočítacie tlačivo
Aké je to prepočítacie tlačivo? Také ako na DPH alebo DP z príjmu? A kde ho nájdem?
pefu
20.01.11,08:57
bea
20.01.11,09:32
Ďakujem, skúsim.