mocika
20.01.11,09:01
Ahojte Poraďáci!

Mám taký problém, že sme kúpili 23.12.2010 ťahač (sme slovenská sro), ktorý bude jazdiť mimo SR. Je mi jasné, že takéto vozidlo nie je predmetom dane z motorových vozidiel. Máme i tak oznamovaciu povinnosť?

Ďalšou mojou otázkou je, či takéto vozidlo, ktoré jazdí mimo SR, ale tankuje u nás, či je možné tieto výdavky na PHM tiež zahrnúť do nákladov alebo malo by tankovať v cudzine, kde jazdí.

Ešte taká otázočka. Je pravda, že vozidlo, ktoré cez SR iba prechádza a nevykladá tu tovar tiež nepodlieha DzMV?

Za odpovede ďakujem.
Tweety
20.01.11,08:09
Ahojte Poraďáci!

Mám taký problém, že sme kúpili 23.12.2010 ťahač (sme slovenská sro), ktorý bude jazdiť mimo SR. Je mi jasné, že takéto vozidlo nie je predmetom dane z motorových vozidiel. Máme i tak oznamovaciu povinnosť? Nie.

Ďalšou mojou otázkou je, či takéto vozidlo, ktoré jazdí mimo SR, ale tankuje u nás, či je možné tieto výdavky na PHM tiež zahrnúť do nákladov Je. alebo malo by tankovať v cudzine, kde jazdí.

Ešte taká otázočka. Je pravda, že vozidlo, ktoré cez SR iba prechádza a nevykladá tu tovar tiež nepodlieha DzMV?

Za odpovede ďakujem.
Odpovede v texte.