Twoflower
20.01.11,09:16
Pamätáte si ešte na francúzsku verziu príbehov tisíc a jednej noci z roku 1990. Volalo sa to tuším Les 1001 Nuits a Šeherezádu hrala Catherine-Zeta Jones. Bol to veľmi zábavný film o tom, aký boli "skutočný" hrdinovia arabských príbehov - napríklad Džin žije v súčasnom Londýne a pomáha "kúzlami" 20-teho storočia... Veľmi rád by som tento film znovu videl ale neviem ho nikde zohnať. Prosím poraďte ak o ňom viete.
danushka
04.02.11,12:44
Jój, ale teraz letí iná ,,Šehina", pobláznila celé Slovensko :).

Len ja som na youtube už na cca 62hej časti, naťahovačky prekrúcam dopredu, to by ma doma ukameňovali moji chlapi, že ich trýznim od utorka do piatku:rolleyes:...

Ale Katrin je tiež súca na Šeherezádu, to ma prekvapilo, že už niečo také išlo :).
katka50
04.02.11,12:54
Jój, ale teraz letí iná ,,Šehina", pobláznila celé Slovensko :).

Len ja som na youtube už na cca 62hej časti, naťahovačky prekrúcam dopredu, to by ma doma ukameňovali moji chlapi, že ich trýznim od utorka do piatku:rolleyes:...

Ale Katrin je tiež súca na Šeherezádu, to ma prekvapilo, že už niečo také išlo :).
Danushka a na youtube je táto "turecká" v slovenčine ?:)
Twoflower
04.02.11,12:55
Mňa tá nová teda vôbec nezaujala, videl som jednu epizódu a aj to bolo o jednu viac než pokladám za únosné. To si radšej pozriem Les 1001 Nuits na youtube vo francúžštine bez titulkov - a to neviem po francúzsky ani slovo.
trisestri
04.02.11,13:11
z tej novej my stačilo pár časti-každú chvilu velké slova,podfarbené hudbou-z tolkej romantiky ma švacne o zem.
danushka
04.02.11,15:33
Danushka a na youtube je táto "turecká" v slovenčine ?:)

http://www.google.sk/search?q=1001+no%C4%87,+60+epizoda,+3+deo&hl=sk&rlz=1C1GPCK_enSK414SK414&prmd=ivns&source=univ&tbs=vid:1&tbo=u&ei=GCpMTZmCIMimhAfF47ioDg&sa=X&oi=video_result_group&ct=title&resnum=1&ved=0CCQQqwQwAA

Je to v srbštine, takže jadranskí milovníci by nemali mať problém rozumieť :).
verkaz
04.02.11,15:40
Zo začiatku sa mi to páčilo, ale už sa to zamotáva ako všetky telenovely. A keď si pomyslím že to 180 častí, tak to bude nekonečno aj keď hlavní hrdinovia sú sympatickí.
Ale v ktorej telenovele nie sú ?
danushka
04.02.11,18:01
Zo začiatku sa mi to páčilo, ale už sa to zamotáva ako všetky telenovely. A keď si pomyslím že to 180 častí, tak to bude nekonečno aj keď hlavní hrdinovia sú sympatickí.
Ale v ktorej telenovele nie sú ?

Ten príbeh sa nesie v prvom rade v duchu lásky a trampotami okolo nej...
Ale verte, že je na čo pozerať aj v ďalších častiach, dej sa ešte poriadne zamotá :).
Prekvapuje ma napríklad fakt, že v seriáli nik nefajčí a pritom je známe o Turkoch, že fajčia ako Turci :D.
Osobne som si myslela, že Turecko nie je pochopiteľné pre bežného európana už len preto, že je iné kultúrou a vierou a v mojom prípade som potešená, že film neustále hovorí o bežných ľudských starostiach, triednosti, láske, nenávisti a najmä herci tam hrajú neskutočne prirodzene.

Tento film sledujem v turštine so srbskými titulkami, takže vnímam hercov v ich jazyku, doma v TV seriál nesledujem.

A mimotemy...
Je priam neuveriteľné, koľko turcizmov obsahuje srbština. Až teraz som si to uvedomila, aký vplyv mala Osmanská ríša na Balkán. Niektoré zvyky a spôsoby na Balkáne som nevedela pochopiť kým som žila v Srbsku... Teraz som ich lepšie pochopila po tejto telenovele. 500 rokov pod Tureckou nadvládou na Balkáne zanechali svoje stopy. Dokonca po tomto filme mám o dôvod naviac pochopiť inú kultúru, iné zvyky a nezazlievať Turkom, že sú a že sú všade po svete. Možno je čomu sa od nich trošku priučiť, mne sa určité vzťahové momenty a celková úcta vo filme veľmi zapáčili. Možno to už ani nie je tak o peknej Šeherezáde, ale skôr o starom pánkovi Burhanovi a jeho manželke, toto sú asi najsilnejšie postavy v seriáli.
misoft
04.02.11,18:12
mimotemy Keď sa vysielala "Rosalinda" (presný názov nepoznám - nepozerám žiadnu teľanovelu), stúpol počet mien Rosalinda na Slovensku, predtým to bol Sandokan, zanedlho bude Šeherezáda :D:D:D. :D:D:D
pepsikova
04.02.11,18:16
..ja som naposledy videla pár častí Jednoduchej Márie, asi tri, odvtedy som také siahodlhé seriály nesledovala,ani nesledujem...ale Šeherka ma zaujala aj mimo deja, snímkami mesta,a hudbou..tá je skutočne prekrásna,taká naozaj ..a dýcha z nej neha a to sa dnes často nevidí..možno som romantik, ale zatiaľ sa mi páči...
..a tá Tisíc a jedna noc s Katrin Zeta sa vysielala tuším na čechoch, nedávno..
danushka
04.02.11,18:18
mimotemy Keď sa vysielala "Rosalinda" (presný názov nepoznám - nepozerám žiadnu teľanovelu), stúpol počet mien Rosalinda na Slovensku, predtým to bol Sandokan, zanedlho bude Šeherezáda :D:D:D. :D:D:D

No veď tie slovenské budúce Šeherezády" určite budú mať čierne okále s pekne snedou pokožtičkou, som si istá :D...
A naši Omarovia robiť nebudú a nebudú... Veď studňa sociálnosti je stále láskavá ;)...
arizona
04.02.11,18:22
Ja telenovely vobec nemusim.
Ani tato,ospevovana ma nechytila za srdce...

Ale nastvala ma Markiza,lebo nemysli na tych,ktori tento zaner neoblubuju a nepozeraju.
Preco ten serial davaju v hlavnom vysielacom case,okrem pondelka denne? Brrr!

Takze Markizu som na ovladaci posunula riadne na koniec...lebo ju nemam dovod sledovat .-/
misoft
04.02.11,18:33
No veď tie slovenské budúce Šeherezády" určite budú mať čierne okále s pekne snedou pokožtičkou, som si istá ...
A naši Omarovia robiť nebudú a nebudú... Veď studňa sociálnosti je stále láskavá ...Postupujete do ďalšieho kola bez straty desiatky (Deset stupňů ke zlaté).
Kazu
04.02.11,22:28
Nám sa čosi kdesi porúchalo a na tom novom televízore ide len TA3 a Noe. Mne to nevadí, ja aj tak pozerám len Poradu a môj manžel plynule prešiel na núdzový režim a spí pri "pozeraní" starých filmov na DVD čo si pokúpil za účelom osvieženia pamäti:D
Halli
04.02.11,22:37
....stale o tom počúvam a furt neviem o čom to je...:D:rolleyes:...a že vraj aj chlapi to pozerajú...no koniec sveta http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/22.gif
Valcake
04.02.11,22:46
...zdielam názor s pepsikovou, zatiaľ sa mi veľmi páči..sedím pri Šeherezáde ako prikovaná...vždy som milovala rozprávky... asi som tiež romantik, ale hudba je fakt prekrásna, /neviem nájsť tú časť s vysokými tónmi na youtube/, páči sa mi mesto. Kedysi som bola v Istanbule a teraz sa mi spomienky vracajú. Inak neznášam tie hlučné, intrigánske, mexické seriály...
Melnick
04.02.11,23:31
....stale o tom počúvam a furt neviem o čom to je...:D:rolleyes:...a že vraj aj chlapi to pozerajú...no koniec sveta http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/22.gifSlávka ja mám na tieto telenovely recept - ak ju už chcem naozaj vidieť pozriem si posledných päť minút záverečnej časti :D:D:D a aj tak viem to isté čo susedka, ktorá čumela na dlhých 200 dielov.:---:---:---
sito
04.02.11,23:33
....stale o tom počúvam a furt neviem o čom to je...:D:rolleyes:...a že vraj aj chlapi to pozerajú...no koniec sveta http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/22.gif

A nevieš kedy bude repríza??? :) :D:D:D ;)
Melnick
04.02.11,23:37
Marcel, neboj určite bude v krátkom čase a keď nie skús si nahrávať - neboj sa priznať, že na prvýkrát nikdy nepochopíš čo vlastne pozeráš.
sito
04.02.11,23:41
Marcel, neboj určite bude v krátkom čase a keď nie skús si nahrávať - neboj sa priznať, že na prvýkrát nikdy nepochopíš čo vlastne pozeráš.

Ja som sa nepýtal na Šeherezádu! :);)
Llívia
05.02.11,00:53
Slávka ja mám na tieto telenovely recept - ak ju už chcem naozaj vidieť pozriem si posledných päť minút záverečnej časti :D:D:D a aj tak viem to isté čo susedka, ktorá čumela na dlhých 200 dielov.:---:---:---
Zle pozeráš, tu treba pozrieť prvých 15 min. - tam opakujú, čo bolo minule. Stačí pozrieť každú 10. časť (alebo každú 8. časť, keďže sa seriál vysiela 4x týždenne po 2 časti) a máš dokonalý prehľad, čo kto kde kedy ako s kým prečo začo načo :D:D:D Aj čas ušetríš - pozrieš len 1x za týždeň 15 min. :D
(Mama to pozerá, jej sa to veľmi páči. Ja to pozerám, len keď cvičím - "musím", mama má diaľkové, inak takéto seriály "nemusím", ale 100x lepšie než Ordinácie v zlatej žile, Barák a pod.).
Llívia
05.02.11,00:54
....stale o tom počúvam a furt neviem o čom to je...:D:rolleyes:...a že vraj aj chlapi to pozerajú...no koniec sveta http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/22.gif
Neboj, žiaden koniec sveta. Aj Jednoduchú Máriu pozerali, kedy to bolo a stále sme tu, žiaden koniec sveta sa nekoná, to musíš počkať do r. 2012 :rolleyes::D:)
pepsikova
05.02.11,03:30
....stale o tom počúvam a furt neviem o čom to je...:D:rolleyes:...a že vraj aj chlapi to pozerajú...no koniec sveta http://www.beruska8.cz/smajlici/male2/22.gif..

..chlapov by to mohlo pozerať aj viac...hlavne tých, čo sú v šéfovských funkciách...lebo na takéhoto šéfa by pristala každá z nás...a nemusel by mať ani modré očky...:D
ilona
05.02.11,12:06
Nikdy som žiadnu telenovelu nepozerala a keď som videla 1 diel ani vo sne ma nenapadlo že to bude mať toľko častí.Zaujal ma krásny Istanbul,nádherná hudba,pekný herci a aj problémy,ktoré sú tam , ako aj ich spôsob riešenia. Priznám,že nemusím vidieť každý diel ,ale keď stíham,určite si radšej odýchnem pri peknej Šeherezáde ako pozerať vo väčšine samé vraždy,pitie.drogy, streľby a pod. Čo ma pri tom oddychu vyrušuje, to sú reklamy,ktoré už trvajú dlhšie ako film.
Zita5
06.02.11,12:13
Šeherezádu pozerám aj ja - vyjednávam každý večer .Sb mi povedal .......to Ty si vieš vždy vybrať ...dobrú 900 dielnu blbosť :D
buchač
06.02.11,12:29
...a náhodou nechcete aj koniec vedieť ...;);):rolleyes::---

http://files.levyweb.webnode.sk/200003460-582d259270/images1223.jpg


Tisíc a jedna noc
Dráma / Romantický
Turecko, 2006
Znenie: Slovenské
Počet častí: 180
Veľkosť: 700 MB
Rozlíšenie: 624 x 448
Formát : AVI
Video : MPEG-4 Visual at 1 141 Kbps
Audio : MPEG Audio at 128 Kbps

:):cool:
Zita5
06.02.11,12:32
No sb vždy zveličuje , asi ako každý chlap :);)
buchač
06.02.11,12:34
Pamätáte si ešte na francúzsku verziu príbehov tisíc a jednej noci z roku 1990. Volalo sa to tuším Les 1001 Nuits a Šeherezádu hrala Catherine-Zeta Jones. Bol to veľmi zábavný film o tom, aký boli "skutočný" hrdinovia arabských príbehov - napríklad Džin žije v súčasnom Londýne a pomáha "kúzlami" 20-teho storočia... Veľmi rád by som tento film znovu videl ale neviem ho nikde zohnať. Prosím poraďte ak o ňom viete.

...viem ...;)
tutiola
06.02.11,12:40
Po prvých dvoch častiach som celá nadšena v robote rozprávala o tom, že konečne dali dobrý seriál v hlavnom vysielacom čase. Neviem odkiaľ som nabrala, že má 4 časti. Keď ma vyviedli z omylu, bola som rozčúlena, že telenovelu zaradili do hlavného vysielacieho času. Žiadnú ďalšiu časť som nevidela a ani nepozerám seriály, ktoré majú viac ako 10 časti. Nuž čo, každý je nejaký. Čo ešte môžeme čakať od slovenských a českých vysielacích staníc. Ďalšiu telenovelu, po už začatých Ordinácia..., Panelák...Poisťovňa.... Veď sú to telenovely, ktoré majú viac dielov ako hocktoré zahraničné. Rozdiel je len vo vysielacom čase.
Tamila
06.02.11,14:27
Nikdy som žiadnu telenovelu nepozerala a keď som videla 1 diel ani vo sne ma nenapadlo že to bude mať toľko častí.Zaujal ma krásny Istanbul,nádherná hudba,pekný herci a aj problémy,ktoré sú tam , ako aj ich spôsob riešenia. Priznám,že nemusím vidieť každý diel ,ale keď stíham,určite si radšej odýchnem pri peknej Šeherezáde ako pozerať vo väčšine samé vraždy,pitie.drogy, streľby a pod. Čo ma pri tom oddychu vyrušuje, to sú reklamy,ktoré už trvajú dlhšie ako film.
Presne to isté aj ja - myslela som, že to budú 4 časti:D. Zostala som verná a sledujem ďalej. Na reklamy mám recept - mám Magio a idem sledovať o hodinu neskôr, potom si to vrátim a cez reklamy posúvam. Tú ušetrenú hodinu sedím na Porade:D.
Maya1
10.02.11,18:16
U nás doma to nevoláme Šeherezáda, ale Onur.:D, Teda syn povie: Zase dávajú Onura?:)
danushka
10.02.11,18:42
A u nás to zas volajú ,,SEžEREHADA" ... ;)
srska
10.02.11,18:46
sila lásky + šeherezáda = srska na porade (uplatňujem samovykázanie od TV):)
buchač
10.02.11,18:46
U nás doma to nevoláme Šeherezáda, ale Onur.:D, Teda syn povie: Zase dávajú Onura?:)

...u nás doma to dokonca ani nepozeráme ...;):D:D:D
Rozalka
10.02.11,19:02
Ja telenovely vobec nemusim.
Ani tato,ospevovana ma nechytila za srdce...

Ale nastvala ma Markiza,lebo nemysli na tych,ktori tento zaner neoblubuju a nepozeraju.
Preco ten serial davaju v hlavnom vysielacom case,okrem pondelka denne? Brrr!

Takze Markizu som na ovladaci posunula riadne na koniec...lebo ju nemam dovod sledovat .-/

Janka, sa ti čudujem ..... určite máš kopec iných staníc a ak nie, je tam taký "čudlík", na ktorom je napísané OFF. :D
arizona
10.02.11,19:15
Janka, sa ti čudujem ..... určite máš kopec iných staníc a ak nie, je tam taký "čudlík", na ktorom je napísané OFF. :D
Rozalka, ked som doma, tam si mozem vyberat z desiatok programov,takze to neriesim.Aj tak doma malo pozeram serialy,ci filmy. Moje oblubene stanice su skor dokumentarne...
Ale ked som v zahranici, tak jediny slovensky,ktory chytim je zial Markiza :mee:
Preto som nahnevana....:rolleyes:
Aj teraz mi to ide vo vedlajsej izbe,iba ako kulisa,nesledujem to,ale chcem pocut slovencinu ;)

Este ze existuju notebooky a externe harddisky.:) Ale telka,je telka :D
aneurizma
11.02.11,20:24
Dobrý večer, prečítala som si Vaše hodnotenia k tureckému seriálu "Tisíc a jedna noc". Priznám sa úprimne, nesledujem ho. Všetko mediálne, čo plánuje môj život, odmietam. Ale na turecký seriál sa dívam z úplne inej strany. Turecko ako Bulharsko, Rumunsko by sa rado rovnako ako ostatní, dostalo medzi členov Európskej únie. Spomínaný seriál má pozitívne zviditeľniť tento bohatý-chudobný štát. To, že majú úplne iné zmýšľanie o ženách, o rovnoprávnosti, o náboženstve, ho neodrádza od tejto činnosti...pozlátko, ktoré vnímame v seriáloch je relaxačné, len nie som si celkom istá, či aj prepojenie Turecka s členskými štátmi Európskej únie bude v budúcnosti "relaxačné".... pekný večer
Lubaba
11.02.11,20:40
relaxačné bude vtedy, ak my budeme mať dosť €, keby niečo....
verkaz
12.02.11,08:30
A ešte k tomu ak kúpim nejaký časopis, tak sa píše len o predstaviteľoch hlavných postáv :Seherezády". Som zvedavá, do kedy to markíze vydrží a hlavnom večernom vysielaní.
Škoda, že to má 180 dielo, úplne by stačilo 5 a bol by to celkom pekný romantický seriál.
KoxXxo
12.02.11,08:40
Celkovo pozeranie hore uvedenej TV považujem za sebapoškodzovanie. TV Hnoj detto. A keď chceš počuť slovenčinu, na nete máš všetky rádiá.
Llívia
12.02.11,11:12
A ešte k tomu ak kúpim nejaký časopis, tak sa píše len o predstaviteľoch hlavných postáv :Seherezády". Som zvedavá, do kedy to markíze vydrží a hlavnom večernom vysielaní.
Škoda, že to má 180 dielo, úplne by stačilo 5 a bol by to celkom pekný romantický seriál.
V originále to má len 90 častí. Ale 90 minútových. :D
JaDo
16.02.11,22:24
Ja si myslím, že ordinácia v RZ je s pribúdajúcimi dielmi čím ďalej primitívnejšia.
Uznávam, že 1001 je klasický doják ale ja sa pozerám, pretože v každej časti vidím nejakú odlišnosť od nášho života a ja sa rada dozviem, ako žijú inde a najmä ako zmýšľajú. Samozrejme viem i to, že sa tvorcovia snažia vykresliť sivú realitu na ružovo, ale všímam si skôr drobné detaily a nuanse.
Som toho názoru, že 1 USA film s koncentrovaným, prihlúplym, násilným ale aj zaujímavým dejom (a tých najmä na Markíze môžeme vidieť viac než dosť) = cca 100 dielom 1001.
Valcake
16.02.11,23:33
...už je to dosť rozprávkové, ale mne sa veľmi páči hudba a tie nádherné zábery Istanbulu. Občas ukážu aj tú druhú stránku mince /chudobu/, lebo Istanbul je aj o tom. Videla som to na vlastné oči.
Llívia
18.02.11,21:35
Dnes bola Šeherezáda celkom užitočná. Mama ju pozerá, takže sedela pri telke, nič nerobila, tak aby sa nenudila, dovolila som jej utierať vybavenie (hračky, domčeky, misky) mojich škrečkov (robím rajóny). :D :)
buchač
22.02.11,18:40
Dnes sa mi hento do uší dostalo :

Ako si rýchlo zistíte výšku svojho IQ ?

Odpočítajte od čísla 120 počet dielov Šeherezády, ktoré ste videli.... :---:D