milan316
20.01.11,09:28
dobrý den.moj zamestnavatel mi dáva na výplatnú pásku len polovicu z realnej mzdy ktoru mam. ostatné peniaze mi dáva na ruku.Takto to funguje uz vyše 5 rokov.teraz prepúšta zamestnancov z dovodu nadbytočnosti takže mám nárok na dvojmesačné odstupné.ale nechce ani počut o tom že to odstupné chcem z realnych penazí ktoré som unho zarábal.chce mi dat len to co je na páske.nechcem sa mu vyhrážať ale mam dokazy že to tak bolo či už nahrávky našich rozhovorov a tlačivá ktoré vytláčal s reálnymi peniazmi.moja otázka znie: obstálo by to na súde?
Tweety
20.01.11,08:29
dobrý den.moj zamestnavatel mi dáva na výplatnú pásku len polovicu z realnej mzdy ktoru mam. ostatné peniaze mi dáva na ruku.Takto to funguje uz vyše 5 rokov.teraz prepúšta zamestnancov z dovodu nadbytočnosti takže mám nárok na dvojmesačné odstupné.ale nechce ani počut o tom že to odstupné chcem z realnych penazí ktoré som unho zarábal.chce mi dat len to co je na páske.nechcem sa mu vyhrážať ale mam dokazy že to tak bolo či už nahrávky našich rozhovorov a tlačivá ktoré vytláčal s reálnymi peniazmi.moja otázka znie: obstálo by to na súde?
NIe, neobstálo. Z tých keš, si neplatil daň, neodvádzal odvody. Nárok máš len na odstupné z reálnych priemerov.
ivka70
20.01.11,08:34
5 rokov poberas cierne peniaze, neodvazdas z nich dane a chces s tym ist na sud? Ved ty si 5 rokov suhlasil s nezakonnym vyplacanim mzdy a teraz chces potopit zamestnavatela?
Nepotopis sa s nim?
janaGT
20.01.11,08:35
na to, čo môže byť, si mal myslieť už dávno, nie teraz, keď ti "prihára" ... Poznám takéto prípady, dokonca človeka, ktorý išiel na dlhodobú PN, choroba ho prihnala až k invalidite, alebo aký budete mať dôchodok ... na to nemyslíte, ..... keď beriete "čierne" peniaze?
bubkoch
20.01.11,08:38
ty mas este tú drzost sa ozyvat ? neuveritelne ... kludne sa chod sudit, ale najskor zaplat z tej ciernej polovice mzdy dane a odvody za vsetky roky ...
Llívia
20.01.11,08:40
JanaGT, niekedy je to buď mzda + čierne peniaze, alebo nič + nič.

Ale jasné, že kto to robí, musí si byť vedomý toho, aké sú pre neho dôsledky - na jednej, aj na druhej strane, a že "co je psáno, to je dáno" - ak sú oficiálne doklady na sumu XXX, ťažko požadovať sumu XXX + YYY.
Llívia
20.01.11,08:41
dobrý den.moj zamestnavatel mi dáva na výplatnú pásku len polovicu z realnej mzdy ktoru mam. ostatné peniaze mi dáva na ruku.Takto to funguje uz vyše 5 rokov.teraz prepúšta zamestnancov z dovodu nadbytočnosti takže mám nárok na dvojmesačné odstupné.ale nechce ani počut o tom že to odstupné chcem z realnych penazí ktoré som unho zarábal.chce mi dat len to co je na páske.nechcem sa mu vyhrážať ale mam dokazy že to tak bolo či už nahrávky našich rozhovorov a tlačivá ktoré vytláčal s reálnymi peniazmi.moja otázka znie: obstálo by to na súde?
Nahrávky boli rozoberané aj v iných témach - s výsledkom, že skôr poškodíš sebe, pretože ten, koho si nahrával, s tým nesúhlasil.
Llívia
20.01.11,08:45
ivka70 Dnes, 10:34 AM
5 rokov poberas cierne peniaze, neodvazdas z nich dane a chces s tym ist na sud? Ved ty si 5 rokov suhlasil s nezakonnym vyplacanim mzdy a teraz chces potopit zamestnavatela?
Nepotopis sa s nim?

Presne tak, môžeš sa potopiť, pretože aj ty si sa dopustil krátenia daní a poistného.
Tweety
20.01.11,08:46
ivka70 Dnes, 10:34 AM
5 rokov poberas cierne peniaze, neodvazdas z nich dane a chces s tym ist na sud? Ved ty si 5 rokov suhlasil s nezakonnym vyplacanim mzdy a teraz chces potopit zamestnavatela?
Nepotopis sa s nim?

Presne tak, môžeš sa potopiť, pretože aj ty si sa dopustil krátenia daní a poistného.
ALe, veď nech len skúsiť podať žalobu, keď je presvedčený o svojej pravde, má na to právo. Kto chce kam, pomôžme mu tam.:)
milan316
20.01.11,08:53
ja a kolegovia sme s tým nesúhlasili pri kazdej výplate sme mu to hovorili že chceme vsetko na pásku.ale že ked sa nam nelúbi možme ist inam.
janaGT
20.01.11,08:55
tak ste mali ísť ... sami ste si vybrali, teraz musíte všetci znášať dôsledky
Tweety
20.01.11,08:55
ja a kolegovia sme s tým nesúhlasili pri kazdej výplate sme mu to hovorili že chceme vsetko na pásku.ale že ked sa nam nelúbi možme ist inam.
Ak ste teda neodišli, ticho ste s ním súhlasili, tak teraz musíš znášať dôsledky, bohužiaľ.
Chobot
20.01.11,08:56
dobrý den.moj zamestnavatel mi dáva na výplatnú pásku len polovicu z realnej mzdy ktoru mam. ostatné peniaze mi dáva na ruku.Takto to funguje uz vyše 5 rokov.teraz prepúšta zamestnancov z dovodu nadbytočnosti takže mám nárok na dvojmesačné odstupné.ale nechce ani počut o tom že to odstupné chcem z realnych penazí ktoré som unho zarábal.chce mi dat len to co je na páske.nechcem sa mu vyhrážať ale mam dokazy že to tak bolo či už nahrávky našich rozhovorov a tlačivá ktoré vytláčal s reálnymi peniazmi.moja otázka znie: obstálo by to na súde?

5 rokov ti to vyhovovalo, že si mal nezdanený príjem a súhlasil si s tým. Tým pádom aj ty si spáchal daňový podvod, tak radšej to veľmi nevystrkuj.

Inak možno si si to ani neuvedomil, ale uškodil si si aj pre budúcnosť a ohrozil si rodinu (ak máš). Písal som o tom tu:

http://www.porada.sk/278495-post50.html
ivka70
20.01.11,11:32
ja a kolegovia sme s tým nesúhlasili pri kazdej výplate sme mu to hovorili že chceme vsetko na pásku.ale že ked sa nam nelúbi možme ist inam.

Nesuhlasili ste ,ale peniaze na ruku ste si zobrali, ze :) ?
Llívia
20.01.11,12:52
5 rokov ti to vyhovovalo, že si mal nezdanený príjem a súhlasil si s tým. ...]


ja a kolegovia sme s tým nesúhlasili pri kazdej výplate sme mu to hovorili že chceme vsetko na pásku.ale že ked sa nam nelúbi možme ist inam.


Nesuhlasili ste ,ale peniaze na ruku ste si zobrali, ze :) ?


...niekedy je to buď mzda + čierne peniaze, alebo nič + nič.
Prípad Milana316 nie je ani prvý, ani posledný, ani jediný, kedy zamestnávateľ dá oficiálne len časť mzdy (často dokonca len minimálnu aj za kvalifikovanú prácu) a zvyšok vyplatí na ruku. A komu sa nepáči, môže ísť. V hladových dolinách + k tomu ešte kríza a jej dôsledky by si každý rozmyslel, čo sa mu bude páčiť, a čo nie, tak nebuďte na neho takí zlí. To je ako Fidorka: když musíš, tak musíš. Jesť sa musí, bývať sa musí, človek nemôže behať nahý (iba chvíľu, kým si po neho nepríde autíčko s majákom :D) zadarmo to nikto nedá. Nie vždy je možnosť zmeniť zamestnanie a nájsť si prácu bez takýchto podvodov.
Tweety
20.01.11,12:58
Prípad Milana316 nie je ani prvý, ani posledný, ani jediný, kedy zamestnávateľ dá oficiálne len časť mzdy (často dokonca len minimálnu aj za kvalifikovanú prácu) a zvyšok vyplatí na ruku. A komu sa nepáči, môže ísť. V hladových dolinách + k tomu ešte kríza a jej dôsledky by si každý rozmyslel, čo sa mu bude páčiť, a čo nie, tak nebuďte na neho takí zlí. To je ako Fidorka: když musíš, tak musíš. Jesť sa musí, bývať sa musí, človek nemôže behať nahý (iba chvíľu, kým si po neho nepríde autíčko s majákom :D) zadarmo to nikto nedá. Nie vždy je možnosť zmeniť zamestnanie a nájsť si prácu bez takýchto podvodov.
Súhlasím, ale ak vieme, že sme na tom tak, ako sme, prečo sa ideme súdiť, že nám zamestnáv. nedá odstupné z nezdaneného príjmu?
Llívia
20.01.11,13:03
Súhlasím, ale ak vieme, že sme na tom tak, ako sme, prečo sa ideme súdiť, že nám zamestnáv. nedá odstupné z nezdaneného príjmu?
Ísť sa súdiť v tomto prípade je blbosť.
Mojím príspevkom som chcela povedať len to, že vyplácaniu na ruku sa niekedy vyhnúť nedá.