SIRIUS
06.12.05,13:49
Konatel priniesol doklady na kolky, ktore pouzil na sukromne ucely zhruba za 30 tisic. Poradte mi prosim na co vsetko sa daju v sro kolky minut aby som ich mohol dat do nakladov firmy. dakujem
Tweety
06.12.05,13:18
Konatel priniesol doklady na kolky, ktore pouzil na sukromne ucely zhruba za 30 tisic. Poradte mi prosim na co vsetko sa daju v sro kolky minut aby som ich mohol dat do nakladov firmy. dakujem
Najprv by som sa opýtala toho, čo tie kolky priniesol, na čo ich použil a potom by som podumala nad tým, čo z toho sa dá aj legálne použiť vo firme.:cool:
SIRIUS
06.12.05,13:22
Pouzil ich na sukromne ucely a chce ich mat v vfiremnych nakladoch na hocico co sa da dat aby to danovaci uznali
Tweety
06.12.05,13:30
Pouzil ich na sukromne ucely a chce ich mat v vfiremnych nakladoch na hocico co sa da dat aby to danovaci uznali
Veď ak súkromne tak súkromne, teda zo svojích, nie z nákladov firmy, alebo sa mýlim? Ak ste nemali dôvod na ich použitie, tak potom :cool: nie je dôvod ich účtovania do daňových nákladov.
:cool: :o
jamajka
06.12.05,15:06
Dopravný inšpektorát, Okresné súdy, Obchodný register.... ale, ak ste neprihlasovali a odlasovali autá, nepodávali žaloby a nepotrebovali výpisy z Obchodného registra, tak to asi do daňových nákladov nenatlačíš. To je dosť veľká suma.
iva
06.12.05,15:19
U nás pri daňovej kontrole daňováci jednoznačne pri kolkoch vyžadovali, aby bolo podložené, na čo kolky boli použité. Našťastie to vtedy nebola vysoká suma, rýchlo sme spomínali a k výdavkových dokladom pripisovali, na aký účel kolky vtedy boli použité. Tvojich 30 tisíc za kolky sa mi zdá byť priveľa.
Majka
06.12.05,15:22
naozaj je to moc, dolezite je cim sa zaobera vasa firma...
Vera
06.12.05,15:28
Ja bazírujem na kolegoch, aby mi vždy ofotili stranu kde bol kolok nalepený. Toto mám ako prílohu k dokladom. Tak isto aj notárske služby, či už overenie podpisu, alebo fotokópie. Vždy ofotené priložím.
Daňováci nemôžu potom povyhadzovať...i keď koľkokrát ide o malé sumy
Majka
06.12.05,15:35
Ja bazírujem na kolegoch, aby mi vždy ofotili stranu kde bol kolok nalepený. Toto mám ako prílohu k dokladom. Tak isto aj notárske služby, či už overenie podpisu, alebo fotokópie. Vždy ofotené priložím.
Daňováci nemôžu potom povyhadzovať...i keď koľkokrát ide o malé sumy

je to sice puntickarske ale mas jasny dokaz a to je super skutocne je to potom pri kontrole bez otazok......
suhlasim.
Paula
06.12.05,15:49
Konatel priniesol doklady na kolky, ktore pouzil na sukromne ucely zhruba za 30 tisic. Poradte mi prosim na co vsetko sa daju v sro kolky minut aby som ich mohol dat do nakladov firmy. dakujemZodpovednosť by som na seba veru nebrala. Pristúpila by som iba na jedinú možnosť: konateľ sám si vymyslí dôvod použitia kolkov, napíše ho na doklad o kúpe a pripíše: súhlasím s preplatením. A podpíše sa.
pyton
07.12.05,07:17
Dopravný inšpektorát, Okresné súdy, Obchodný register.... ale, ak ste neprihlasovali a odlasovali autá, nepodávali žaloby a nepotrebovali výpisy z Obchodného registra, tak to asi do daňových nákladov nenatlačíš. To je dosť veľká suma.
Pridávam ďalšie použitie - keď sa firma hlási na rôzne verejné súťaže a pod.

Keďže tých konkrétnych prípadov je tu dosť málo, tak si skús pozrieť, myslím že to je v Správnom poriadku, na čo všetko kolky musia ísť.
účtovník 007
07.12.05,08:50
Ak chce peniaze z pokladne hneď a už včera bolo neskoro, vyplatiť a naúčtovať 213-xxx/211-xxx.(Iba ak mu dôveruješ, lebo Ti fakticky budú chýbať.) Kolky by som dávala do spotreby postupne, nap. rok, aby to nebolo okaté.538-xxx/213-xxx. Samozrejme, že sa zaťažíš s inventarizáciou 4 x do roka.Hlavne musíš vedieť, že tam rok budeš pracovať, a potom si vymýšľať, kde si ich použila. Napr.overovanie daň.priznania, výpisu z OR...Suma 30000,- je dosť veľká.
SIRIUS
07.12.05,11:16
Chcel tym znizit naklady. Kolky boli pouzite na sukromne ucely ktore sa nedaju dat do nakladov firmy. Hladal som len moznosti na co vsetko sa daju kolky pouzit aby som to vedel napasovat. VIem ze sa to da na OR za vyppisy ale to tiez nie je cesta. Asi je to pase. Dik vsetkym