tom2
20.01.11,11:04
Dobry den,
tento rok som zalozil zivnost. Z uradu prace mi schvalili dotaciu.
Chcel by som sa spytat ci musim buduci rok v danovom priznani tuto dotaciu tiez uviest ako prijem, a rovnako ci veci kupene z dotacie mozem pouzit na znizenie zakladu dane alebo mam vsetko viest separatne a nemiesat do ziskov a vydajov podnikania.
Na urade prace mi to nevedeli zodpovedat.
dakujem za radu
Zoltán Kovács
20.01.11,10:08
Dobry den,
tento rok som zalozil zivnost. Z uradu prace mi schvalili dotaciu.
Chcel by som sa spytat ci musim buduci rok v danovom priznani tuto dotaciu tiez uviest ako prijem, a rovnako ci veci kupene z dotacie mozem pouzit na znizenie zakladu dane alebo mam vsetko viest separatne a nemiesat do ziskov a vydajov podnikania.
Na urade prace mi to nevedeli zodpovedat.
dakujem za radu

Dotáciu treba zaevidovať do záväzkov. Úhradu do príjmov neovplyvňujúcich základ dane.
Výdavky hradené z dotácie účtovať do výdavkov ovplyvňujúcich základ dane.
Na konci roka spočítať, koľko si minul z dotácie a to preúčtovať nepeňažným pohybom do príjmov ovplyvňujúcich základ dane. Zároveň znížiť o túto sumu závňzok voči ÚP.

P.S.: Na hlavnej stránky porada.sk je vyhľadávanie. Stačí tam zadať slovo "dotácia" a vyskočí zoznam tém na tvoju otázku.
Danielle369
20.01.11,10:14
Dotácia je zdaniteľným príjmom, čiže sa z nej musí zaplatiť daň. Daňovník zahŕňa do príjmov roka, ktorý ide zdaňovať len tú časť dotácie, ktorú už vyčerpal
http://podnikam.webnoviny.sk/spravodajstvo.php?id=14925&kid=25&k=Prev%C3%A1dzka%20firmy