stanka613
20.01.11,13:47
chcela by som sa spýtať svokor ide na operáciu do BA z BR. Ma urologické problémy /vývod z mechúra do sáčku/ chcú mu to tam napravit aby mocil normálne. Chcela by som vediet ci má nárok na sanitku a ci sa nieco aj doplaca ako je to vlastne?
arizona
20.01.11,13:00
pasuliatko
20.01.11,19:01
treba sa popýtať obvodného lekára on môže objednať sanitku prípadne ti napíše lístok aby to bolo bezplatné...
buchač
20.01.11,19:16
chcela by som sa spýtať svokor ide na operáciu do BA z BR. Ma urologické problémy /vývod z mechúra do sáčku/ chcú mu to tam napravit aby mocil normálne. Chcela by som vediet ci má nárok na sanitku a ci sa nieco aj doplaca ako je to vlastne?
Kedy platiť za zdravotnú starostlivosť a kedy nie
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=68
...u ostatných poisťovní neviem ....

BA to BR ...predpokladám , že Bratislava - Brno ...a to by už tiež o niečom inom bolo.... predsa ide o cezhraničný prevoz , s tým by asi dopredu musela poisťovňa súhlasiť ...a nie len tak obvoďák , alebo nemocnica lístok vypíše ...hm ...

treba sa popýtať obvodného lekára on môže objednať sanitku prípadne ti napíše lístok aby to bolo bezplatné...
...ach jaj ....:mee:
pasuliatko
20.01.11,19:22
čo ach jaj? u mojho deda to tak vždy bolo... ked musel ísť z alebo do nemocnice lekarka mu napísala listok a vybavila prevoz sanitkou... tak neviem čo ach jaj...
Ice dive
20.01.11,19:27
Kedy platiť za zdravotnú starostlivosť a kedy nie
http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=68
...u ostatných poisťovní neviem ....

BA to BR ...predpokladám , že Bratislava - Brno ...a to by už tiež o niečom inom bolo.... predsa ide o cezhraničný prevoz , s tým by asi dopredu musela poisťovňa súhlasiť ...a nie len tak obvoďák , alebo nemocnica lístok vypíše ...hm ...

...ach jaj ....:mee:
zadávateľ je z BRezna... t.j. predpokladám, že sa jedná o prevoz Bratislava Brezno a nie o cezhraničný prevoz ....
buchač
20.01.11,19:36
...fakt ...teraz som si všimol ...po upozornení ...:confused:

Ale inak na tom cezhraničnom trvám ...;)
darina3778
14.02.11,17:38
viete mi prosim poradit mam matkus trvalym pobytom v BA a lezi v BA nemocnici po operacii bedroveho klbu a po prepusteni ju potrebujem previezt ku mne do galanty koli opatere myslite ze dostanem bezplatny prevoz sanitkou?
martuli
14.02.11,19:17
Odpoveď pre Stanku : O nároku na sanitku rozhoduje v prvom rade ošetrujúci lekár. Čo sa týka platby za prevoz je 7 centov/km. Oslobodené sú len následovné diagnózy a prípady:
onkologický pacient,
pacient pred a po transplantácii orgánu,
pacient pred a po kardiochirurgickom zákroku,
dialyzovaný pacient
pacient odkázaný na individuálnu prepravu (toto je uvedené v rozhodnutí z UPSVAR pri pridelení preukazu ZŤP)
a posledná výnimka je v prípade ak je pacient prevážaný medzi zdravotníckymi zariadeniami.
martuli
14.02.11,19:19
Odpoveď pre Darinu: výnimky som uviedla vyšie. Ak patrí do niektorej uvedenej skupiny, tipujem, žeby mohla mať tú individuálnu prepravu, tak by za prevoz nemala platiť. Ak nemá nič z vyššie menovaného, za sanitku bude platiť.
martuli
14.02.11,19:24
treba sa popýtať obvodného lekára on môže objednať sanitku prípadne ti napíše lístok aby to bolo bezplatné...

V prvom rade musí uviesť diagnózu, žiaden vedľajší lístok na bezplatnú prepravu neplatí.
darina3778
15.02.11,16:51
tak som bola dnes v BA nemocnici a podarilo sa ze mi matku dopravia domov mimo BA ale problem vznikol s odvozom a dovozom po tyzdni ked mame ist na stychy.Nepochodila som ani v zdravotnej poistovni ani u obvodnej lekarky ta mi navrhla aby som prihlasila matku k sebe a ze minimalne na pol roka jej presunie kartu k mojmu obvodnemu lekarovi a moze ist na stychy do Galanty.No to sme dopadli tak chcem sa postarat o svoju matku aby stat nemal vydavky v pripade jej umiestnenia do nejakeho zariadenia a nepomozu mi.Nemate skusenosti ako dalej?
ivka70
15.02.11,17:46
tak som bola dnes v BA nemocnici a podarilo sa ze mi matku dopravia domov mimo BA ale problem vznikol s odvozom a dovozom po tyzdni ked mame ist na stychy.Nepochodila som ani v zdravotnej poistovni ani u obvodnej lekarky ta mi navrhla aby som prihlasila matku k sebe a ze minimalne na pol roka jej presunie kartu k mojmu obvodnemu lekarovi a moze ist na stychy do Galanty.No to sme dopadli tak chcem sa postarat o svoju matku aby stat nemal vydavky v pripade jej umiestnenia do nejakeho zariadenia a nepomozu mi.Nemate skusenosti ako dalej?

A odvoz autom by mama nezvladla?
Asi by som to riesila dohodou s niekym, kto by vas odviezol tam a spat ....
martuli
15.02.11,18:04
Darina, neviem aké sú tam vzdialenosti, nestretla som sa s tým ešte. Ale robí sa to tak, ako poradila obvoďáčka. Tam stačí len na tú 6 mesačnú dobu preklad karty a vec je vybavená. Ak nechcete mať u seba mamu celú tú dobu, tak už potom zostáva asi fakt len to auto.
marleau
15.02.11,18:25
Moja priateľka má sklerózu multiplex,na jedno oko nevidí.Bola na jednom z mnohých vyšetrení,do oboch očí jej dali akýsi bordel s tým,že dlhší čas neuvidí,odprevadili z dverí ambulancie a dovidenia...
ivka70
16.02.11,11:47
tak som bola dnes v BA nemocnici a podarilo sa ze mi matku dopravia domov mimo BA ale problem vznikol s odvozom a dovozom po tyzdni ked mame ist na stychy.Nepochodila som ani v zdravotnej poistovni ani u obvodnej lekarky ta mi navrhla aby som prihlasila matku k sebe a ze minimalne na pol roka jej presunie kartu k mojmu obvodnemu lekarovi a moze ist na stychy do Galanty.No to sme dopadli tak chcem sa postarat o svoju matku aby stat nemal vydavky v pripade jej umiestnenia do nejakeho zariadenia a nepomozu mi.Nemate skusenosti ako dalej?

Nerozumiem, preco by si kvoli tomuto musela mamu prehlasovat k tvojmu obvodnemu.
Dnes si lekara mozes vybrat, takze mama sa kludne po ukonceni starostlivosti v nemocnici moze prihlasit k odbornemu lekarovi (predpokladam, ze ortopedovi) v Galante aj bez prehlasenia k obvodnemu v Galante.
Jediny problem bude s casom, kedy mama potrebuje chodit na kontroly do nemocnice, kde ju budu operovat.
martuli
16.02.11,15:29
Nerozumiem, preco by si kvoli tomuto musela mamu prehlasovat k tvojmu obvodnemu.
Dnes si lekara mozes vybrat, takze mama sa kludne po ukonceni starostlivosti v nemocnici moze prihlasit k odbornemu lekarovi (predpokladam, ze ortopedovi) v Galante aj bez prehlasenia k obvodnemu v Galante.
Jediny problem bude s casom, kedy mama potrebuje chodit na kontroly do nemocnice, kde ju budu operovat.

Preklad je dôležitý pre dopravcu tj. sanitku, lebo inak bude mať problém s predpisom sanitky - obvodná vypíše ale príkaz na prepravu sa musí doručiť minimálne deň vopred buď k dispečerovi, alebo mať lístok u seba a telefonicky sa spojiť s dispečingom a objednať si sanitku deň vopred. Ako som už spomínala, vzhľadom k tomu, že nepoznám tieto vzdialenosti neviem sa k tomu bližšie vyjadriť. A ďalšia vec - predpis liekov, ktoré človek potrebuje ak sú mimo bydliska tak by si pre recepty museli jazdiť tam.
darina3778
18.02.11,14:42
dakujem za prispevky. Matku mi z nemocnice priviezli za 10 centov za km je cca 50 km.No skusime vyuzit znamosti aby o tyzden nemusela na stichy do BA skusime v GA a uz som volala aj na urad pre dohlad nad zdr, starostlivostou a nepochodila som nejako to musime ten mesiac vydrzat pokial nemoze sediet, potom uz na kontrolu snad v takej pololeziacej polohe ju dame do auta a podlozim ju kopov deky a vankusov.potom napisem
martuli
18.02.11,15:12
Je zaujímavé, že 10 centov/km, lebo zákon stanovuje 7 centov/km. So znížením ceny som sa už stretla, ale zo zvýšenou cenou ešte nie.