Mirkaska
20.01.11,15:21
ahojte,
v prílohe je pôdorys nášho prízemia.
riešim zariadenie kuchyne, konkrétne kuchynskú linku, aby sme mohli urobiť inštalácie. umiestnenie spotrebičov je len tak.
nejako sa neviem rozhodnúť, kam umiestniť drez a sporák.

V realite je zmenené oproti projektu - špajza nie je vôbec a naviac je pridané jedno okno (šírka 1 meter) v stene ku krytému vstupu cca 83 cm vzdialené od vonkajšieho rohu.
moja predstava je takáto:
na mieste plánovanej špajze dať: potravinovú skriňu, vstavanú chladničku a rúru . pod menším oknom by mal byť drez, pod ním umývačka riadu. varnú dosku som chcela umiestniť do rohu. problémom sa mi zdá, že mi takmer vôbec nevychádzajú horné skrinky, na čo nie som zvyknutá pri panelákovej linke. tam máme taniere, poháre, hrnčeky, plastové nádoby na cukor, soľ,..., rôzne koreniny, čiže sklo, porcelán a ostatné veci citlivé na rozsypanie. zdá sa mi to veľmi dobré, hlavne kvôli deťom, nedostanú sa tam a nemôžu to porozbíjať alebo rozsypať.
kde máte uložené tieto veci vy v linke?

ak máte nejaké nápady alebo pripomienky, napíšte.
dakujem
rsrsr
21.01.11,16:09
S touto otázkou sa obráť na modrastrecha.sk
KEJKA
21.01.11,17:20
ja mám asi nejako podobne kuchyňu, ešte veľmi v praxi nevyskúšanú.
určite ak pod oknom budeš mať drez, tak umývačka bude vedľa okna, nezmestí sa ti POD drez.
Tiež nemám horné skrinky len dve vľavo a vpravo od digestoru , ktorý je nad sporákom.
Tiež mám miesto špajze skrinkovú zostavu do výšky 230 cm, kde mám kontajnerové skrinky, zásuvkové skrinky, mikrovlnku, chladničku, mrazničku. To je vľavo, najbližšie k chodbe, takže nákupy zložím tam.
potom smerom doprava k oknu pokračuje
1. pracovná plocha-príprava, drez,
2. rohová skrinka, sporák, rohová skrinka aj s hornými skrinkami je "varný priestor", tu budem mať aj tie koreničky, drobnosti, varechy atd. dole hrnce, poklice
3. posledný úsek - servírovací pult -zasuvková skrinka, na taniere, misy ap.
ty nebudeš mať U-linku, lebo je tam okno.
Hlavne si prakticky premysli pohyb v kuchyni aby si sa čo najmenej nachodila.
Mirkaska
21.01.11,19:02
S touto otázkou sa obráť na modrastrecha.sk
prečo?:D
Mirkaska
21.01.11,19:03
kejka, a nedá sa ti priložiť pár fotiek alebo plánik?
KEJKA
21.01.11,21:10