nikulli
20.01.11,15:42
Dobrý deň, chcem sa spýtať aké potvrdenie si mám pýtať od účtovníčky ak si chcem podať sama Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov FO zo závislej činnosti a daňový bonus?
Ďakujem za radu.
vieraaaa
20.01.11,14:47
Dobrý deň, chcem sa spýtať aké potvrdenie si mám pýtať od účtovníčky ak si chcem podať sama Ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov FO zo závislej činnosti a daňový bonus?
Ďakujem za radu.
Ty si chceš podať daňové priznanie a od účtovníčky si vypýtaj -

POTVRDENIE o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o preddavkoch na daň, o dani vybranej zrážkou z týchto príjmov a o daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok): 2010
Abdul
21.01.11,18:12
Dobrý deň,
prosím o radu : v priebehu roku 2010 sme spracuvávali mzdy postupne za obdobie 01 až 04/2010 v jednom mzdovom programe a za obdobie 05/2010 až 12/2010 v inom mzdovom programe. Môžem zamestnancom vydať 2 potvrdenia
o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok 2010) a to osobitne za 01až 04/2010 a druhé za obdobie 05 až 12/2010 ( ktoré si vytlačím z príslušného programu), alebo musím tieto údaje zlúčiť a vystaviť len jedno potvrdenie?
Ďakujem za odpoveď a prajem pekný víkend
Tweety
21.01.11,18:13
Dobrý deň,
prosím o radu : v priebehu roku 2010 sme spracuvávali mzdy postupne za obdobie 01 až 04/2010 v jednom mzdovom programe a za obdobie 05/2010 až 12/2010 v inom mzdovom programe. Môžem zamestnancom vydať 2 potvrdenia
o zúčtovaných a vyplatených príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, o zrazených preddavkoch na daň z týchto príjmov a o priznanom a vyplatenom daňovom bonuse na vyživované deti („daňový bonus“) za obdobie (kalendárny rok 2010) a to osobitne za 01až 04/2010 a druhé za obdobie 05 až 12/2010 ( ktoré si vytlačím z príslušného programu), alebo musím tieto údaje zlúčiť a vystaviť len jedno potvrdenie?
Ďakujem za odpoveď a prajem pekný víkend
Môžu byť dve.
zuzanna
21.01.11,18:45
chcem sa opytat ked si manzel chce na mna uplatit nezdanitelnu ciastku bola som na rodicovskom a teraz poberam podporu mam mu dat potvrdenie kolko som mala rodicovky aj podporu pocita sa to do prijmu k jeho rocnemu zuctovaniu
Tweety
21.01.11,18:52
chcem sa opytat ked si manzel chce na mna uplatit nezdanitelnu ciastku bola som na rodicovskom a teraz poberam podporu mam mu dat potvrdenie kolko som mala rodicovky aj podporu pocita sa to do prijmu k jeho rocnemu zuctovaniu
Rodičovský nie, len materská, ak by ešte bola, a podpora, ale potvrdenie nie je potrebné, len treba tieto sumy spočítať, a uviesť v žiadosti o RZD, alebo uviesť do DP.
zuzanna
21.01.11,18:54
takže podpora sa tam započitava tiez ano?
Tweety
21.01.11,18:55
takže podpora sa tam započitava tiez ano?
Veď som to napísala jasne, či nie?
zuzanna
21.01.11,19:03
twety ved hej diky neviem citat asi a este ta poprosim to uz nie pre mna ale ak si chce podat RZ osoba ktora bola na rodicovskej, potom na podpore a potom este pracovala na dohodu tak tiez tam idu vsetky prijmy ked sama bude podavat danove priznanie???
Tweety
21.01.11,19:04
twety ved hej diky neviem citat asi a este ta poprosim to uz nie pre mna ale ak si chce podat RZ osoba ktora bola na rodicovskej, potom na podpore a potom este pracovala na dohodu tak tiez tam idu vsetky prijmy ked sama bude podavat danove priznanie???
Nie, neidú, DP podá len za príjmy na dohodu.
zuzanna
21.01.11,19:06
velmi pekne dakujem
lydus2001
06.02.12,08:58
ahojte, aj ja mám jednu otázku... ak bola zamestnankyňa časť roka na materskej a časť roka na rodičovskej, aké potvrdenia potrebuje zo sociálnej poisťovne k RZD?
ďakujem za odpoveď :)
Mila123
06.02.12,09:12
žiadne, príjem či MD alebo RP je od dane oslobodený......