Pietro1785
20.01.11,15:51
Po dlhých štúdiach (hlavne tu na porade) sa chystám fakturovať podľa $7a.
Môžte mi poradiť (skontrolovať) či je faktúra urobená správne? Faktúrujem Google Adsense napr. za mesiac Január 2011 - platba obvykle príde koncom nasledujúceho mesiaca ,tj koncom februára.
Verím, že tento vzor faktúry (keď ho schválite príp. opravíte) poslúži aj ďalsím partnerom Google Adsense a registrovaným na DÚ podľa $7a, ktorí si ju tu nájdu.
Konkrétne sa chcem spýtať na IČO, ktoré som uviedol pre Google:
Google má v zmluvných podmienkach uvedené toto: Google Ireland Limited, spoločnosť založená podľa práva Írska pod číslom 368047 s hlavným sídlom na Gordon House, Barrow Street, Dublin, 4. Identifikačné číslo pre DPH spoločnosti Google je IE6388047V.


Dobre som uviedol, že 368047 je IČO pre Google?
Dátumy uvedené na faktúre sú v tomto prípade v poriadku?
Malo by byť na faktúre uvedené ešte niečo príp. čo tam nemusí byť?
Ak je tam ešte niečo nesprávne dakujem za opravu :)

Ďakujem vám všetkým veľmi pekne za spoluprácu.
KEJKA
20.01.11,20:41
za január - dátum dodania 31.1:2011
konšt.symbol 0008 -NIE, ani nemusí byť
ak ho chceš, tak na služby je KS=0308
Pietro1785
21.01.11,07:18
Dakujem za odpoved.
Takze takto je to v poriadku? (vid. priloha) Treba tam napisat este nieco okrem toho co tam je? (Dodacie podmienky, sposob dopravy atd.) A myslite ze som uviedol dobre, ze ICO je 368047 ("spoločnosť založená podľa práva Írska pod číslom 368047")
A ta odvolavka je v poriadku? Moze byt takto uvedena v spodnej casti faktury?
andrea
11.02.11,09:30
Chcem sa spýtať, či to uvádzaš do výkazu DPH?
IvoM
11.02.11,10:16
Dakujem za odpoved.
Takze takto je to v poriadku? (vid. priloha) Treba tam napisat este nieco okrem toho co tam je? (Dodacie podmienky, sposob dopravy atd.) A myslite ze som uviedol dobre, ze ICO je 368047 ("spoločnosť založená podľa práva Írska pod číslom 368047")
A ta odvolavka je v poriadku? Moze byt takto uvedena v spodnej casti faktury?


Pietro, pozri si §73 tam máš všetko čo má takáto faktúra obsahovať, a určite to vyrieši Tvoj problém s IČO-m odberateľa, ten sa totiž na faktúre u odberateľa neuvádza, skôr si prepíš "Vznik daňovej povinnosti" na "Dátum dodania služby"
magazin
21.02.11,09:05
Pietro, ako si to nakoniec vyfakturoval?

Mozes sem postnut konecnu verziu vzorovej faktury?

Dakujem.

Este, predpokladam ze si sa registroval podla par. 7a, avsak nie si platcom dane aj nadalej. Je to tak?
Teda podavas len stvrtrocne vykazy, len v stvrtrokoch ked si google nieco fakturoval. Ci kazdy stvrtrok aj ked si nic google nefakturoval?
JohnyBazooka
03.03.11,16:43
Mňa by zaujímali nasledovné veci:

1. tú faktúru aj reálne odosielaš, alebo si ju len nechávaš pre seba?
2. do štvrťročného výkazu za 1.-3. mesiac dáš aj marec ? - pýtam sa preto, lebo za marec dostaneme peniaze až na konci apríla
3. potešila by konečná verzia aj mňa :)

Vopred ďakujem, ak si nájdeš chvíľu času...
Pietro1785
01.04.11,11:31
Pietro, ako si to nakoniec vyfakturoval?

Mozes sem postnut konecnu verziu vzorovej faktury?

Dakujem.

Este, predpokladam ze si sa registroval podla par. 7a, avsak nie si platcom dane aj nadalej. Je to tak? Áno, presne tak, som registrovany podla 7a
Teda podavas len stvrtrocne vykazy, len v stvrtrokoch ked si google nieco fakturoval. Ci kazdy stvrtrok aj ked si nic google nefakturoval? Neviem, kazdy mesiac mam nejake prijmi z Google takze fakturujem kazdy mesiac

Prikladam finalnu verziu faktury. Len si nie som celkom isty ci ma byt napisane SPOLU BEZ DPH alebo len SPOLU. Ale predpokladam, ze SPOLU BEZ DPH kedze fakturujem bez DPH - Je to tak? Co poviete na finalnu verziu? Je to podla Vas OK?

Riadil som sa podla nasledovneho:

§ 73
Faktúra pri dodaní služby do iného členského štátu

(1) Pri dodaní služby, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 ods. 1 v inom členskom štáte a osobou povinnou platiť daň je príjemca služby, je zdaniteľná osoba registrovaná pre daň v tuzemsku povinná vyhotoviť faktúru. Zdaniteľná osoba je povinná vyhotoviť faktúru aj v prípade, ak je platba prijatá predtým, ako je poskytovanie služby skončené. Zdaniteľná osoba vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od dodania služby alebo prijatia platby.

(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne zdaniteľnej osoby, ktorá dodáva službu, a jej identifikačné číslo pre daň,
b) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne príjemcu služby a jeho identifikačné číslo pre daň, pod ktorým službu objednal,
c) poradové číslo faktúry,
d) dátum, keď bola služba dodaná, alebo dátum, keď bola platba podľa odseku 1 prijatá, ak tento dátum možno určiť a ak sa odlišuje od dátumu vyhotovenia faktúry,
e) dátum vyhotovenia faktúry,
f) rozsah a druh dodanej služby,
g) cenu služby,
h) odkaz na články 193 až 196 smernice Rady 2006/112/ES z 28. novembra 2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19. decembra 2006 alebo informáciu, že osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná.

3) Ak službu, pri ktorej vzniká povinnosť platiť daň zákazníkovi v inom členskom štáte, dodáva skupina, uvedie sa vo faktúre ako údaj podľa odseku 2 písm. a) meno a adresa sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne člena skupiny, ktorý dodáva službu, a identifikačné číslo pre daň skupiny.
Pietro1785
01.04.11,11:37
Mňa by zaujímali nasledovné veci:

1. tú faktúru aj reálne odosielaš, alebo si ju len nechávaš pre seba? Neposielam ju kedze Google to nevyzaduje - takze si ju nechavam len pre seba
2. do štvrťročného výkazu za 1.-3. mesiac dáš aj marec ? - pýtam sa preto, lebo za marec dostaneme peniaze až na konci apríla Na fa mam dodanie sluzby 31.3.2011, ale mam tam uvedenu sumu, ktoru som zarobil za februar... Teda mam napisane Reklamne sluzby za Marec 2011 ale v skutocnosti je to za Februar. Dufam, ze s tym problemy nebudu...
3. potešila by konečná verzia aj mňa :)

Vopred ďakujem, ak si nájdeš chvíľu času...
V texte
JohnyBazooka
03.04.11,22:44
Ja by som tam dal SPOLU.

A čo sa týka toho, že ako to faktúrovať konkrétne - tak ja to radšej dám presne podľa nich, čiže to čo som zarobil za február fakturujem ako "Reklamné služby - február" a faktúru vystavím cca v polovici nasledovného mesiaca, splatnosť mám 2 týždne - takže do konca mesiaca to akurát príde.

Len ako som písal - neviem, či do toho súhrnného výkazu dávať aj služby, ktoré som síce dodal - ale nemám ešte za ne uhradenú faktúru - napríklad faktúru za služby za marec - peniaze dostanem až ku koncu apríla, ale službu som dodal v marci. Vie niekto poradiť s týmto?
KEJKA
04.04.11,05:02
samozrejme, že do výkazu dávaš všetky dodané služby podľa dátumu dodania.
Faktúry vystavuješ na Google pravdepodone na základe ich "faktúry" - oznámenia o výške platby.
Ak sa jedná o marec napíšeš dátum najneskôr 31.3.(platba v apríli)
ale ak za február, tak dátum 28.2., aj ked úhrada príde v marci.
Problém to nerobí, kedže DPH tam nie je, ale v súhrnnom výkaze by bol problém, že sa ti dodania marcové nedostali do I.Q:
Takže na to pozor.
Konečná suma = cena služby, teda tiež dávam SPOLU
alebo K ÚHRADE
a pod.
jamima
24.05.11,10:28
upsss , až pri čítaní tejto témy som si uvedomila , že aj ja mám podobný doklad od Googlu za 1/2011. klient mi to doniesol len akoby mimochodom , samozrejme že do súhrnného výkazu za 1q 2011 som to nedala .... čo s tým ? dodatočný súhrnný výkaz ? sú tam fajne pokuty....
VladoaKatka
01.06.11,07:01
Prosím Vás, potrebujem vystaviť FA do Holandska pre plátcu DPH, túto odvolávku v zmysle zákona o DPH §73, písm h

"h) odkaz na články 193 až 196 smernice Rady 2006/112/ES z 28. novembra 2006 o spoločnom systéme dane z pridanej hodnoty v znení smernice Rady 2006/138/ES z 19. decembra 2006 alebo informáciu, že osobou povinnou platiť daň je osoba, ktorej je služba dodaná."

nemáte náhodou v anglickom jazyku?
Ivenka
01.06.11,07:05
http://www.porada.sk/t28758-najpouzivanejsie-odvolavky-pri-fakturach-z-eu.html?highlight=odvol%E1vky

ale teraz to pozerám a ang.tam nie je, ale pamätam, že už sa to riešilo tu
Nella_2
01.06.11,08:05
Napríklad takéto niečo:

According to Articles 193 to 196 of Council Directive 2006/112/EC of 28 November 2006 on the common system of value added tax as amended by Council Directive 2006/138/EC of 19 December 2006, the person liable for payment of VAT is the person to whom the service is supplied.
tiki
24.09.11,10:53
Neviete nahodou ako to ma byt pri sluzbe AdMob??
Vystupuje tam tiez Google Ireland?