branuska
20.01.11,16:31
Dobry den,

poprosila by som o radu a vysvetlenie zaroven...
Klient - vlastnik dvoch krciem, PU, platitel dph - nakupuje cigarety pre zakaznikov ( Metro, ...) odpocita si z nich dph. Teraz pozeram na blocky trzieb z ERP a som zmatena:V jednej krcme na dennej uzavierke nema ziadnu polozku OSLOBODENU od dph a v druhej krcme na blocku dennej uzavierky je OSLOBODENA vzdy suma za cigarety??? Ako je to mozne? Cigarety samozrejme predava v oboch krcmach...:-(

Velmi pekne dakujem za radu!
adam
20.01.11,15:34
Asi nemá nadefinovanú pri cigaretách DPH. Treba zájsť k servisnému technikovi. DPH treba ručne dopočítať...
branuska
20.01.11,15:36
Ok, dakujem velmi pekne...tak sa idem pohrat :-((( horsie je, ze to asi neopocitavali v predch. kvartali :-(((( to bude pruser :-((((
adam
20.01.11,15:41
Možno to nebolo nadefinované len teraz pri zmene DPH, keď si si to predtým nevšimla. Ak je to tak, technik nech spraví do knihy zápis. Ty si sprav k tomu ručnému prepočtu poznámky z akého dôvodu to bolo takto urobené.
doktor01
20.01.11,15:45
Dobry den,

poprosila by som o radu a vysvetlenie zaroven...
Klient - vlastnik dvoch krciem, PU, platitel dph - nakupuje cigarety pre zakaznikov ( Metro, ...) odpocita si z nich dph. Teraz pozeram na blocky trzieb z ERP a som zmatena:V jednej krcme na dennej uzavierke nema ziadnu polozku OSLOBODENU od dph a v druhej krcme na blocku dennej uzavierky je OSLOBODENA vzdy suma za cigarety??? Ako je to mozne? Cigarety samozrejme predava v oboch krcmach...:-(

Velmi pekne dakujem za radu!
Možne to je, nakoľko má na oboch kasách odlišné nastavenie kás. Stačí to zjednotiť a máš po probléme. Na druhej strane doteraz vydávané bločky uvádzané oslobodenie od DPH je problémom.
PS: Oslobodenie od DPH majú v reštauráciách len obaly a fľaše.
branuska
20.01.11,15:47
No praveze je to aj za minuly kvartal v auguste a sept. :-(((( cize musi sa podat dodatocne danove :-( a budu z toho aj sankcie, vsak?
branuska
20.01.11,15:49
Dakujem, vsak prave, ze len obaly a flase. :-( kazdopadne dakujem, mam co robit :-(
Excise Duty
20.01.11,16:00
branuska
20.01.11,16:02
Dakujeeeeeeeeeem velmi :-)
krasny vecer
dana2203
21.01.11,17:59
no keď pokladnu nastavoval servisny technik, namal by zadpovedať za jej spravne nastavenie? Za čo im potom platime?