Jakubec
20.01.11,16:48
Faktúry doručované od dodávateľa služieb z Česka elektronicky neobsahujú povinný údaj: sídlo spoločnosti. Namiesto neho je tam korenšpondenčná adresa na náš P.O.Box. Dodávateľ na našu výzvu o úpravu ním vystavených faktúr nereaguje, namiesto toho zasiela upomienky. Je v poriadku ak došlá faktúra neobsahuje sídlo spoločnosti (sme platcami DPH)? Zaplatili by ste neporiadne vystavenú faktúru alebo možno počkať, kým dodávateľ vystaví faktúru poriadne? Vďaka za názory.
dilla
20.01.11,19:27
Mám podobný problém však už so zaplatenou faktúrou.
Dodávateľ sa neozýva.

Ja som si žiadosť o zmenu a opravu fak. údajov vytlačil a priložil k danej faktúre v prípade daňovej kontroly to budem dokladovať.
Zita5
20.01.11,19:40
Faktúry doručované od dodávateľa služieb z Česka elektronicky neobsahujú povinný údaj: sídlo spoločnosti. Namiesto neho je tam korenšpondenčná adresa na náš P.O.Box. Dodávateľ na našu výzvu o úpravu ním vystavených faktúr nereaguje, namiesto toho zasiela upomienky. Je v poriadku ak došlá faktúra neobsahuje sídlo spoločnosti (sme platcami DPH)? Zaplatili by ste neporiadne vystavenú faktúru alebo možno počkať, kým dodávateľ vystaví faktúru poriadne? Vďaka za názory.

V prílohe listu by som poslala faktúru na prepracovanie a ak by prišla FA správne vystavená , potom by som previedla platbu .Skôr nie !Ale treba napísať list a poslať späť doporučene, aby ste mali doklad.