kolac
20.01.11,17:29
Ahojte,

chcem ponukat tvorbu webstranok na dohodu o vykonani prace. Je to dobre riesenie ? Som student VS, budem musiet platit odvody do ZP, prip. ine odvody ? Neratam s vysokymi a ani castymi zarobkami. Chcem to len skusit v tejto oblasti. Domenu kupenu mam, len otalam s dalsimi krokmi kym nevyriesim pravnu stranku veci.

Este by som vas chcel poprosit o nejake zakladne ustanovenia, ktore si dat do " obchodnych podmienok "

dakujem.
MatoB
22.01.11,14:24
No moj nazor je ze je to jednoznacne blbe riesenie. Racej si zaloz tu zivnost. Urcite ta ziadna firma nezoberie na brigadu len preto,ze chce web stranku. A s fyzickou osobou nepodnikatelom, takuto zmluvu uzatvorit nemozes nakolko sa nejedna o zamestnavatela.
A v dnesnej dobe bez povolenia podnikat je riziko, ked ta lapnu, bude velky problem.
kolac
22.01.11,17:00
takze si spravit zivnost a staci to ? Ci budem musiet za seba platit zdravotne poistenie, odvadzat dan ? Lebo ak ano tak pri mojom zarobku 100€ povedzme za mesiac-dva to nebude rentabilne. Som student, neplati na mna nejaka vynimka aspon co sa toho zdravotneho poistenia tyka.
dragan.michal
22.01.11,18:44
web stránky môžeš kľudne robiť aj na zmluvu o dielo. Nepotrebuješ k tomu živnosť.
MatoB
23.01.11,10:23
No vinimka pre teba plati len v pripade, ze si student, ak si zalozis zivnost tym to haslo a musis si platit aj zravotku aj socku.
marjankaj
23.01.11,11:02
No moj nazor je ze je to jednoznacne blbe riesenie. Racej si zaloz tu zivnost. Urcite ta ziadna firma nezoberie na brigadu len preto,ze chce web stranku. A s fyzickou osobou nepodnikatelom, takuto zmluvu uzatvorit nemozes nakolko sa nejedna o zamestnavatela.
A v dnesnej dobe bez povolenia podnikat je riziko, ked ta lapnu, bude velky problem.


No vinimka pre teba plati len v pripade, ze si student, ak si zalozis zivnost tym to haslo a musis si platit aj zravotku aj socku.

Vyriešil si to "jednoznačne" excelentne.:cool:
"Blbé riešenia" sú naozaj "na kočku":rolleyes:
profesional
24.01.11,08:16
Tvorba webstranok je celkom jednoznacne cinnost autorskopravnej povahy. Na takuto cinnost sa ZIVNOSTENSKE OPRAVNENIE NEVYDAVA nakolko to nespada pod cinnosti podla zakona o zivnostenskom podnikani.

Zaroven je potrebne si uvedomit ze webstranka je dielo podla autorskeho zakona.

A preto nepotrebujes ziadnu zivnost. Staci ak s klientom uzatvoris zmluvu o dielo v kombinacii s licencnou zmluvou.

Co sa tyka dani a odvodov, pre takuto cinnost si povinny sa prihlasit na danovy urad posla miesta trvaleho bydliska kde ti bude vydane DIC.

Zaroven budes mat povinnost prihlasit sa do zdravotnej poistovne a platit zdravotne odvody.

Co sa tyka socialnych odvodov, tak tie budes platit az od dalsieho roka od 1.4. ale aj to len v tom pripade ak v predoslom kalendarnom roku zarobis viac ako 12 nasobok minimalnej mzdy.
A to si vezmi ze pri tejto cinnosti mas narok na uplatnenie 40 percentnych pausalnych vydavkov.
Takze realn kym nezarobis voac ako cca. 6300 Eur rocne, tak budes platit iba zdravotku.
A dan, to je uz na inu temu..
MatoB
26.01.11,19:18
Len mala poznamka k reakcii.

Tvorba webstranok je celkom jednoznacne cinnost autorskopravnej povahy. Na takuto cinnost sa ZIVNOSTENSKE OPRAVNENIE NEVYDAVA nakolko to nespada pod cinnosti podla zakona o zivnostenskom podnikani.

Počítačové služby...
podkategoria - zhotovovanie webových stránok
blavaciko
26.01.11,23:05
presne tak to robim aj ja :)
dragan.michal
27.01.11,06:29
Ono aj keď máš živnosť tak by si mal pri každej web stránke:
- spraviť zmluvu o dielo
- špecifikáciu projektu (ktorá je ako príloha ku zmluve o dielo)
- licenčnú zmluvu
kolac
21.02.11,14:02
poprosim, tých, čo mi písali súkromnú správu, aby ma kontaktovali na emaile vladimir.sycev@gmail.com

Totiž mi nefunguje odpovedanie na súkromné správy. Ďakujem.
pantheon
22.02.11,20:53
chcem sa spytat co v pripade ze urobim napr nejaku sablonu alebo viac sablon alebo logo/loga a tie chcem obcas predavat? tiez mi bude stacit iba dic? vdaka.
pedrouan
01.03.11,18:59
Este ked som podnikal na zivnost, tak ako som si otvaral firmu, sefka uradu mi hovorila, aby som nedaval tvorba webovych stranok ako predmet podnikania, ale navrh a spracovanie. v opacnom pripade to vraj fakt nespada pod zivnostenske podnikanie.
pantheon
03.03.11,05:59
navrh a spracovanie webstranok? doslova takto? dik.
kolac
19.06.11,16:15
No vinimka pre teba plati len v pripade, ze si student, ak si zalozis zivnost tym to haslo a musis si platit aj zravotku aj socku.

prosimta ako si to myslel ? Takze ak si nespravim zivnost, len sa regnem na danovom a budem to robit na zmluvu o dielo, nebudem musiet platit odvody ?