Maryl1
20.01.11,18:33
Prosim Vas poradte som neplatca DPH ani zatial neregistrovana podla §7a - kedze som to doposial nepotrebovala. Momentalne som v zahranici chcem si kupit softver so informacnymi sluzbami internetovej burzy, kedze nie som registrovana nemam IC DPH, som 2000 km vzdialena od mojho DU. Mam za to ze ked si sluzbu kupim - bude mi fakturovana DPH, ale §69/3 novely zakona DpH mi prikazuje zaplatit dan a registrovat sa. Mam moznost kupit si sluzbu za dobru akciovu cenu , kedze som tu na vystave. No kym ja tento byrokraticky proces SR zvladnem - bude po akcii- teda velmi vyhodnej obchodnej prilezitosti. Vie mi niekto poradit?
Tweety
20.01.11,17:38
Prosim Vas poradte som neplatca DPH ani zatial neregistrovana podla §7a - kedze som to doposial nepotrebovala. Momentalne som v zahranici chcem si kupit softver so informacnymi sa. Mam moznost kupit si sluzbu za dobru akciovu cenu , kedze som tu na vystave. No kym ja tento byrokraticky proces SR zvladnem - bude po akcii- teda velmi vyhodnej obchodnej prilezitosti. Vie mi niekto poradit?
Kedže nie si platiteľom dph, tvoj nákup bude s dph krajiny EÚ.
Maryl1
03.02.11,23:25
Dakujem velmi pekne za pomoc, uz som sa medzicasom aj zaregistrovala podla 7a len potom nechapem preco podla §69 ods. 3 som este povinna na zaklade danoveho priznania, ktore musim podat do 25 dni povinna zaplatit dph/samozdanenie/ ked nakup bude z dph,alebo sa jedna iba o vyrovnanie zakladu medzi krajinami nariklad ked vo Fr. je 19,6 a na SK 20% ?