bui
06.12.05,15:45
Poprosila by som niekoho kto pracuje v Omege o radu.
Sme neplatci DPH a neviem ako mam zauctovat VPD...v pripade ak preplatim nejaky blocek z kasy, kde je DPH. Viem ze aj suma bez DPH aj DPH idu na jeden ucet..napr 501/spotreba..ale neviem aky mam zadat typ sumy..volny zakla, alebo suma spolu...ked mi automaticky po zadani Vzoru vybehne tabulka, kde sa ma pyta na zaklad DPH..tak ak tam doplnim sumy, automaticky mi to rozuctuje na 501 a 343....ako to mam zadat...?
prirucka je akoby pisana len pre platcov DPH...
UFO.ar
06.12.05,15:03
Ak účtuješ firmu, ktorá nie platcom DPH musíš si túto podmienku zadať v režime účtovania (Firma - nastavenie - režim účtovania - odklikneš v okienku x, platca DPH - okienko musí byť prázdne). Pri účtovaní potom použíješ typ sumy V = voľný základ. Veľa úspechov!
bui
06.12.05,15:42
to v nastaveni mam.....dakujem za odpoved
no mohla by si mi napisat presny postup ako nahodim VPD ked preplacam bolcik..napr. kupu kancel. potrieb..alebo aspon napisat, ze to robim dobre?
ak zvolim vzor ..iny vydaj..tak to pouzije makro...po vypisani textu a datumu sa otvori sa mi tabulka rozpis DPH..aj ked mam zadane ze nie som...tam ak vypisem r.4.volny zaklad...?a pokracujem?
babenko1
06.12.05,15:47
tak sa nadstavíš do okienka V.. voľný základ, tam vypíšeš celú sumu, dáš ok. a pokračuješ v makre ďalej, automaticky sa ti prepíše text, a nadstaví sa ti na predkontáciu, tak tam už dáš len 501 a nejakú analytiku, ktorú si si vytvoril-a na kanc. potreby. :)
bui
06.12.05,15:48
to v nastaveni mam.....dakujem za odpoved
no mohla by si mi napisat presny postup ako nahodim VPD ked preplacam bolcik..napr. kupu kancel. potrieb..alebo aspon napisat, ze to robim dobre?
ak zvolim vzor ..iny vydaj..tak to pouzije makro...po vypisani textu a datumu sa otvori sa mi tabulka rozpis DPH..aj ked mam zadane ze nie som...tam ak vypisem r.4.volny zaklad...?a pokracujem?
bui
06.12.05,15:49
ospravedlnujem sa za opakovanie odpovede...
sara-ke
05.01.06,12:33
velmi prosim o radu uz takmer hodinu sa tu babrem sjednym pripadom a aj tak mi to nesedi. Prisla mi Fa na sumu 2184,- bola uhradena 12.12.2005 v hotovosti takze mam aj PPD z 12.12. na sumu 2184,-
potom v ten istz den ma tuto fakturu ako dobropis je na nej ta ista suma s minusom cize -2184,-Sk a tiez PPD na sumu -2184,-Sk prosim mohli bz ste m napisat niekto presnz postup ako to mam urobit? uz som to robila aj cez napovedu ale nie som si ista ci je to spravne

prosiiim, najde sa tu nejaka dobra duša?
liba2
05.01.06,12:51
velmi prosim o radu uz takmer hodinu sa tu babrem sjednym pripadom a aj tak mi to nesedi. Prisla mi Fa na sumu 2184,- bola uhradena 12.12.2005 v hotovosti takze mam aj PPD z 12.12. na sumu 2184,-
potom v ten istz den ma tuto fakturu ako dobropis je na nej ta ista suma s minusom cize -2184,-Sk a tiez PPD na sumu -2184,-Sk prosim mohli bz ste m napisat niekto presnz postup ako to mam urobit? uz som to robila aj cez napovedu ale nie som si ista ci je to spravne
Predpokladám zo zadania že nevieš spárovať úhradu DF z pokladne ?
Ak máš došlú fa, potom musíš mať VPD (nie PPD). Keď pôjdeš zapísať VPD , tak si vyber "úhrada DF" a pokračuj ako ťa vedie makro. Stačí toľko ?
Ak máš PPD k dobropisu, potom vyber vzor "inkaso OF" - áno správne! a pokračuj ako ťa vedie makro.
slnko
05.01.06,13:00
velmi prosim o radu uz takmer hodinu sa tu babrem sjednym pripadom a aj tak mi to nesedi. Prisla mi Fa na sumu 2184,- bola uhradena 12.12.2005 v hotovosti takze mam aj PPD z 12.12. na sumu 2184,-
potom v ten istz den ma tuto fakturu ako dobropis je na nej ta ista suma s minusom cize -2184,-Sk a tiez PPD na sumu -2184,-Sk prosim mohli bz ste m napisat niekto presnz postup ako to mam urobit? uz som to robila aj cez napovedu ale nie som si ista ci je to spravne

prosiiim, najde sa tu nejaka dobra duša?
faktúru máš zaevidovanú v okruhu DF a cez oruh PD Výdaj máš zaúčtovanú úhradu tejto Fa. Potiaľ to máš predpokladám správne.
Ďalej máš dobropis na celú sumu, zaeviduješ a zaúčtuješ v okruhu DD-došlé dobropisy, použi vzor 29. V evidenčnej časti zadáš s kladnou sumou, účtovný zápis program urobí mínusom.
Ďalej zaúčtuješ v okruhu PD Príjem inkaso tohoto dobropisu a použi vzor 1 Inkaso odosl. fa. Vtedy Ti to program správne spáruje.