tinulka1
20.01.11,20:01
dobrý deň, rada by som sa spýtala, aká je pracovná náplň odborného zamestnanca-špeciálneho pedagóga CŠPP, nakoľko mám pocit, že moja pracovná náplň je totožná s náplňou špeciálneho pedagóga v škole a nie odborného zamestnanca CŠPP.
Myslím si, že by som sa nemala zúčastňovať vyučovacieho procesu žiakov a pracovať v triede spolu s učiteľom, ale gro mojej práce by mali tvoriť individuálne vedenie, či poradenská činnosť učiteľom a nie funkcia "asistenta učiteľa",´ˇdakujem Tina
zdenka131
20.01.11,19:53
Ahoj,

špeciálny pedagóg ako odborný zamestnanec centra špeciálno - pedagogického poradenstva môže časť svojej pracovnej náplne odpracovať priamo v škole so žiakmi so špeciálnymi výchovno - vzdelávacími potrebami a tiež aj v materskej škole a poskytnúť poradenské služby aj pedagogickým pracovníkom a rodičom žiaka.

Pozri si vyhlášku:

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Vyhlasky/2008_325.pdf
tinulka1
20.01.11,20:11
Ďakujem, je niekde vymedzené, koľko času má venovať tejto činnosti, resp. inej poradenskej činnostim ako príprava odb. materiálov, pomôcok, stretnutiam s rodičmi, učiteľmi a pod. teda niečo ako vzorový rozvrh činností, ktorým sa má venovať.
zdenka131
20.01.11,20:32
Nikde nie je vyhláškou ani nariadením vymedzené, koľko času má venovať špeciálny pedagóg tejto činnosti. Je to rôzne, závisí to od zamestnávateľa. Poznám špec. pedagógov CŚPP, ktorí väčšiu časť svojho úväzku vykonávajú v MŠ a ZŠ. Prípravu odborných materiálov, záznam o špeciálno- pedagogickom vyšetrení a inú dokumentáciu často robia doma.
tinulka1
20.01.11,21:17
Dobrý večer, neviete niečo o novele, resp. vyhláške, kde sa hovorilo, že može odb. zamestnanec vykonávať 2,5 h/týždenne doma a má 5 dní dovolenky naviac? Hovorili o tom v správach koncom minulého roka.Ďakujem
zdenka131
21.01.11,04:33
Dobrý večer, neviete niečo o novele, resp. vyhláške, kde sa hovorilo, že može odb. zamestnanec vykonávať 2,5 h/týždenne doma a má 5 dní dovolenky naviac? Hovorili o tom v správach koncom minulého roka.Ďakujem
Ahoj, podľa môjho názoru nie je zatiaľ v súčasnej dobe žiadna vyhláška, novela , ktorá hovorí o uvedenej veci.Nič také nie je uvedené ani na stránke MŠ SR.