natal969
21.01.11,06:46
Ahojte , vedel by mi prosim vas niekto poradit ako je to s trvalym pobytom u spoluvlastnikov nehnutelnosti, ked jeden z nich prejavil zaujem napisat si trvaly pobyt na takejto nehnutelnosti. Potom v pripade , ze sa nepohodnu ake povinnosti bude mat ten druhy, ktory mu povolil zapisanie trvaleho pobytu tam??
arizona
21.01.11,06:26
Nadalej zostanete rovnocennymi spolumajitelmi ako doteraz-obaja mate prava aj povinnosti.
Adresa trvaleho pobytu ma evidencny charakter.

Ak sa jedna napr. o zdedenu nehnutelnost a jeden zo spolumajitelov sa chce do nej nastahovat,je dobre sa vopred pisomne dohodnut na nejakych pravidlach,platbach a pod.
natal969
21.01.11,06:34
Dakujem , takze ak to spravne chapem,ten , co si chce tam napisat to spoluvlastnictvo, to moze urobit aj bez suhlasu toho druheho(lebo je spoluvlatnik) a jedina moznost , co tomu druhemu zostava, je len nejaka pisomna dohoda ohladne podieloveho spoluvlastnictva??
arizona
21.01.11,07:16
Dakujem , takze ak to spravne chapem,ten , co si chce tam napisat to spoluvlastnictvo, to moze urobit aj bez suhlasu toho druheho(lebo je spoluvlatnik) a jedina moznost , co tomu druhemu zostava, je len nejaka pisomna dohoda ohladne podieloveho spoluvlastnictva??
Prepac, nechapem tvoj prispevok...:confused:
Tvoj prvy prispevok som chapala tak, ze ste obaja spoluvlastnici,ale jeden si tam chce napisat trvaly pobyt.

Teraz pises, ze si "tam niekto chce pripisat spoluvlastnictvo"...:confused:
...vysvetli to prosim blizsie!
natal969
21.01.11,07:39
Jaaaaj prepac , ja som v tej rychlosti na miesto pripisania trvaleho pobytu napisala" spoluvlastnictvo" :(( Takze som myslela , ze ten jeden si tam chce napisat trvaly pobyt a tomu druhemu neostava nic ine len nejaka dohoda( lebo ten trvaly pobyt si tam bude moct napisat aj bez jeho suhlasu, lebo je spoluvlastnik). Este raz sorry za zmatky:))
arizona
21.01.11,07:58
Tym, ze si tam jeden zo spolumajitelov "napise TP" neznamena, ze sa stava jedinym majitelom a ostatnym nepatri nic.Pozri prisp. č.2

Tou dohodou som mala skor na mysli dohodnut sa napr, na vyuzivani nehnutelnosti.
Ak tam napr, jeden so spolumajitelov bude aj byvat, tak sa dohodnut,ci bude vyuzivat celu nehnutelnost,alebo iba jej cast-podla podielu,ako to bude v tom pripade s platbami za energie, dane,opravy,udrzbu a pod.

Taka dohoda nie je povinna,je to len taky navrh, aby ste do buducna predisli nejakym nedorozumeniam a hadkam...
natal969
21.01.11,08:00
Dakujem , pomohla si mi. Pekny den este prajem.