bagymatrix
21.01.11,07:44
dobry den,

rada by som sa spytala, ci nemate podobnu skusentost ako ja..

asi v decembri som zacala strasne kaslat, ale fakt ze strasne, taky polosuchy kasel..az zachvaty kaslu som mala.. boli mi nasadene atibiotika (duomax) tie som vybrala.. nezabrali..boli mi nasadene dalsie (azibiot) tie som tiez prave vcera dobrala a stale kaslem..sice nie tak silno, ale kazdy vecer..
samozrejme som vybrala asi 3 kvapky proti kaslu, sirupy a pod.

ten kasel ma teraz az tak netrapi..minuly tyzden ma zacalo strasne boliet pod pravym rebrom..vzdy ked zakaslem- bolest.. ked spim- len na chrbte...a teraz ma to boli viac a viac.. lekar povedal, ze to preto lebo som tak dlho kaslala, ci nieco take

neviete mi poradit, co urobit preto, aby ma bolest pod rebrom presla ?

dakujem
Indeed
21.01.11,06:46
Žlčník sa ozýva .

Ja som mal pred rokom tie isté problémy.

Obmedzil som mastné, tvrdy alkohol a snažím sa nerozčuľovať.

Ale trvalo to 3 mesiace dokedy sa ten žlčník ako-tak zaliečil.
bagymatrix
21.01.11,06:53
dakujem za radu..ale ja alkohol nepijem, som optimista- takze sa nerozculujem :)

a maso jem len ryby a kuracinu - uz asi 10rokov..
Indeed
21.01.11,06:55
dakujem za radu..ale ja alkohol nepijem, som optimista- takze sa nerozculujem :)

a maso jem len ryby a kuracinu - uz asi 10rokov..

Aj moj otec bol na tom podobne,abstinent ,vyrovnana životospráva,

a musel isť vybrať žlčník,lebo ho mal plný žlč.kameňov a mal záchvaty.

Išiel na operáciu v 60-tke.
maja
21.01.11,07:24
Ja som mávala žlčníkové záchvaty z antibiotík. S tým kašľom by som radila ísť na pľúcne.
Deganova
21.01.11,07:30
Aj mne sa stalo, že pri dlhodobom užívaní antibiotík sa mi podráždil žlčník, ale nie je na škodu pýtať sa na pľúcne vyšetrenie.
buchač
21.01.11,07:36
dobry den,

rada by som sa spytala, ci nemate podobnu skusentost ako ja..

asi v decembri som zacala strasne kaslat, ale fakt ze strasne, taky polosuchy kasel..az zachvaty kaslu som mala.. boli mi nasadene atibiotika (duomax) tie som vybrala.. nezabrali..boli mi nasadene dalsie (azibiot) tie som tiez prave vcera dobrala a stale kaslem..sice nie tak silno, ale kazdy vecer..
samozrejme som vybrala asi 3 kvapky proti kaslu, sirupy a pod.

ten kasel ma teraz az tak netrapi..minuly tyzden ma zacalo strasne boliet pod pravym rebrom..vzdy ked zakaslem- bolest.. ked spim- len na chrbte...a teraz ma to boli viac a viac.. lekar povedal, ze to preto lebo som tak dlho kaslala, ci nieco take

neviete mi poradit, co urobit preto, aby ma bolest pod rebrom presla ?

dakujem


Duomaxsa používa na liečbu kašľa a dočasne nádchy / upchatý nos (upchatý nos), spôsobené infekciou (napr. nachladnutie ), alergia (napr. senná nádcha), a iné dýchacie choroby. Tento výrobok nie je bežne používa pre priebežné kašeľ z fajčenia alebo dlhodobý problémy s dýchaním (napr. chronická bronchitída , rozdutie pľúc ), ak podľa pokynov svojho lekára. Guajfenezín je expektorans. Funguje tak, že rednutie a uvoľňovanie hlienu v dýchacích cestách, čistenie preťaženia, a robiť dýchanie jednoduchšie. Fenylefrín je decongescens (sympatikomimetické). To znižuje prekrvenie nosovej sliznice zúžením krvných ciev v nose.

Azibiot je antibiotikum patriace do skupiny makrolidov. Používa sa na liečbu bakteriálnych infekcií. Azibiot je určený na liečbu infekcií dýchacích ciest ( zápaly stredného ucha, prinosných dutín, hrdla, mandlí, priedušiek a pľúc), infekcie kože a podkožných tkanív (migrujúci erytém – prvé štádium Lymskej boreliózy, ruža, impetigo a ostatné druhotné hnisavé zápaly kože) a pohlavne prenosné choroby (zápal močovej trubice a zápal krčku maternice) zapríčinené baktériou Chlamydia trachomatis alebo Neisseria gonorrhoeae (kvapavka) a mäkký vred vyvolaný baktériou Haemophilus ducreyi.

...čiže lidičky , žiaden žlčník ...

Približuje sa to pekne k zápalu pľúc , poprípade zápalu pohrudnice ....síce môže , no nemusí ...;)
bagymatrix
21.01.11,07:59
dakujem vam za prispevky
Zdenka175
21.01.11,16:25
Ja som tiež na jeseň začala mať bolesť pod pravým rebrom. Väčšina ľudí hovorila, žlčník... Ale ja som nebrala ATB ako ty ,ani som nemala kašel. Tak neviem. Bolesti som mala asi pred 2 mesiacmi naposledy.
pasuliatko
21.01.11,17:13
RTG pľúc by bol vhodný...
ondrejvla
21.01.11,17:20
RTG pľúc by bol vhodný...

Súhlasím a doplním, prekonala som tieto problémy s užívaním ATB, vybrala som 5 druhov, nakoniec bol výsledok r RTG úplne niečo iné. Odporúčam urýchlené vyšetrenie na pľúcnom, žiadaj sa na vyšetrenie RTG.
buchač
21.01.11,17:33
RTG pľúc by bol vhodný...


Súhlasím a doplním, prekonala som tieto problémy s užívaním ATB, vybrala som 5 druhov, nakoniec bol výsledok r RTG úplne niečo iné. Odporúčam urýchlené vyšetrenie na pľúcnom, žiadaj sa na vyšetrenie RTG.

....he ...súhlasím a doplním ....keď sa ovšem bavíme o ZÁPALE PĽÚC ...

Prekonal som tieto problémy , dva krát som mal ťažký zápal pľúc ...antibiotika som intravenózne dostával ...
Pri tom prvom som nemal vôbec teploty ...odvtedy som na TTC alergický , také konské dávky do mňa hustili ...
Pri tom druhom som 40-ky ťahal ...

Kašeľ neskutočný ..stavce mi povyskakovali , doteraz si ich napravujem ...zápal pohrudnice sa okamžite dostaví , nakoľko pri zápale pľúc je samozrejme ten kašeľ . Telo si vytvorí sebaobranu , to znamená , že si to odserie ten najbližší orgán , t.j. pohrudnica ..

Lenže odporúčate postupy ...hm , nie je to trochu inak ???
Obvoďák - internista - rtg - pľúcne ???.....či sa mýlim snáď ????

Nemyslím si .............
pasuliatko
21.01.11,19:47
obvodný-plúcne-rtg...
môže to byť aj čierny kašeľ... na to pozor.
pýtaj RTG a prípadne vyšetrenie spúta (chrcheľ)