zaja
21.01.11,09:37
Dobrý deň prosím skúsenejších o radu.

10/2010 krádež tržby 10.000 €
krádež trezoru 1.000 €
poškodenie okna, plotu 500 €
celková škoda 11.500 €

Tržba zaúčtovaná ako príjem do pokladne + DPH odvedené
Po krádeži pokladňa mínus VNZD

12/2010 zápis z polície PRERUŠENIE z dôvodu že sa nepodaril zistiť konkrétny páchateľ

v PD zaúčtovaná ukradnutá tržba 10.000 € ako VOZD
v PD zaúčtovaná škoda na plote a okne 1.500 € ako VOZD

Ako je to s DPH za trezor, plot a okno – DPH som mala odviesť v 10/2010 zo sumy ktorá bola daná do zápisu polície ako odhadovaná škoda (1.500 €) alebo z nadobúdacích faktúr – pri trezore si to viem predstaviť, ale ako určím cenu za okno a kus platu?
Poistne plnenie prišlo v 1/2011 zaúčtovala som ho ako POZD.
Vopred ďakujem za názor a upozornenia na to ak som niečo opomenula.
KEJKA
21.01.11,09:31
DPH si mala odviesť len za trezor - ak bol vedeny ako odpisovaný DM.
okno a plot nespadá do povinnosti odviesť DPH.
to účtovanie škody si pri JU neviem dosť dobre predstaviť - výdavky to nie sú. Alebo sú to výdavky na opravu - potom súhlasím
zaja
21.01.11,10:05
No to ste ma trošku zaskočili. Ja som to plánovala daň k dátumu keď prišla správa od polície do nákladov na základe dane z príjmov par.19 odst.3 g).
Tým by som znížila základ dane o dosť veľkú sumu. Nie je to takto možné?
KEJKA
21.01.11,12:08
ale si v JU-reálne výdavky účtuješ, nie?
zaja
21.01.11,13:27
Viem že účtujem reálne výdavky, len keď som si pozrela zákon o dani z príjmov ten par. 19 ods.3 g) nikde som tam nevidela že sa to týka len PU.
Veď keď mu tento rok prišlo plnenie z poisťovňe to musí dať ako POZD.
Zdá sa mi to nie celkom fér, veď o tie peniaze reálne prišiel a má aj zápis od polície. Skúste mi prosím poradiť, naozaj sa to nedá - myslím tá hotovosť, nijako premietnuť do nákladov?
KEJKA
21.01.11,13:36
ale áno, hotovosť áno - ved si o ňu prišiel a boli to príjmy ktoré súčasne máš POZD
ja som "neuznala" nejakú škodu na základe zápisu z polície na plote.............
teda
v PD zaúčtovaná ukradnutá tržba 10.000 € ako VOZD.........OK
v PD zaúčtovaná škoda na plote a okne 1.500 € ako VOZD...NIE,
jedine že by si mal doklad, výdavok v súvisloti s opravou poškodeného okna, plotu.