dufulus
21.01.11,09:42
Mám jeden dotaz na MONEY, začal som v ňom robiť jednu spoločnosť a potrebujem podať priznanie DPH za posledný kvartál 2010.
Len neviem teraz, aké členenie DPH mám využívať pri prijatom tovare od českého plátcu DPH a tiež od neho prijímajú aj služby (servis zariadení a pod.), a neviem tam zaradiť členenie DPH.
Pozeral som aj predchádzajúce obdobia, ktoré som nerobil ja, ale oni mali všetko (tovary a služby) zaraďované pod jedným členením (EP-BEZDPH - bez vplyvu na DPH - čl. štál EU .... pripájam sa na ich firemný server na MONEY a pozeral som aj minulé obdobia ktoré im robil iný účtovník, ale s MONEY ešte nemám toľko skúseností a nechcel by som to pokaziť, tieto DPHčky si tam asi oni editovali nejak, neviem či sú to originál čo sú v MONEY)...som teraz zmätený, neviete mi niekto poradiť s nadstavením aby mi to správne zaraďovalo do výkazu DPH?
Ďakujem :)


a ešte som našiel FA, na ktorých majú majú prijaté servisné služby od dodávateľa a tiež spotrebovaný servisný materiál, či keď nadstavím pre každú položku iné členenie DPH, čo mi to spraví pri reverse charge?