Pali22
21.01.11,10:36
Mal som dopravnú nehodu a bol som poistený na 2000 eur v Allianz:
škoda:

náklady na opravu: 6 588 eur
hodnota predajných zvyškov: - 1 647 eur
plnenie z havarijného poistenia: - 4 693,95 eur
--------------------------------------------------
neuhradená spoluúčasť z HP 247,05 eur

maximálne plnenie 1/3 skutočnej výšky škody 1 564,65 eur
1/3 dohodnutej odmeny 166,67 eur

na základe uvedených skutočností požadovanú náhradu nie je možné uhradiť,nakoľko jedna tretina skutočnej výšky škody už bola poukázaná z havarijného poistenia.

- ako je možné že mám platiť za spoluúčasť keď som bol poistený mal som za to že ak sa niečo stane tak som krytý a kde je v tých položkách to moje krytie,aké máte skúsenosti s takýmito prípadmi?

- je nejaká šanca že by som to nemusel zaplatiť?

- bol som v tej firme zamestnaný na dohodu a ak by som to nemohol uhradiť je možné žiadať splátkový kalendár od dotyčnej firmy? a ak mi v splátkach nevyhovejú tak potom čo?

za skoré rady vopred dík
bubkoch
21.01.11,10:02
Mal som dopravnú nehodu a bol som poistený na 2000 eur v Allianz:
škoda:

náklady na opravu: 6 588 eur
hodnota predajných zvyškov: - 1 647 eur
plnenie z havarijného poistenia: - 4 693,95 eur
--------------------------------------------------
neuhradená spoluúčasť z HP 247,05 eur

maximálne plnenie 1/3 skutočnej výšky škody 1 564,65 eur
1/3 dohodnutej odmeny 166,67 eur

na základe uvedených skutočností požadovanú náhradu nie je možné uhradiť,nakoľko jedna tretina skutočnej výšky škody už bola poukázaná z havarijného poistenia.

- ako je možné že mám platiť za spoluúčasť keď som bol poistený mal som za to že ak sa niečo stane tak som krytý a kde je v tých položkách to moje krytie,aké máte skúsenosti s takýmito prípadmi?

- je nejaká šanca že by som to nemusel zaplatiť?

- bol som v tej firme zamestnaný na dohodu a ak by som to nemohol uhradiť je možné žiadať splátkový kalendár od dotyčnej firmy? a ak mi v splátkach nevyhovejú tak potom čo?

za skoré rady vopred dík

neviem ako ostatní, ale ja som pochopil tvoj problem len po 247,05 eur, to co pises za tym nema ani hlavu ani patu, pls skus trochu obsirnejsie vysvetlit o co ide a s cim mas problem
Pali22
21.01.11,10:46
neviem ako ostatní, ale ja som pochopil tvoj problem len po 247,05 eur, to co pises za tym nema ani hlavu ani patu, pls skus trochu obsirnejsie vysvetlit o co ide a s cim mas problem


- spôsobil som zamestnávateĺovi škodu a to tým že som havaroval s jeho autom, mali havarijné poistenie a aj ja som bol poistený na 2000 eur,ako keby som tušil že sa niečo stane ale teraz mi poisťovňa poslala že by som mal zaplatiť ešte tých 247,05 eur tak ako som už uviedol v téme a poslali nejaký rozpočet + ten pokec a teraz neviem kde je to krytia a prečo mám platiť, policajti mi dali pokutu 100 eur a teraz mam zaplatiť ďalšie prachy no strach
bubkoch
21.01.11,10:57
- spôsobil som zamestnávateĺovi škodu a to tým že som havaroval s jeho autom, mali havarijné poistenie a aj ja som bol poistený na 2000 eur,ako keby som tušil že sa niečo stane ale teraz mi poisťovňa poslala že by som mal zaplatiť ešte tých 247,05 eur tak ako som už uviedol v téme a poslali nejaký rozpočet + ten pokec a teraz neviem kde je to krytia a prečo mám platiť, policajti mi dali pokutu 100 eur a teraz mam zaplatiť ďalšie prachy no strach

aha, no uz rozumiem ...

havarijne poistenie a poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú pri výkone povolania su dve samostatne, navzajom nezavisle poistenia, prve ma uzavrete zamestnavatel na auto, druhym mas ty poistenu vlastnu zodpovednost za skodu

to ze si zodpovedny za havariu a zamestnavatel chce aby si spoluucast zaplatil ty je jedna vec, tu nic nenašpekulujes a zaplatiš to ...

ale to co si zaplatil zamestnavatelovi mas pravo aby ti preplatila poistovna z tvojej poistky.
btw: nahlasil si svojej poistovni poistnu udalost ? teda ze ziadas aby ti preplatila skodu za ktoru zodpovedas ?

mozno by sa to dalo poriesit aj tak ako pri PZP, ze po nahlaseni poistnej udalosti (na tvojej zodpovednostnej poistke) posle poistovna plnenie vo výške spoluucasti v havarijnom poisteni priamo tvojmu zamestnavatelovi a ty nemusis nic platit ...

ale aj tak nerozumiem tomuto:

maximálne plnenie 1/3 skutočnej výšky škody 1 564,65 eur
1/3 dohodnutej odmeny 166,67 eur

na základe uvedených skutočností požadovanú náhradu nie je možné uhradiť,nakoľko jedna tretina skutočnej výšky škody už bola poukázaná z havarijného poistenia.
Indeed
21.01.11,12:33
POZOR !

Reprezentanti Slovenskej poisťovne- ALIANZ sú HO*ÄDÁ !!!!

Mňa nakriatli aby som také poistenie o zodpovednosti za škodu uzatvoril.

Poisťovák vyplnil návrh poistnej zmluvy s mojimi osobnými údajmi.

Po asi 2-och dňoch som tento návrh STORNOVAL.

Aké však bolo moje prekvapenie, keď mi prišiel šek na asi 4 000 SKK,/

bolo to v čase,kedy platila Slovenská koruna/

Keď som išiel za tým, tak mi bolo povedané,že aj návrh poistnej zmluvy je poistná zmluva, a že MUSÍM zaplatiť !

Tak som ZAPLATIL.

A odvtedy,keď stretnem tohto poisťováka, tak na neho PĽUJEM !
Indeed
21.01.11,12:54
áno , pľujem na neho !

Išlo mu len o PROVÍZIU !

Záujem klienta mu bol u PR*ELE !
alusa783
28.02.11,05:18
tršku hlupa otázka :D ale toto poistenie sa da len u ludí na HPP alebo sa to da aj pri dohodách?
Stanislav 1975
28.02.11,06:29
tršku hlupa otázka :D ale toto poistenie sa da len u ludí na HPP alebo sa to da aj pri dohodách?

prečo hlúpa? Keď nevieš,tak sa opýtam...:)- nie, nedá sa to pri dohodách uzavrieť, musí byť zamestnanec...( prac.zmluva)
alusa783
28.02.11,17:14
http://www.allianzsp.sk/zodpovednost_pri_vykone_povolania
najskor som si to myslela aj ja ale ked som hladala našla som tento clanok a tam píšu že aj dohody ak spravne rozumiem, ale teito poistenia fungujú tak že podla toho kolko človek zaraba alebo sa to dá aj na vyšiu sumu? (lebo pokial mi ide večina vyplaty na čierno tak by sa mi skůr zišlo poistenie na vačšiu sumu :D)