a21
21.01.11,13:17
Je tu niekto, kto pracuje v neziskovke? Potrebovala by som poradiť s nejakými vecami, nakoľko som v tomto nová...
istanikova
03.02.11,07:35
Ahoj,
ja pracujem v neziskovke, tak mi napíš, čo by si potrebovala vedieť.
Iva:o
Janiela
07.02.11,15:09
Ja by som sa osmelila opýtať, ak môžem.

Prevzala som neziskovku, ktorá nikdy nepodávala daňové priznanie. S tým by som problém nemala, ale táto neziskovka nemá žiadne základné imanie. Môžem ho "vytvoriť dodatočne"?
A mala by som ešte jednu otázku. Ako prílohy k DP priložím súvahu, výsledovku a prílohu - tá príloha môže byť na spôsob spoločnosti, ktorá je založená na podnikanie?
Veľmi by som bola povďačná za pomoc.
peterknazeje
07.02.11,19:47
táto neziskovka nemá žiadne základné imanie. Môžem ho "vytvoriť dodatočne"?

pozrite sa na zaciatok uctovania neziskovky. Ako zauctovali vklady jednotlivych zakladatelov (penazne/nepenazne)? Asi to vtedy zle zauctovali, takze osobne by som to opravil.


Ako prílohy k DP priložím súvahu, výsledovku a prílohu - tá príloha môže byť na spôsob spoločnosti, ktorá je založená na podnikanie?
tlaciva najdete na webstranke danoveho riaditelstva, hladajte tlaciva pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na podnikanie http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/vykazy_index.html
dobrava
07.02.11,21:45
Pekný večer, účtujemNO -športový klub, nie sú založení za účelom podnikania, majú príjmy z členského, 2 % asign. dane, dotácia od obce a počas roka nejaké práce na faktúru. Niekde som sa dočítal, že nemusia podávať DP za rok 2010.
A ešte:za rok 2009 sme v DPzistili malú nezrovnalosť, základ dane bol nulový, bola tam len "technická" chyba v prepisovaní. Máme podať opravné DP, alebo aký postup zvoliť? Sú za toto nejaké sankcie od DÚ?Ďakujem.
Janiela
08.02.11,04:36
pozrite sa na zaciatok uctovania neziskovky. Ako zauctovali vklady jednotlivych zakladatelov (penazne/nepenazne)? Asi to vtedy zle zauctovali, takze osobne by som to opravil.


tlaciva najdete na webstranke danoveho riaditelstva, hladajte tlaciva pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na podnikanie http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/vykazy_index.html

Ďakujem za rady.
So ZI som si poradila, nahlásili mi sumu so zriaďovacej listiny.
Za tlačivká ďakujem, stiahla som si z MFSR, porovnám si ich s DRSR. Sú tam dokonca aj poznámky. Prefektné.
Ešte raz ďakujem.
Kelis
16.02.11,08:47
Dobrý, aj ja by som potrebovala Vašu pomoc. Nezisková organizácia šachový klub začala v roku 2010 vyberať členské príspevky od svojich členov. Sú tieto zdaniteľným príjmom?

Ďakujem veľmi pekne.

:)
ego.mc
18.02.11,03:42
Ak majú členské príspevky v stanovách, tak sú to príjmy oslobodené od dane. (§13 ods. 2 ZoDP)
Kelis
18.02.11,08:12
Ďakujem veľmi pekne, pekný deň.
Kelis
23.02.11,07:37
Ak majú členské príspevky v stanovách, tak sú to príjmy oslobodené od dane. (§13 ods. 2 ZoDP)

Ešte jedna vec, neziskovka má štatút a zriaďovaciu listinu, na základe ktorej bola registrovaná na Obvodnom úrade. Prijali sme uvznesením úpravu štatútu, kde sme zaradili povinnosť platiť členské príspevky. Je to teraz v poriadku? Môžem členské príspevky považovať za príjem podľa spomínaného zákona?
a21
23.02.11,07:50
Mňa by skôr zaujímalo ako získavate financie, aké sú aktuálne granty, o ktoré sa dá uchádzať a tieto veci
Kelis
25.02.11,06:16
Ak neziskovka získala odmenu (Slovenský šachový zväz) vyplatil odmenu klubu za výhru v lige. Je to príjem zdaniteľný pre n. o.? Myslím, že ÁNO. Poraďte, či uvažujem správne. ĎAKUJEM.
dobrava
01.03.11,10:45
[QUOTE=dobrava;1647756]Pekný večer, účtujemNO -športový klub, v stanovách majú uvedené, že môžu vykonávať podnikateľskú činnosť, po splnení podmienok /neviem akých/. majú príjmy z členského, 2 % asign. dane, dotácia od obce a počas roka nejaké práce na faktúru. Niekde som sa dočítal, že nemusia podávať DP za rok 2010.
A ešte:za rok 2009 sme v DPzistili malú nezrovnalosť, základ dane bol nulový, bola tam len "technická" chyba v prepisovaní. Máme podať opravné DP, alebo aký postup zvoliť? Sú za toto nejaké sankcie od DÚ?Ďakujem za odpoveď.
istanikova
08.03.11,08:15
Ak nezisková organizácia podniká, musí mať vydaný živnostenský list a daňové priznanie podáva. Nezisková organizácia nepodáva daňové priznanie iba ak nepodniká, a má príjmy, ktoré nie sú predmetom dane alebo sú od dane oslobodené.
istanikova
gabikao
08.03.11,08:29
ahojte, mozem sa opytat? uz som davala tuto otazku aj v inej teme ale zatial mi nik na to nedal odpoved
moze byt viceprimator (cize zamestnanec mesta) zaroven aj statutar neziskovky zalozenej a dotovanej vylucne mestom? dochadza tu k nezlucitelnosti funkcii alebo nie?
v zakone je spominana totiz len rozpoctova a prispevkova org. zalozena mestom, neviem ci tam spada aj neziskovka :(
matuma
23.07.12,06:22
Potrebujem poradiť ohľadom členských príspevkov. Občianske združenie si chválilo na členskej schôdzi, že členovia môžu dať dobrovoľné členské príspevky, ktoré im ale v nasledujúcom roku t.j. 2013 budú vrátené. V stanovách je uvedené, že príjmom občianskeho združenie sú členské príspevky. Takže by sa to mohlo vzťahovať aj na dobrovoľné členské príspevky. Účtovať to ako prijaté členské príspevky- nedaňový výnos a pri vrátení v r. 2013 - nedaňový výdavok? Alebo to riešiť len cez napr. 249 - prijaté pôžičky? To ale odporuje tomu, čo schválila členská schôdza.
LouLou
11.09.12,11:42
Dobrý deň, chcela som Vás pekne poprosiť o odpovede na nejaké otázky, kt. mám. So známym by sme chceli založiť neziskovku alebo občianske združenie - chceme napr. vyučovať netradičné formy vyučovania, organizovať konferencie, zúčastňovať sa na konferenciách, organizovať súťaže, akcie na podporu vzdelávania, malo by to byť zamerané na žiakov základných a stredných škôl a aj vyučujúcich. Čo je lepšie - NO alebo OZ? Aké sú za a proti týchto subjektov (platenie daní, obmedzenia, povinnosti, vedenie akého účtovníctva, platenie odvodov, úľavy...). Ďakujem vopred za odpoveď. P. Rusňáková