aadrianaa
21.01.11,13:24
V septembri 2008 sa mi narodila dcéra a po pol roku čiže vo februári 2009 som nastúpila do práce. Rodičovský príspevok mi zrušili a povedali, že mám nárok len na príspevok na starostlivosť o dieťa, nakoľko som nastúpila do práce a o dieťa sa mi stará opatrovateľka.
Mirica-LV
21.01.11,12:30
pri nástupe do práce v roku 2009 ti mali ešte vyplatiť 25% z nevyčerpaného rodičovského príspevku jednorazovo

od 01.01.2011 máš opäť nárok poberať rodičovský príspevok v plnej výške až do 3 rokov dieťaťa,
ak ti vyplatili tých 25% v roku 2009 tak teraz sa o túto čiastku ponižuje rodičovský príspevok, ja to tak mám tiež
http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?SMC=1&id=135


Doplatenie príspevku
Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny príslušný podľa miesta jej trvalého pobytu alebo prechodného pobytu (týka sa len cudzincov) doplatí rodičovský príspevok za čas, za ktorý ho vyplácal v nižšej sume, alebo rodičovský príspevok vyplatí za čas, za ktorý ho nevyplácal vôbec.

Nárok na doplatenie rodičovského príspevku zaniká uplynutím jedného roka od poslednej výplaty rodičovského príspevku v nižšej sume, ako patril, alebo od posledného kalendárneho mesiaca, za ktorý mal úrad práce, sociálnych vecí a rodiny príslušný podľa miesta jej trvalého pobytu alebo prechodného pobytu (týka sa len cudzincov) vyplatiť rodičovský príspevok.