kveti
21.01.11,14:15
mam router D-Link DSL-2641R a mame net so susedom spolu//naklady/2/
zabezpecene cez wep ja sa pripajam cez wifi ukazuje mi ze som pripojeny k routru aj na net lenze stranky sa mi nenacitaju ked tak strasne pomaly ked dam odmerat rychlost dsl.cz tak to nameria 5Mb kde moze byt problem dakujem
camozzi
21.01.11,15:53
Predpokladam, ze provider vam "s laskou a pochopenim" odsuhlasil zdielanie netu so susedom a delenie poplatku... :rolleyes:
Moj tip:
1. Sused je donekonecna pripojeny na P2P.
2. Su velke prekazky medzi routrom a PC (stena, velka vzdialenost).
3. Mozno sa delite o siet viaceri, len jeden o tom nepovedal druhemu.
misoft
21.01.11,15:57
K tomu 3) - možno nezabezpečená WiFi sieť a niekto si "cucá" veselo na váš účet.
TomyL1
23.01.11,10:16
mam router D-Link DSL-2641R a mame net so susedom spolu//naklady/2/
zabezpecene cez wep ja sa pripajam cez wifi ukazuje mi ze som pripojeny k routru aj na net lenze stranky sa mi nenacitaju ked tak strasne pomaly ked dam odmerat rychlost dsl.cz tak to nameria 5Mb kde moze byt problem dakujem
Pokial pripojenie ide pomaly alebo nejde vobec, pricom vam pc ukazuje ze ste pripojeni, bude chyba pravdepodobne v tom co napisal camozzi...avsak s inforamciami od vas sa to neda na 100% povedat...treba vediet kde sa ten router nachadza, ako je zabezpeceny, ako mate nastaveny vas PC, kolko mate volneho miesta na disku,kolko ludi ma na router pristup atd...ale skor si myslim ako camozzi ze je medzi vami vela prekazok, ktore signalu prekazaju...

camozzi: myslim ze to ci sa dana osoba deli o pripojenie so susedom je ich osobna vec...vacsina providerou to nesleduje a povoluju pripojenie lubovolneho poctu pocitacov...
Vlado40
23.01.11,10:26
Nestačí byť iba pripojený k routru,signál musí byť dostatočne silný.To je možno príčina pomalého internetu.Zabezpečenie WEP by som zmenil na WPA2-PSK.