alabut
21.01.11,14:16
Suseda ma PC s tymto OS. Pre elektronicke odosielanie DPH na DU som jej naistaloval SP3 a ine programy, ktore pozadoval DU. Instalaciu som jej spravil z uzivatelskeho uctu, pretoze nevie heslo na administratora. Toto jej bezi, ale prekvapilo ma, ze hoci som jej uvolnil miesto na systemovom disku, po tyzdni sa opat zaplnil. Ma 29,2 GB system, z toho Win cca 6 GB, Program files 3,5 GB, ostatne blbosti do 2 GB, volne miesto 4,3 GB (14%). Co jej zabera zbytok? Navyse dnes som jej vypraznil kos 1,3 GB, precistil CC cleanerom a ziadne volne miesto na systemovom disku nepribudlo. Mozte mi poradit, kde je pes zakopany? Preco mi vysypanie kosa v uzivatelskom ucte neuvolnilo miesto na systemovom disku? Kam to kos vysypal? PC je notebook Asus z roku 2007, XP profesional SK, SP2, teraz SP3.
camozzi
21.01.11,15:43
Pozri ci Update nestiahol nove zaplaty, ktore cakaju na instalaciu. Niekedy nekriticke zaplaty Win nehlasi.
alabut
21.01.11,16:24
Nemoze byt este jeden kos v administratorovi? Prave tam sa bez hesla nemozem dostat. Stale mi nejde do hlavy, Preco sa po vysypani kosa neuvolnilo miesto na systemovom disku. Este ma napada recovery, pripadne swap, ale najviac ma stve, ze sa nemozem dostat na admistratorsky ucet.
camozzi
21.01.11,16:32
Neskusal si sa dostat cez admina prostrednictvom nudzoveho rezimu? Miesto moze uvolnit aj Vypnutie nastroja na Obnovenie systemu. Ja osobne to nevyuzivam, lebo mam za to, ze ak Win klakne, tak nadobro a davam novy. Vyskusaj.
alabut
21.01.11,16:50
Vdaka za pomoc, vyskusam zajtra, nemam jej PC teraz k dispozicii. Zatial sa snazim trochu o teoreticku pripravu po dlhych rokoch.
Stevo5
21.01.11,21:31
alabut - ak by ti pomohlo keď sa dostaneš do systému ako admin, tak - tu je postup. Nie je to návod ak sa dostať do počítača kolegom, ale ako opraviť svoj systém. Vyskúšaj -
návod ako obnoviť zabudnuté admin heslo vo Win XP:
1.) Vlozime CD Windowsu do mechaniky, zapneme pocitac a nastavime si Bios tak, aby bootoval z CD mechaniky
2.) Mal by sa objavit napis: “Press any key to boot from cd” , stlacime enter a zaciname
3.) Ked to spravime Windows zacne kontrolovat stav systemu
4.) Akonahle sa dostanete do fazy Welcome to Setup stlacte enter aby sa zacal Setup Windosu
5.) Nasleduju licencne podmienky, stlacime F8 aby sme ich potvrdili
6.) Nasledujuci krok sa vas pyta co chcete spravit a ponuka aj moznost Repair, stlacime klavesu R, aby sa mohol zacal repair (opravny) proces Windowsu.
7.) Hned ako to spravime Windows zacne kontrolu a kopiraciu suborov, co bude trvat par minut
8.) Nasledne sa objavi hlasenie ze vas pocitac sa musi restartnut
9.) Pri naslednom spusteni davame velky pozor ked sa objavi znova napis : “Press any key to boot from cd”, tentokrat NIC NESTLACAME a nechame aby sa Windows spustil z harddisku.
10.) objavi sa vam na obrazovke typicky screen instalacie Windowsu so zvyraznenym : Installing Windows
11.) Teraz dobre sledujte na lavej strane pod menu sa pomaly objavi proces: Installing Devices , akonahle sa objavi stlacte SHIFT + F10 . Toto je bezpecnostna diera (zamerna). Po stlaceni vyskoci command Konzola, ktora vam umozni pristup do systemu.
12.) Do konzoly napiseme nasledovne : NUSRMGR.CPL a stlacime ENTER . Momentalne sa nachadzame v grafickom rozhrani User Accounts v Control Panel. Teraz mozete zmazat heslo v danom konte, a takisto si dat nove. Mozete ho nechat aj bez hesla. Akonahle ste s tym hotovi, zavrite Control Panel, takisto zavrieme aj Command Konzolu a pokracujeme v instalacii Windowsu
13.) Nasleduje vlozenie SERIOVEHO CISLA Windowsu, nastavenia casu a pod. Po skonceni celeho procesu nas pocitac je odheslovany , resp. mame heslo ktore pozname

Zdroj: http://akarkor.blog.sme.sk/c/130834/Zabudol-som-heslo-administratora-vo-Windows-XP-Co-robit.html
alabut
22.01.11,06:41
Dakujem za tipy, dnes poobede to vyskusam. Musim doniest PC od susedy.

Je to blbost, ale spytam sa. :-)
Ona nema instalacne CD a nevie kto jej ho tam dal, pretoze sa tam hrabalo asi viac ludi.

Mozem pouzit akekolvet instalacne CD? Najhorsie je, ze nemam Win XP Sk, iba Eng a Cz.
mecky
22.01.11,09:06
pouzi eng,
slovenska verzia aj tak neexistuje, je to eng s jazykovym balickom
Stevo5
22.01.11,10:35
mecky má pravdu. Ak by si použil CZ verziu, nedá sa poslovenčiť. Do ENG slovenčinu nainštaluješ bez problémov.
MSI balíček (rovno zo stránok Microsoftu) na nainštalovanie SK do anglických WinXP stiahneš tu:
http://download.microsoft.com/download/5/6/2/56259976-7fc6-4081-92e8-c262ae69244d/LIPSetup.msi
Vlado40
22.01.11,10:38
mecky má pravdu. Ak by si použil CZ verziu, nedá sa poslovenčiť. Do ENG slovenčinu nainštaluješ bez problémov.

Aj CZ sa dá poslovenčiť ,žiadný problém.
alabut
22.01.11,11:00
To poznam, SP3 som jej nainstalovalô eng. Stale mi vrta v hlave ten kos. Vysypem ho a nic sa neuvolni. Zatial sa do uctu administrator neviem dostat.
Stevo5
22.01.11,11:07
alabut
Tak vyskúšaj toto, to som raz potreboval na svojom XP a mám to vyskúšané.
Stiahnutie ophcrack CD na zistenie hesla Win:
http://sourceforge.net/projects/ophcrack/files/ophcrack-livecd/2.1.0/ophcrack-xp-livecd-2.1.0.iso/download - ISO sa napáli, nabootuje sa z neho a hneď samo nájde a vypíše heslá.
alabut
22.01.11,11:34
Uz to stahujem. Najskor vyskusam na mojom.
Vlado40
22.01.11,13:33
misoft
22.01.11,13:54
2 alabut

Stale mi vrta v hlave ten kos. Vysypem ho a nic sa neuvolni.
Toto nie je kôš, aký máš doma - vysypeš a je prázdny. Toto je virtuálny kôš - vysypeš, ale len odkazy a cesty k súborom - tie súbory sú však aj naďalej fyzicky na disku, len o nich systém nevie (stratil s nimi kontakt) a tak potom môže na ich miesto kľudne zapisovať nové dáta (prepisovať pôvodné). Preto i keď vysypeš kôš, tak sa ti nezmení veľkosť osadeného miesta, len systém vie, že tam kde predtým niečo bolo, môže dať čosi iné.
alabut
22.01.11,16:06
Toto mi je jasne, ale vo vysypanych suboroch asi neodstranil hlavicky, pretoze disk sa stale zaplna a aj defrag mi vykrikuje, ze ma malo miesta na disku. Ked pred tyzdnom bolo cca 30-40% volneho miesta, taraz mi ukazuje 14%. Jednoducho, ked vysypem kos, alebo precistim CC cleanerom, ziadne meisto sa neuvolni, ostava v povodnom stave.
KoxXxo
22.01.11,16:56
alabut
22.01.11,17:28
Disk space fan skusim zajtra, dnes uz na to kopem. Ten reset.rar zatial nemam odvahu pustit, najkor ho musim vyskusat na mojom.

Do uctu Administrator som sa dostal, ale kuwa, nevidim, co mi zasiera systemovy disk. Systemovy disk 29,2GB ... z toho XP 6,5GB, PF 3,3GB ostatny bordel cca 2GB, volne miesto 4,5GB ostava mi cca 13GB a neviem, co to je. Pokracujem zajtra. Zatial dakujem vsetkym za pomoc, ale chuda suseda sa tym zivi, teraz je na materskej, slobodna, dve deti a nechcem jej ja laik zkolabovat PC. :-)

Este jedna vec, zatial jej neprikladam vyznam. Systemovy disk je E, datovy F. Neviem, preco ich nenazvali C a D.
misoft
22.01.11,18:23
ostava mi cca 13GB a neviem, co to je
Možno sú tam ešte "hidden" (skryté) súbory hiberfile.sys a pagefile.sys (potrebné) a niekedy si systém (ak máš nastavené pre to, aby veľkosť určoval systém) "odkrojí" poriadny kus pre virtuálnu pamäť . Pozri sa do Vlastnosti systému>Spresnenie>Výkon>Nastavenie>Virtuálna pamäť a nastav si veľkosť virtuálnej pamäte ručne
alabut
22.01.11,18:39
Hej, pamatam na to, pozriem zajtra. Nerad sa rypem v cudzich PC, hlavne, ked tam je uctovny software. Dnes sa mi podarilo dostat do uctu Administrator, zatial staci. Vdaka za radu. Notebook mi donesie doobeda, potom sa v nom porypem ... uz mi vsetko vyfucalo z hlavy, obcas je dobre si trochu precvicit pamat. :-)
misoft
22.01.11,18:43
Stevo5
23.01.11,12:24
K tomuto od misoft:
"Toto nie je kôš, aký máš doma - vysypeš a je prázdny. Toto je virtuálny kôš - vysypeš, ale len odkazy a cesty k súborom - tie súbory sú však aj naďalej fyzicky na disku, len o nich systém nevie (stratil s nimi kontakt) a tak potom môže na ich miesto kľudne zapisovať nové dáta (prepisovať pôvodné). Preto i keď vysypeš kôš, tak sa ti nezmení veľkosť osadeného miesta, len systém vie, že tam kde predtým niečo bolo, môže dať čosi iné."
V podstate má pravdu, systém "vysypané do koša" len označí za zmazané, na miesto zmazaných súborov sa dajú ale už zapisovať nové súbory. Ak sa kôš vysype, súbory síce tiež fyzicky zostanú na disku počítača ale systém to miesto už označí ako voľné, mala by sa veľkost voľného miesta na disku o tie súbory ukázať zväčšená, ako keby neexistovali.
problém alabut bude v niečom inom.

alabut -
ak teda máš už prístup do systému ako admin - skúsil si zmazať "body obnovenia" systému? To zvykne zaberať hodne miesta, na dlhšie používaných počítačoch aj niekoľko GB. Ďalšie miesto by si mohol ušetriť ak by si zmazal v adresári C:/Windows - všetky súbory a adresáre ktoré začínajú znakom "$" - musíš mať povolené zobrazovanie skrytých a systémových súborov aby si ich videl. Sú to súbory (KB xxxxxx) upgrade systému a zálohy pôvodných súborov ktoré systém odstráni pri upgrade. To by tiež - podľa toho ako dlho je PC v prevádzke - mohlo ušetriť niekoľko 100MB miesta.
... len ti neviem poradiť v tom, prečo sa ti miesto po zmazaní súborov (a vysypaní koša) neuvoľní. Malo by sa uvoľniť ak je inak systém v poriadku.
alabut
23.01.11,12:54
Skusim, ale este nemam susedkin PC, akurat robi DPH. Cakam, kedy mi ho donesie, mozno zajtra. Inac vdaka za rady, uz som z toho po rokoch vysiel. :-)
misoft
23.01.11,16:05
To nič - človek sa učí stále.
AntekaK
29.02.12,09:50
Ahojte, prosím Vás, poradíte mi? Dnes som do svojho sťahovala, to čo som nemala. Chcela som si stihanuť nového nera. Aj som niečo stiahla, aj nainštalovala, reštartovala pc. Ale PC začal štrajkovať, ale rozbehol sa. Ide pomaličky, hlavne, keď ho zapínam.
Odinštalovala som program, aj súvisiace niektoré veci, ktoré som si všimla, že sa inštalovali. Chcela by som si ale radšej obnoviť stav, ktorý som mala napríklad niektorý deň minulý týždeň. A to sa chcem spýtať, či sa to vôbec dá. Mám Windows XP, kde mám túto možnosť hľadať, a či neprídem o dokumenty a prácu v programe na účtovníctvo za ten týždeň. Ďakujem. :eek:
AntekaK
29.02.12,11:51
No obnova systému sa mi podarila urobiť. Možno by to mohlo byť v poriadku. Ale predsa, pri zapnutí to dlho trvá, kým môžem začať robiť (teda dlhšie ako som bola zvyknutá). Môže to spôsobovať DVD, ktoré zostalo v mechanike a nedá sa vybrať?
(Možno odišla CD mechanika, lebo sa mi vôbec nedá otvoriť.) Ďakujem.
jahoszmsk
29.02.12,13:07
DVD sa dá vybrať, na mechanike je taká malá dierka, skús tam jemne vopchať napr. hrubšiu ihlu pri vypnutom PC.
misoft
29.02.12,16:23
Názorne:
110478
sthruska
01.03.12,06:21
Je to robené na kancelársku sponku.
misoft
01.03.12,16:50
Ale narovnanú! :D Nie ohnutú!