Koby
21.01.11,14:40
Dobry den chcela by som vas poprosit o radu. Zamestnana som vo firme od 1999 a v r.2006 som nastupila na PN /rizikove/ nasledne MD a v r.2008 opat na MD /2deti/. Teraz v marci by som chcela ist spat do prace,ale nakolko ako vsade, znizuju sa stavy, je dost mozne,ze mi daju vypoved. Viem,ze mam narok na 3+3,alebo 6mesacne odstupne. Rada by som vedala z coho mi budu vyratavat odstupne * posledne mzdy, alebo z najvyssej mzdy*?

2, ak by mi dali vypoved, mam narok na podporu, ked som od 2006 na MD? Ak ano,tak v akej vyske,prip. ako bude vyratavana.

3, ak by ma vzali spat do prace a ponuknu mi inu robotu - je v zakone nejako uvedene, aky min.plat *resp.vysku platu* mi musia dat, kedze som predtym dost dobre zarabala?

4, do akej doby mi musia dat vediet ci ma beru spat,alebo mi davaju vypoved.

Dakujem
Tweety
21.01.11,13:43
Dobry den chcela by som vas poprosit o radu. Zamestnana som vo firme od 1999 a v r.2006 som nastupila na PN /rizikove/ nasledne MD a v r.2008 opat na MD /2deti/. Teraz v marci by som chcela ist spat do prace,ale nakolko ako vsade, znizuju sa stavy, je dost mozne,ze mi daju vypoved. Viem,ze mam narok na 3+3,alebo 6mesacne odstupne.:confused: Rada by som vedala z coho mi budu vyratavat odstupne * posledne mzdy, alebo z najvyssej mzdy*? Priemer bude z pravdepodob. zárobku
2, ak by mi dali vypoved, mam narok na podporu, ked som od 2006 na MD? Ak ano,tak v akej vyske,prip. ako bude vyratavana.

3, ak by ma vzali spat do prace a ponuknu mi inu robotu - je v zakone nejako uvedene, aky min.plat *resp.vysku platu* mi musia dat, kedze som predtym dost dobre zarabala? Nie, nikde to nie je stanové.

4, do akej doby mi musia dat vediet ci ma beru spat,alebo mi davaju vypoved. nikde to nie je stanové, skús sa ozvať a uvidíš


Dakujem
V texte.
zdendo
25.01.11,09:59
Z coho sa pocita pravdepodobny zarobok?
Z ktoreho roku? Co vsetko sa do toho započítava?
Manzelka tiez nastupila MD 7.1.2008.
Teraz vo februari 2011 jej konci Rod.D
Jej povodne miesto obsadili inou pracovničkou a teraz pri navrate do prace jej ponukli inu pracu a slabsie platenu.
Pripadne pokial to nevezme, tak vypoved s 2mesacnym odstupným.
Odstupne jej vypocitali nejako malo.