sedi
21.01.11,16:08
Ahojte!
Mam na Vas par otazok ohladne najmu:
V priestoroch súvisiacich s podnikanim mám sklad pre e-shop a vybavujem tu objednávky. Je to rodinný dom priateľových rodičov. Sklad bude v suteréne a objednávky čiže administratívny pľac v obytných priestoroch. Ako by sa to definovalo v nájmnej zmluve? Zmluva o nájme bytových a nebytových priestorov? Treba prilozit aj nejaky nacrt, ktore presne su to?Opravte ma prosím ak sa mýlim.
Priateľov otec je zivnostník ale nema zivnost na najom cize by to bol najom na neho ako sukromnu osobu. Jeho dan z prijmu by to ovplyvnilo iba ak by mal príjem z nájmu viac ako 5násobok živ.minima t.j.894,60eur?
A musi sa registrovat na DU do 30 dni od mesiaca v ktorom najom zacal, ak sa nemýlim.
Ako je to ale s povinnostou registrácie v zdravotnej poisťovni od 1.1.2011? vraj sú tam nejaké novinky ohľadom príjmu z nájmu..
prosím Vás o radu!
Dakujem Vam moc pekne!
sedi
21.01.11,15:18
už som našla info o tom že zdravotné odvody sa budú vyrátavať z príjmu zo živnosti pokiaľ on je živnostník + príjmy z nájmu ale znížené o sumu 500eur. A keďže platí odvody ako živnostník prenho sa vlastne nič meniť nebude. Len neviem čo uviesť do predmetu tej zmluvy. Mýli ma to že budem aj vy bytových priestoroch ale budem ich využívať na podnikanie takže je to zmluva o nájme nebytových priestorov? som z toho jeleň :/
sedi
21.01.11,15:32
halooo pomôžte prosím