kocand
19.08.04,08:24
Dobry den,
chcela by som sa spytat, ci mi vie niekto poradit, ak nadobudnem tovar v tuzemsku z ineho clenskeho statu od dodavatela, ktory nie je indentifikovany pre dan v inom clenskom state, som povinna samozdanit tento tovar? § 11/2,b hovori, ze predmetom dane je nadobudnutie tovaru ak, dodavatelom je osoba identifikovana pre dan v inom clenskom state.
Za skoru odpoved dakujem
Andrea
marianna
19.08.04,06:56
Nie, nemusíš. Iba ak by dodávateľ bol platca. Mňa by ale zaujímalo, ak prijmem službu od napr. českého dodávateľa - neplatcu. Či ju musím samozdaniť? pretože §69 ods 2) hovorí, že zd. osoba je povinná platiť daň pri službe..., ktoré jej dodala zahraničná osoba z iného čl. štátu...tu sa neuvádza, že dod. musí byť platca. Podľa mňa by som to mala samozdaniť. Pomôže mi niekto?
Luckasari
19.08.04,07:21
napr. nam bola poskytnuta pravna sluzba od neplatcu, a musela som ju samozdanit, v tomto pripade som postupovala podla §69 ods. 3 - tam sa hovori o zahranicnej osobe, ktora dodala sluzbu, nehovori sa, ci je alebo nie je platitelom
marianna
19.08.04,07:36
Služby podľa §15 ods. 8 sa musia samozdaniť. To mi je jasné a bolo to prízvukované na každom školení, ale mne ide o opravu hn. majetku. Miesto dodania je tuzemsko. Ale dod. je neplatca. Ale myslím že aj to by som mala samozdaniť. Nikde som podobný príklad nenašla.
Luckasari
19.08.04,07:53
marianna, dala by sa ta tvoja sluzba zaradit do §16 ods. 7?
ak ano, tak by sme potom mohli pouzit §69 ods.4

neviem to ale dobre posudit, potrebovala by som presnejsi popis tej sluzby, kto komu, ako, za co fakturuje
marianna
19.08.04,08:23
Luckasari, ja som platca a ods. 4 §-u 69 sa vzťahuje na §7 teda nie na mňa. Tá služba patrí presne pod § 16 ods.7. Ak by bol český dodávateľ platca, tak by v tom nebol problém. Vyfakturoval by mi bez DPh a ja by som si to samozdanila. Ale ide mi o to, že ten dodávateľ je neplatca. Tak či musím tu službu samozdaniť. Ale myslím, že to dám do DP, veď nič sa mi tým nestane. Budem mať nárok aj na odpočet. Radšej to tam šupnem.