mimixy
21.01.11,17:19
ako pozeram na nete tak od roku 2004 sa dan z dedicstva neplati, ale ked som sa bola spytat na danovom urade, bolo mi povedane, ze musim vypisat iste tlaciva a podat danove priznanie a dan zaplatim.... tak teraz som zmatena... ako, pani z danoveho som pochopila urcite jasne, rozumela som vsetkemu co povedala - klamala? prosim o dake nazory, som zmatena....
Tweety
21.01.11,16:21
ako pozeram na nete tak od roku 2004 sa dan z dedicstva neplati, ale ked som sa bola spytat na danovom urade, bolo mi povedane, ze musim vypisat iste tlaciva a podat danove priznanie a dan zaplatim.... tak teraz som zmatena... ako, pani z danoveho som pochopila urcite jasne, rozumela som vsetkemu co povedala - klamala? prosim o dake nazory, som zmatena....
A nie je tá tvoja zmätenosť v tom, že ide o daň z nehnuteľnosti, a nie z dedičtva?
bubkoch
21.01.11,16:26
danovy urad nema s dedicstvom vobec nic spolocne, nechapem co si sa tam isla pytat ... :)
ziadna dan z dedicstva sa neplati
nemala na mysli dan z nehnutelnosti ktoru si zdedila ? a neposielala ta na obecny urad podat oznamenie a danove priznanie ?
Tweety
21.01.11,16:45
mimixy
Uf, tak nič.:mad:
mimixy
24.01.11,20:43
dan z nehnutelnosti nebola ani slovkom spojena, ono je to nehnutelnost, pri ktorej sa dedici medzi sebou financne vysporiadali a tym padom ostala na jednu osobu napisana - a ja to nie som...
a obecny urad nespomenula vobec....
isla som sa spytat aby som mala istotu.... aby mi potvrdila ze netreba platit dan..... ale ostala som prekvapena
Chobot
25.01.11,10:31
dan z nehnutelnosti nebola ani slovkom spojena, ono je to nehnutelnost, pri ktorej sa dedici medzi sebou financne vysporiadali a tym padom ostala na jednu osobu napisana - a ja to nie som...
a obecny urad nespomenula vobec....
isla som sa spytat aby som mala istotu.... aby mi potvrdila ze netreba platit dan..... ale ostala som prekvapena

Nakoľko nevieme, čo presne povedala tá pani na DU, a to čo tu píšeš, môže byť skreslené, zle pochopené alebo zle interpretované, nevieme ti k tomu poradiť. Je možné, že tá pani na DU nemala správne informácie, alebo to nevedela a možno ti aj zle povedala.

Daň z dedičstva bola zrušená, takže ju nemusíš platiť. Neviem, či ste nehovorili náhodou o dani z príjmu, ak by si bola povinná ju platiť. Neviem, ako znela dedičská dohoda, a tiež neviem, či v takomto prípade príjemca sumy je povinný platiť daň z príjmu. ALe daň z dedičstva určite nie.
bubkoch
25.01.11,10:33
ani dan z prijmu sa neplati ked ta z dedicstva vyplati dalsi dedic ...
tie peniaze su stale len dedicstvo, nie prijem
mimixy
27.01.11,10:30
dakujem za odpovede
stale si hovorim ze som to jedine ja musela zle pochopit, lebo ta pani v tom musi mat prehlad a vie o com hovori, lenze na druhej strane si dovolim verit sama v seba ze nie som az taka sprosta a ze dokazem spracovat i komplikovanejsie rozhovory....
bohuzial uz sa mi stalo ze na takychto uradnych miestach mi poskytli uplne omylne informacie, aj to sa moze stat, sme predsa len ludia...
nuz teda nic, ale aj tak vam velmi pekne dakujem
Chobot
27.01.11,10:33
dakujem za odpovede
stale si hovorim ze som to jedine ja musela zle pochopit, lebo ta pani v tom musi mat prehlad a vie o com hovori, lenze na druhej strane si dovolim verit sama v seba ze nie som az taka sprosta a ze dokazem spracovat i komplikovanejsie rozhovory....
bohuzial uz sa mi stalo ze na takychto uradnych miestach mi poskytli uplne omylne informacie, aj to sa moze stat, sme predsa len ludia...
nuz teda nic, ale aj tak vam velmi pekne dakujem

Tiež je možné, že ona to vedela, ale nedokázala to zrozumiteľne podať inej osobe.
mimixy
30.01.11,11:19
:D
veronikasad
30.01.11,11:25
dan z nehnutelnosti nebola ani slovkom spojena, ono je to nehnutelnost, pri ktorej sa dedici medzi sebou financne vysporiadali a tym padom ostala na jednu osobu napisana - a ja to nie som...
a obecny urad nespomenula vobec....
isla som sa spytat aby som mala istotu.... aby mi potvrdila ze netreba platit dan..... ale ostala som prekvapena
Kedy bolo ukončené dedičské konanie ? DU čistí šuflíky ...
občianska spoločnosť
01.03.11,13:18
Daň z dedičstva sa platila len do 31.12.2003. Dnes už sa neplatí. Pri dedičstve sa neplatí ani daň z príjmu. Daňová povinnosť pri dani z dedičstva vznikala do 31.12.2003 dňom právoplatnosti rozhodnutia príslušného orgánu o nadobudnutí dedičstva alebo dňom právoplatnosti osvedčenia o dedičstve.
judasik
10.03.11,06:19
ani dan z prijmu sa neplati ked ta z dedicstva vyplati dalsi dedic ...
tie peniaze su stale len dedicstvo, nie prijem
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať na takúto vec. Môj vnuk , spolu s mladším bratom zdedili po zomrelom otcovi podiel na družstevnom byte. Starší vnuk mal v čase dedenia 17 rokov, t.z. že musel čakať celý rok, /do 11.4.2009/ aby mohol odkúpiť byt do osobného vlastníctva a vyplatiť mladšieho brata. Podľa dedičského rozhodnutia ho mal vyplatiť do jedného roka od právoplatnosti rozhodnutia. Byt predal 7.9.2009 a 9.9.2009 vyplatil brata prevodom polovice peňazí na mamin účet, pretože ona je zákonným zástupcom mladšieho neplnoletého vnuka. Akú daň z príjmu mal zaplatiť starší vnuk v DPFO do konca marca v roku 2010 ?

Veľmi ďakujem za každú radu.
bubkoch
10.03.11,06:32
Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať na takúto vec. Môj vnuk , spolu s mladším bratom zdedili po zomrelom otcovi podiel na družstevnom byte. Starší vnuk mal v čase dedenia 17 rokov, t.z. že musel čakať celý rok, /do 11.4.2009/ aby mohol odkúpiť byt do osobného vlastníctva a vyplatiť mladšieho brata. Podľa dedičského rozhodnutia ho mal vyplatiť do jedného roka od právoplatnosti rozhodnutia. Byt predal 7.9.2009 a 9.9.2009 vyplatil brata prevodom polovice peňazí na mamin účet, pretože ona je zákonným zástupcom mladšieho neplnoletého vnuka. Akú daň z príjmu mal zaplatiť starší vnuk v DPFO do konca marca v roku 2010 ?

nechapem ... z akeho prijmu by mal starsi vnuk platit dan ? :confused:
vsak on predsa vyplatil mladsieho brata ...
judasik
10.03.11,06:52
Áno vyplatil a ešte predtým, ako podával daňové priznanie. Bol to síce príjem na základe kúpnej zmluvy, ale ak mal aj zaplatiť daň z príjmu FO z predaja nehnuteľnosti, nemal priznávať len polovicu z tohto príjmu a druhú polovicu zákonný zástupca v mene maloletého ?
judasik
10.03.11,08:01
nechapem ... z akeho prijmu by mal starsi vnuk platit dan ? :confused:
vsak on predsa vyplatil mladsieho brata ...
Mám novú správu. Volala som na daňový úrad na základe vášho príspevku, ktorý ste už vymazali. Nemali ste ho vymazať,lebo to bola správna pripomienky. Na daňovom úrade mi povedali, že môj vnuk môže podať nové dodatočné daňové priznanie, kde si do nákladov uvedie tú čiastku, ktorú vyplatil svojmu bratovi a rozdiel mu daňový úrad vráti.
Veľmi ďakujem za radu. Bola by som rada, keby ste tam ten svoj príspevok vrátili.
bubkoch
10.03.11,08:15
Mám novú správu. Volala som na daňový úrad na základe vášho príspevku, ktorý ste už vymazali. Nemali ste ho vymazať,lebo to bola správna pripomienky. Na daňovom úrade mi povedali, že môj vnuk môže podať nové dodatočné daňové priznanie, kde si do nákladov uvedie tú čiastku, ktorú vyplatil svojmu bratovi a rozdiel mu daňový úrad vráti.
Veľmi ďakujem za radu. Bola by som rada, keby ste tam ten svoj príspevok vrátili.

ten prispevok bol sice spravny ale trocha mimo na zaklade novych info doplnenych do tvojho povodneho prispevku

islo o to ze dedicstvo je vzdy len dedicstvo bez ohladu na formu, a ziadna dan z prijmu sa z neho neplati ...

no tvoja otazka je tak zmatočna ze si netrufam poradit ...
napis jasne: co bolo v osvedceni o dedicstve ? kto bol vlastnikom bytu po skonceni konania ? co ma(l) spolocne mamin brat s bytom ? bol ucastnikom dedicskeho konania ? ako dlho vlastnil byt porucitel (otec) pred smrtou ? co je to "za odplatu" ?
judasik
10.03.11,08:32
ten prispevok bol sice spravny ale trocha mimo na zaklade novych info doplnenych do tvojho povodneho prispevku

islo o to ze dedicstvo je vzdy len dedicstvo bez ohladu na formu, a ziadna dan z prijmu sa z neho neplati ...

no tvoja otazka je tak zmatočna ze si netrufam poradit ...
napis jasne: co bolo v osvedceni o dedicstve ? kto bol vlastnikom bytu po skonceni konania ? co ma(l) spolocne mamin brat s bytom ? bol ucastnikom dedicskeho konania ? ako dlho vlastnil byt porucitel (otec) pred smrtou ? co je to "za odplatu" ?
Môj vnuk , spolu s mladším bratom zdedili po zomrelom otcovi podiel na družstevnom byte. Starší vnuk mal v čase dedenia 17 rokov, t.z. že musel čakať celý rok, /do 11.4.2009/ aby mohol odkúpiť byt do osobného vlastníctva a vyplatiť mladšieho brata. Podľa dedičského rozhodnutia ho mal vyplatiť v 1/2 do jedného roka od právoplatnosti rozhodnutia. Byt predal 7.9.2009 a 9.9.2009 vyplatil brata ešte pred podaním daňového priznania.
judasik
10.03.11,09:13
ten prispevok bol sice spravny ale trocha mimo na zaklade novych info doplnenych do tvojho povodneho prispevku

islo o to ze dedicstvo je vzdy len dedicstvo bez ohladu na formu, a ziadna dan z prijmu sa z neho neplati ...

no tvoja otazka je tak zmatočna ze si netrufam poradit ...
napis jasne: co bolo v osvedceni o dedicstve ? kto bol vlastnikom bytu po skonceni konania ? co ma(l) spolocne mamin brat s bytom ? bol ucastnikom dedicskeho konania ? ako dlho vlastnil byt porucitel (otec) pred smrtou ? co je to "za odplatu" ?
Ešte raz. Do úvahy zober len ten prvý odsek môjo pôvodného príspevku. A na to si odpovedal správne.
judasik
10.03.11,10:28
ten prispevok bol sice spravny ale trocha mimo na zaklade novych info doplnenych do tvojho povodneho prispevku

islo o to ze dedicstvo je vzdy len dedicstvo bez ohladu na formu, a ziadna dan z prijmu sa z neho neplati ...

no tvoja otazka je tak zmatočna ze si netrufam poradit ...
napis jasne: co bolo v osvedceni o dedicstve ? kto bol vlastnikom bytu po skonceni konania ? co ma(l) spolocne mamin brat s bytom ? bol ucastnikom dedicskeho konania ? ako dlho vlastnil byt porucitel (otec) pred smrtou ? co je to "za odplatu" ?
Ak mi môžeš ešte niečo poradiť , tak mi prosím poraď. Ďakujem.