feny
21.01.11,18:28
Mam taky problem snazila som sa dohodnut zo zamestnavatelom o ukonceni pracovneho pomeru kedze mi nedvihal telefon a nemohla som ho zastihnut tak som mu poslala vypoved postou a taktiez od toho dna aj marodku a on mi dal odkazat po druhom cloveku ze mi vypoved nepodpise. Pred tym nez som sla do pracovneho pomeru bola som evidovana na urade prace a zmluvu mi dala od 1.februara ale pracovala som tam uz od 1,januara na cierno aby ma potom zobral z uradu prace a dostal za mna dotaciu. Kedze sa zamestnavate stavia k vypovedi ako sa stavia chem sa opztat kde by som toto mohla nahlasit. A este ze stornuje listky z predaja ktorych suma je vyssia ako 5eur. Dakujem
ladyrs
21.01.11,17:41
S výpoveďou nemusí zamestnávateľ súhlasiť, ale zamestnanec má podľa ZP právo dať výpoveď aj bez udania dôvodu. Ak výpoveď má všetky potrebné náležitosti, prvým dňom nasledujúceho mesiaca po doručení /najlepšie doporučene/ začína plynúť výpovedná doba.
K tým ostatným veciam sa nebudem vyjadrovať, však v tedy si s tým súhlasila aj ty......
rodina1
21.01.11,17:43
Mam taky problem snazila som sa dohodnut zo zamestnavatelom o ukonceni pracovneho pomeru kedze mi nedvihal telefon a nemohla som ho zastihnut tak som mu poslala vypoved postou a taktiez od toho dna aj marodku a on mi dal odkazat po druhom cloveku ze mi vypoved nepodpise. Pred tym nez som sla do pracovneho pomeru bola som evidovana na urade prace a zmluvu mi dala od 1.februara ale pracovala som tam uz od 1,januara na cierno aby ma potom zobral z uradu prace a dostal za mna dotaciu. Kedze sa zamestnavate stavia k vypovedi ako sa stavia chem sa opztat kde by som toto mohla nahlasit. A este ze stornuje listky z predaja ktorych suma je vyssia ako 5eur. Dakujem
Zamestnanec má právo podľa zákonníka práce podať zamestnávateľovi výpoveď bez udania dôvodu. S výpoveďou zamestnávateľ vôbec nemusí súhlasiť, aj tak sa na veci nič nezmení. Výpovedná doba je dva mesiace a začína plynúť od prvého dňa kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, kedy bola daná výpoveď. Ak si na PN, zamestnávateľ je povinný ti preplatiť 10 dní náhradu pri PN, a tvoj PP bude ukončený po uplynutí dvojmesačnej výpovednej doby, bez ohľadu, či budeš ešte PN, alebo nie.
Čo sa týka práce načierno, musíš si uvedomiť, že môže byť postihovaný nielen zamestnávateľ, ale aj zamestnanec, ktorý načierno poberal peniaze. V tomto prípade sa jedná o daňové úniky.
ladyrs
21.01.11,17:47
Neviem, aký PP chceš ukončiť výpoveďou, keď vôbec nie si v PP?
Veď píšeš, že uzatvorenú PZ budeš mať až od 1. 2. 2011. Takže, vlastne, od 1. 1. pracuješ načierno. Pokiaľ nemáš uzatvorenú PZ, nemáš žiaden dôvod dávať výpoveď.
Takže, zajtra nemusíš nastúpiť do zamestnania a nič sa diať nebude.
Čo sa týka preplatenia PN-ky, zrejme nebudeš mať vôbec nárok na nemocenské dávky, nakoľko si vôbec nebola v PP. Ak by si si však platila DNP, za určitých podmienok by ti mohli byť vyplácané dávky v nemoci.
Nerozumiem, tomu, čo myslíš tým: A este ze stornuje listky z predaja ktorych suma je vyssia ako 5eur.

Zadávateľka neuvádza v príspevku, že sa jedná o rok 2011, zrejme je zamestnaná od 1.februára 2010 alebo skôr.
rodina1
21.01.11,17:51
... už som svoj príspevok opravila, než si ma stihla upozorniť ...
JankaO
21.01.11,18:01
Ak si pracovala bez zmluvy, porušila si ustanovenie zákona č. 82/2005 o nelegálnej práci a nelegálnom zamestnávaní. cit: " Nelegálna práca je aj práca, ktorú vykonáva fyzická osoba (občan) pre právnickú osobu alebo fyzickú osobu, ktorá je podnikateľom a*nemá s*právnickou osobou alebo s*fyzickou osobou, ktorá je podnikateľom, založený právny vzťah podľa osobitného predpisu – napríklad podľa Obchodného zákonníka. Takže nielen zamestnávateľ, ale aj ty si porušila zákon.
feny
21.01.11,18:08
S výpoveďou nemusí zamestnávateľ súhlasiť, ale zamestnanec má podľa ZP právo dať výpoveď aj bez udania dôvodu. Ak výpoveď má všetky potrebné náležitosti, prvým dňom nasledujúceho mesiaca po doručení /najlepšie doporučene/ začína plynúť výpovedná doba.
K tým ostatným veciam sa nebudem vyjadrovať, však v tedy si s tým súhlasila aj ty......
A mala som na vyber? Ved kto by mal ked Vas beru do prace a co s tym mozem urobit....
rodina1
21.01.11,18:16
A mala som na vyber? Ved kto by mal ked Vas beru do prace a co s tym mozem urobit....
Nemôžeš s tým nič spraviť, ale radšej sa o tom nerozširuj, že si pracovala načierno.
Ostatné platí, ako som ti už napísala.
JankaO
21.01.11,18:21
A mala som na vyber? Ved kto by mal ked Vas beru do prace a co s tym mozem urobit....
Ak niekto porušuje zákon, nevidím v tom rozdiel, či je to v čase keď ho berú do práce, alebo, keď si myslí, že už zamestnávateľa nepotrebuje. Nie sú dôležité okolnosti, ale fakt, že si zákon porušila...(a nielen ty)
ivka70
21.01.11,18:25
A mala som na vyber? Ved kto by mal ked Vas beru do prace a co s tym mozem urobit....

Hlavne to nechciet pouzit ako pomstu, kedze si s nezakonnou pracou suhlasila, si rovnako vinna ...