Jana Motyčková
21.01.11,19:11
Informácia o zmene výkladu zákona o SP k rozpočítvaniu príjmov u zamestnancov s nepravidelným príjmom.

(Pre všetkých, hlavne pre tých, ktorým som na školeniach sľúbila, že keď dôjde k zmene tohoto výkladu, tak informáciu zverejním na porade.)

Došlo dnes 21.1. 16:16

"V prílohe posielame príklady pre vyplnenie výkazov poistného na základe usmernenia MPSVaR zo dna 20.1.2011. Upravené formuláre pre VP uverejníme najneskôr 25.1.2011. V zásade platí, že sa zmenila len hlavička (príjmy vyplatené v mesiaci sa zmenilo na príjmy zúčtované v mesiaci) a poučenie."

V zmene výkladu ide v princípe o toto :
Rozpočítavanie sa bude robiť tak, že príjem sa bude rozpoćítavať do mesiacov podľa toho, ako je zúčtovaný, t.j. ak je zúčtovaný vo februárovej mzde (páske), tak sa rozpočíta na január a február, bez ohľadu na to, kedy bude v skutočnosti vyplatený
Rozalka
22.01.11,14:35
Janka, a nevieš kedy bude konečná verzia?
To mi tak pripadá, že veľmi horúcou ihlou bolo všetko šité.
Jana Motyčková
22.01.11,15:38
Na to, že to bolo narýchlo, bolo toho veľa.
Posledná verzia výkladu neviem kedy bude, ja mám informácie, že posledné sedenie v SP k interným metodickým usmerneniam bude 27.1. Či niečo nové sa aj zverejní mimo SP neviem.
Rozalka
22.01.11,15:54
No zbohom, a kto vie, či posledné sedenie už bude definitívne ...
zuzanapresov
26.01.11,09:36
Neviete mi poradiť, aké sú podmienky pripojenia príloh pri registrácii konateľa do soc. poist. (výpis z OR - originál/internet, poprípade iné)?
Ďakujem.
IVEB
26.01.11,10:57
Pri registrácii konateľa žiadne prílohy netreba. Ak prihlasuješ zamestnávateľa tak Výpis z OR - kópia, originál len k nahliadnutiu.
viktor24
26.01.11,12:53
Dobry den,
zamestnavam 5 ludi na HPP (mesacna mzda podla odpracovanych hodin). Mam sa teda teda ako zamestnavatel zaregistrovat na SP?
Ak este mozem poprosit o vysvetlenie k odseku:
- zamestnanec s pravidelnym prijmom, ktorému bol vyplatený príjem po zániku povinného poistenia,
- zamestnanca s nepravidelnym prijmom, ktorému bol vyplatený príjem počas trvania a po zániku dôchodkového poistenia,
- zamestnanca s vyplateným príjmom plynúcim z neplatného skoncenia právneho vzťahu zamestnanca k zamestnávateľovi iba v prípade, ak bol zamestnancovi vyplatený príjem plynuci z neplatného skoncenia pravneho vzťahu zamestnanca k zamestnávatelovi za obdobie od 1.1.2009.
Velka vdaka za ochotu. Viktor