Paula
06.12.05,21:48
Milí poraďáci, dovolila som si založiť anketu, týkajúcu sa súkromných správ na Porade. Pojem súkromná správa chápem v plnom zmysle slova - teda ako správu súkromnú. Ak si pozriete profil kohokoľvek z nás, resp. si pozriete, kto je online, dozviete sa nielen to, kto čo sleduje, ale aj to, koho správu číta, resp. komu správu píše. Nedozviete sa to v prípade, že si svoje súkromie chráni a pred vstupom do súkromných správ sa najprv vo svojom nastavení "zneviditeľní". Vo svojej ankete mám za cieľ vyjadrenie z vašej strany, či ste za alebo proti, aby boli adresáti, resp.odosielatelia ss zverejňovaní.
Dúfam, že sa mi anketu podarí zadať, robím to prvý krát.
Jozef Mihál
06.12.05,21:12
Napriek tomu, že mi dobre padne sledovať, kto komu píše a kto od koho číta, hlasujem za NIE.
Jozef Mihál
06.12.05,21:14
BTW, poznáte iný portál, kde by ste mohli takto ovplyvňovať jeho podobu?
Richard
06.12.05,21:27
BTW, poznáte iný portál, kde by ste mohli takto ovplyvňovať jeho podobu?

len dodám, že som Paulu požiadal aby to dala cez anketu, pretože som to nechcel riešiť cez SS ako požiadavku...

Vôľa ľudu = vôľa Božia :)
Heni
06.12.05,21:28
ja som si až teraz všimla, že je to v tom "kto je online"-stĺpci vidieť...
Jozef Mihál
06.12.05,21:31
Vôľa ľudu = vôľa Božia :)

Priatelia Poraďáci, je to tak a preto je Porada No. 1. na Slovensku, šírom svete a okolitom vesmíre.

Aj keď konkurencia nespí.
Paula
06.12.05,21:32
len dodám, že som Paulu požiadal aby to dala cez anketu, pretože som to nechcel riešiť cez SS ako požiadavku...

Vôľa ľudu = vôľa Božia :)Ďakujem Richard za túto možnosť....a aj za vymazanie môjho prvého pokusného nepodarku:)
Jozef Mihál
06.12.05,21:35
Paula, osobne mám radšej ankety, kde vidno kto ako hlasoval. Ale na prvú Tvoju anketu je to OK.
Paula
06.12.05,21:42
Paula, osobne mám radšej ankety, kde vidno kto ako hlasoval. Ale na prvú Tvoju anketu je to OK.Cieľom mojej ankety nebolo bonzovať kto ako hlasuje, ani kto bonzuje o aktivitách poraďákov....mne išlo v prvom a iba v prvom rade o súkromie. A za toto slovko bojujem :)
Jozef Mihál
06.12.05,21:47
... už budem radšej ticho.-(
Jozef Mihál
06.12.05,21:54
Paula, práve som zistil, že chceš "bať platcom". Lebo píše mi to (v Tvojom aktuálnom online profile):

"Hľadá v Poradách Query: bať platcom "

BTW, našla si niečo?
STRELEC
07.12.05,00:01
Hlasoval som NIE. Aspoň nebude vidno moju nerozhodnosť. Ako dnes, keď som 2x začal čmárať ss a nakoniec ju vôbec neposlal.:D :) :( :p
Oprava: včera, nie dnes
endrju
07.12.05,08:34
Aj keď SSky z vlastnej iniciatívy posielam výnimočne (väčšinou je to odpoveď na došlú SS), hlasoval som tiež za "Nie". Myslím si, že z označenia "Súkromná správa" táto alternatíva odpovede vyplýva dosť jednoznačne. :)
JanaSys
07.12.05,08:44
Ak si pozriete profil kohokoľvek z nás, resp. si pozriete, kto je online, dozviete sa nielen to, kto čo sleduje, ale aj to, koho správu číta, resp. komu správu píše.
Tak toto sa mi ešte nepodarilo.
ALDA
07.12.05,09:41
Pripájam sa NIE../dúfam, že dobre/..tiež som za súkromie, veď aj názov je jasný/.

Dodávam: Vďaka Richardovi, že zatiaľ načúva hlasu členov Porady a ide nám v ústrety:)

mimotemy..pánbožko mu to vynahradí na deťoch:)

Hela
tonkat
07.12.05,09:54
Pripájam sa NIE../dúfam, že dobre/..tiež som za súkromie, veď aj názov je jasný/.

Dodávam: Vďaka Richardovi, že zatiaľ načúva hlasu členov Porady a ide nám v ústrety:)

mimotemy..pánbožko mu to vynahradí na deťoch:)

Hela
Unás sa hovorí že na drobných deťoch. Aby to neboli už také bez roboty.
pyton
07.12.05,10:03
:eek: :eek:

Mne je úplne jedno, či niekto vidí alebo nevidí komu píšem súkromnú správu. Nie je to nič tajné. Konieckoncov, veď obsah nevidí. :cool:
Chobot
07.12.05,10:54
Prikláňam sa k názoru Pytona. Teiž mi je to jedno. Veď ide len o to, že ostatní vidia, že poraďák píše súkromnú správu. Paula síce tvrdí, že vidí aj to, komu ju píše, ale mne sa to ešte nepodarilo, na druhej strane jej to nedokážem vyvrátiť.

Mne to nevadí, ak niekto vidí, že píšem SS, veď je to také isté ako keby videl, že čítam nejakú tému. A ak už niekto chce mať absolútne súkromie, tak má možnosť "zneviditeľniť sa". Ja netrpím stihomamom, verím v to, že nikto na porade nemá záujem o neustále špehovanie, čo robia druhí. Veď za to, že píšem SS sa netreba hanbiť alebo báť nejakých perzekúcií.

Takže ja hlasujem áno.

Ale nech bude výsledok hlasovania akýkoľvek, akceptuje názor väčšiny.
Zita5
07.12.05,10:59
Prikláňam sa k názoru Pytona. Teiž mi je to jedno. Veď ide len o to, že ostatní vidia, že poraďák píše súkromnú správu. Paula síce tvrdí, že vidí aj to, komu ju píše, ale mne sa to ešte nepodarilo, na druhej strane jej to nedokážem vyvrátiť.

Mne to nevadí, ak niekto vidí, že píšem SS, veď je to také isté ako keby videl, že čítam nejakú tému. A ak už niekto chce mať absolútne súkromie, tak má možnosť "zneviditeľniť sa". Ja netrpím stihomamom, verím v to, že nikto na porade nemá záujem o neustále špehovanie, čo robia druhí. Veď za to, že píšem SS sa netreba hanbiť alebo báť nejakých perzekúcií.

Takže ja hlasujem áno.

Chobot , musím sa prikloniť k Paule . Áno , je a bolo vidieť , že ktorý poraďák písal SS s názvom Nick-u , kde bolo jasné, že komu píšeš SS.
kikoza
07.12.05,12:15
ja som si až teraz všimla, že je to v tom "kto je online"-stĺpci vidieť...
A ja som až teraz našla,že na PORADE je nejaké online. Ešte toho veľa neviem.
Chobot
07.12.05,14:15
Chobot , musím sa prikloniť k Paule . Áno , je a bolo vidieť , že ktorý poraďák písal SS s názvom Nick-u , kde bolo jasné, že komu píšeš SS.

Aj tak sa to dá obísť tak, že adresáta napíšeš až pred odoslaním SS. Možno to nie je možné v prípade, ak odpovedáš na SS, to neviem.

Ale ako som povedal, nie som zásadne ani za ani proti. Mne to chýbať nebude, ak to tam nebude uvedené a naopak, nebude mi ani vadiť, ak tam bude svietiť, že práve píšem SS.
STRELEC
07.12.05,15:02
Môj skromný názor človeka nie bez skúseností je, že zrejme drvivej väčšine "osadenstva" Porady je srdečne jedno, či niekto vidí, či nevidí nejaký nick. Hlasom nie som vyjadril presvedčenie, že asi so súkromím je to celkovo asi správnejšie.
Ináč - ľúbi sa mi, že anketa ma iba dve možnosti. Alibistickú "tretiu strednú cestu" nám Richard správne nedal. Možno by si z toho mali brať príklad aj naši 150-ti drahí (v Sk) zákonodarcovia a ich strany. Čo to je (?!) : za drahý peniaz a mať "názor" zdržal som sa!!!
ajobs
07.12.05,19:39
Hlasujem tiež za NIE, súkromná správa je súkromná správa.;)
hron
07.12.05,19:56
Dufam, ze to "som proti zverejnovaniu" je NIE. Potom som za NIE.
Samozrejme, ze za to hlavu nepolozim na klatik. Ale steli ste pocut hadam aj moj nazor. Nieeee? Nuz , lutujem ak som niekomu sposobil smolu :-) .
DanielaSL
07.12.05,20:11
Nebyť tejto ankety , tak ani neviem , že sa niekde dá niečo vidieť......:) . Vidím ,že ešte sa mám veľa toho učiť.....:p
Jura
08.12.05,05:51
Hlasovala som za "nie" , keď sú to súkromné správy.
Evanka
08.12.05,07:48
Ja som prekvapená, že je toľko príspevkov týkajúcich sa "zviditeľnenia" pisateľa súkromných správ. Keď som zistila, že vlastne vidím, či mi XY odpovedá na ss, uvítala som to, lebo mi bolo jasné, že zaznamenal moju ss-ku. Ja to chápem v tomto duchu. Nič zlé v tom nevidím. Kto chce, nech si pozrie, čo práve na PORADE robím, nemám dôvod to tajiť. Ale samozrejme rešpektujem aj opačný názor, iba nechápem dôvod, prečo by malo byť utajené, že píšem niekomu ss. Samozrejme obsah ss je "súkromný". Okrem toho ak to niekto chce z určitých mne nepochopiteľných príčin utajiť, vždy sa to dá obísť. Najbližšie môjmu mysleniu je teda príspevok 17 a 18.
Chobot
08.12.05,07:53
Nie som si istý, či všetci pochopoli anketovú otázku:confused: , čo vidím najmä na reakcii Jury. Veď neide o to, že ostatní vidia súkromnú správu, ale o to, že vidia informáciu, že ten kokrétny poraďák je v zložke "súkromné správy" a píše alebo číta skúkromnú správu. So súkromím to nemá veľa spoločného rovnako ako keď vidím, že práve číta tému napr. "Psoriáza" alebo "Arteroskleróza".

Aký iný osoh z tej informácie môžu mať ostatní:cool: , než že vedia, v ktorej časti porady je sledovaná osoba? Nie je potom súkromnejší údaj, že ma zaujíma téma napr. "Hemoroidy"? (viem, že presne taká tu nie je, ale je súčasťou iných tém).
Podľa mňa by stačilo, keby sa tam neuvádzal údaj, že komu tú správu píšem (ako tu viacerí uviedli, že to je niekedy vidno).

V konečnom dôsledku je mi to jedno, ale ja som už taký provokatér :p a vždy, keď je väčšina "za", tak ja sa postavím do opozície a oponujem tej "mase" názorov.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

:confused: :confused: :eek: :eek:

Znovu som si pozrel celú anketu a vidím, že aj ja som to zle pochopil. Iba z otázky sa to dá chápať, že zadávateľ nechcel, aby bolo vidno, že poraďák píše alebo číta súkromnú správu. Ale keď som si prečítal prvý príspevok, tak mi to je jasné. Zadávateľ chcel dosiahnúť presne to, čo som tu vysvetlil, že nevadí, že vidno, že niekto ja na SS, ale aby nebolo vidieť, komu tú správu píše alebo od koho správu číta.

Takže asi to to aj tu domotal:confused: :confused: :confused: , ale nevadí. Hlavné je, aby sme sa nakoniec ujasnili.

Aj tak mi nevadí, keď je vidno, komu tú správu píšem alebo od koho čítam, ale teraz je pochopiteľné, že je väčšina proti.
ALDA
08.12.05,08:32
Nie som si istý, či všetci pochopoli anketovú otázku:confused:

Takže asi to to aj tu domotal:confused: :confused: :confused: , ale nevadí. Hlavné je, aby sme sa nakoniec ujasnili.

Aj tak mi nevadí, keď je vidno, komu tú správu píšem alebo od koho čítam, ale teraz je pochopiteľné, že je väčšina proti.

Páči sa mi aj keď si provokatér, že Ti ide o ujasnenie. Na odľahšenie: Čo ak si budem s Tebou vymieňať SS-ky denne 10x?;) a špehúni to zistia? Bude to podozrivé nie?:confused: Ja na reči nedám, ale už to nie je súkromie:mad:a nepáčilo by sa mi to!
A tým provokatérom si z presvedčenia, alebo sa iba tak hráš:confused:.

Hela
Chobot
08.12.05,09:10
Páči sa mi aj keď si provokatér, že Ti ide o ujasnenie. Na odľahšenie: Čo ak si budem s Tebou vymieňať SS-ky denne 10x?;) a špehúni to zistia? Bude to podozrivé nie?:confused: Ja na reči nedám, ale už to nie je súkromie:mad:a nepáčilo by sa mi to!
A tým provokatérom si z presvedčenia, alebo sa iba tak hráš:confused:.

Hela

Díky za reakciu. Presne preto som provokatér:cool: , aby som ľudí trochu "vyprovokoval" k hlbšej argumentácii a premýšľaniu. Aj Ty si pridala Tvoje argumenty, čomu som veľmi rád, lebo vidím, prečo ľudia hlasovali tak ako hlasovali, resp. ako svoje rohodnutie zdôvodnili. Lebo niekedy sa nahodí téma (tu to nebýva často, skôr ako diskusia k nejakému článku v novinách) a všetci diskutujúci len pritakávajú prvému názoru. Tak prihodím nejakú oponentnú myšlienku a zrazu sa diskutujúci zamyslia a zistia, že ten prvý nemal až tak 100% - nú pravdu. Tým ale nehovorím, že absolútne s prvým názorom nesúhlasím, ale snažím sa zasiať zrnko pochybnosti. Ak som aj ja presvedčený, že ten názor je jednoznačný alebo keď nemám protiargumenty, tak nevyrývam.

Jasné, že v tomto prípade by súkromná správa mala byť súkromnou, ale ako vidno z ankety, sú aj takí (síce v menšine), ktorým to nevadí. Rovnako ako aj mne. Ale plne chápem aj tých druhých, ak hlasovali "nie".;)
hron
08.12.05,09:27
Díky za reakciu. Presne preto som provokatér:cool: , aby som ľudí trochu "vyprovokoval" k hlbšej argumentácii a premýšľaniu.
Jasné, že v tomto prípade by súkromná správa mala byť súkromnou, ale ako vidno z ankety, sú aj takí (síce v menšine), ktorým to nevadí. Rovnako ako aj mne. Ale plne chápem aj tých druhých, ak hlasovali "nie".;)

Hmm :-), provokujes, nuz tak ti to vratim :-). Keby autorka temy mala jednojednoznacny nazor, tak by asi neorganizovala hlasovanie :-),
a nemal by si kde provokovat.

Zdravim
provokater
Richard
09.12.05,15:39
Dakujem za názory, zariadim sa podľa výsledkov ankety.
Som rád, že názory boli dvojfarebné ;)

Tému uzatváram