machita
21.01.11,20:16
Dobry den prajem.Mam vysokoskolske vzdelanie. Avsak popri studiu som si spravila na jazykovej skole statnu skusku z jazyka anglickeho. Taktiez som si absolvovala doplnujuce pedagogicke studium - tiez ukoncene statnou skuskou. Je preto mozne na zaklade danych statnic ziskat daky titul..resp. je to mozne po dorobeni si dakej inej statnej skusky?Neviem,ci takato moznost vobec existuje. Ako ano,prosim kde a za akych podmienok.
Dakujem velmi pekne za odpoved.
doktor01
21.01.11,20:04
Dobry den prajem.Mam vysokoskolske vzdelanie. Avsak popri studiu som si spravila na jazykovej skole statnu skusku z jazyka anglickeho. Taktiez som si absolvovala doplnujuce pedagogicke studium - tiez ukoncene statnou skuskou. Je preto mozne na zaklade danych statnic ziskat daky titul..resp. je to mozne po dorobeni si dakej inej statnej skusky?Neviem,ci takato moznost vobec existuje. Ako ano,prosim kde a za akych podmienok.
Dakujem velmi pekne za odpoved.
Nerozumiem prečo chceš získať VŠ titul keď ho už máš (keďže píšeš že más vysokoškolské vzdelanie).
Neviem aká je tvoja predstava, ale VŠ vzdelanie je realizované vo vzdelávacích programoch pre jednotlivé študijné odbory (TJ. študent musí úspešne absolvovať skúšky z xy predpísaných predmetov, vypracovať prácu, obhájiť ju a úspešne absolvovať predpísané štátne skúšky).
Tiež upozorňujem, že štátne skúšky na jednotlivých úrovniach na VŠ sú rôzne (aj keď názov je rovnaký). TJ pokiaľ si úspešné vykonala štátnu skúšku napr. z pedagogiky počas Bakalárskeho štúdia budeš musieť absolvovať v magisterskom štúdiu ďalšiu štátnu skúšku z pedagogiky.
Skús sa obrátiť na niektoré študijné oddelenie (kde by si chcela potencionálne študovať) aby posúdili kompatibilitu tebou už absolvovaných skúšok z nejakým študijným programom.
PS: predpokladám, že ich odpoveď ťa nepoteší.
doktor01
21.01.11,20:17
Dobry den prajem.Mam vysokoskolske vzdelanie. Avsak popri studiu som si spravila na jazykovej skole statnu skusku z jazyka anglickeho. Taktiez som si absolvovala doplnujuce pedagogicke studium - tiez ukoncene statnou skuskou. Je preto mozne na zaklade danych statnic ziskat daky titul..resp. je to mozne po dorobeni si dakej inej statnej skusky?Neviem,ci takato moznost vobec existuje. Ako ano,prosim kde a za akych podmienok.
Dakujem velmi pekne za odpoved.
Teraz ma napadla ešte jedna možnosť. Viem, že niekedy VŠ ponúkali absolventom DPŠ možnosť pokračovať v bakalárskom v štúdiu (neviem, či máš záujem o titul Bc.= VŠ štúdium prvého stupňa). Štúdium tuším trvalo ešte 3 semestre + záverečná práca, obhajoba a štátne skúšky.
Po pravde povedané ale nebol o to záujem, nakoľko absolventi DPŠ už mali VŠ vzdelanie 2 stupňa Ing., Mgr...
zdenka131
22.01.11,03:21
Dobry den prajem.Mam vysokoskolske vzdelanie. Avsak popri studiu som si spravila na jazykovej skole statnu skusku z jazyka anglickeho. Taktiez som si absolvovala doplnujuce pedagogicke studium - tiez ukoncene statnou skuskou. Je preto mozne na zaklade danych statnic ziskat daky titul..resp. je to mozne po dorobeni si dakej inej statnej skusky?Neviem,ci takato moznost vobec existuje. Ako ano,prosim kde a za akych podmienok.
Dakujem velmi pekne za odpoved.
Ahoj, neviem aké vysokoškolské vzdelanie a aký titul máš, ale ak máš napr. titul magister a chcela by si Dr., môžeš ho získať rigoróznou skúškou. Skús doplniť svoju otázku o aký titul máš záujem .

Absolventi študijných programov, ktorí získali titul "magister", môžu vykonať rigoróznu skúšku, ktorej súčasťou je aj obhajoba rigoróznej práce v študijnom odbore, v ktorom získali vysokoškolské vzdelanie, alebo v príbuznom študijnom odbore. Po jej vykonaní im vysoké školy udeľujú akademický titul

a) v prírodovedných študijných programoch "doktor prírodných vied" (v skratke "RNDr."),
b) vo farmaceutických študijných programoch "doktor farmácie" (v skratke "PharmDr."),
c) v spoločenskovedných a umenovedných študijných programoch "doktor filozofie" (v skratke "PhDr."),
d) v právnických študijných programoch "doktor práv" (v skratke "JUDr."),
e) v učiteľských študijných programoch a telovýchovných študijných programoch "doktor pedagogiky" (v skratke "PaedDr."),
f) v teologických študijných programoch okrem študijných programov v oblasti katolíckej teológie "doktor teológie" (v skratke "ThDr.").
machita
06.06.11,19:03
Ahoj,dakujem za odpovede.No mam ziskane vzdelanie ukoncene titulom Ing.arch,teda architekturu. Co by teda znamenalo ziskanie titulu napr.PaedDr alebo ineho?